Aktuální stav počasí? Rosnička Froggy vám jej sdělí (recenze)

aktualizováno 
Nevíte, jaké počasí panuje v místech, kam se právě chystáte na dovolenou? Váháte, zda si ven obléci kabát či jít nalehko? Aplikace, ve které hraje hlavní roli rosnička, vám na váš dotaz odpoví. V deseti jazycích, i česky.

Možná jste také někdy hledali aktuální údaje o počasí v lokalitě, kam se chystáte kupříkladu na dovolenou. Takové zjišťování může zabrat mnoho času, neznáte-li místo, kde kýžené informace nalézt. Naštěstí existuje zajímavé řešení. Tím je aplikace nazvaná Froggy, která shromažďuje údaje o počasí snad ve všech významných destinacích. Nechybí ani větší města v Česku. Vše je navíc graficky tklivě znázorněno a za pomoci rosničky se tak jednoduše dozvíte, jak je třeba na druhém konci planety.

Rosnička Froggy vám sdělí jak dnes v celém světě je

Jak se rosnička dozví počasí

Instalační soubor je velký zhruba 1 megabajt. Po spuštění samorozbalovacího souboru a jednoduché instalaci se na ploše objeví rosnička v jakémsi akvárku a svým chováním zhruba znázorňuje, jaké je ve zvolené lokalitě právě počasí. Žabičku tak můžete zastihnout se slunečními brýlemi, avšak také s kulichem na hlavě či deštníkem chránícím před deštěm. Příležitostí má rosnička opravdu dost a chování mění právě na základě výkyvu počasí.
Informace o něm je nutné naší "moderátorce" nějakým způsobem zprostředkovat. K tomu poslouží synchronizace, chcete-li napojení na databanku s aktuálním počasím - nutné je v tomto případě připojení na internet. Program může během několika vteřin obsahovat aktuální informace týkající se počasí v dané lokalitě.
V přehledné tabulce, která je též součástí programu, lze údaje řadit podle místa či země, ale také na základě povětrnostních podmínek (jasno, oblačno, déšť...) či momentální teploty. Tu lze zobrazit jak ve stupních Celsia, tak Fahrenheita.
Nastavit lze v tabulce také výchozí město - a právě údaje o něm bude graficky brilantně ztvárněná rosnička znázorňovat svými roztodivnými kousky.

Rosnička Froggy vám sdělí jak dnes v celém světě je

Mluvím německy, anglicky... ale také česky!

Jak již zaznělo, program komunikuje také v češtině, ačkoli jeho tvůrce pochází z Německa. Kromě našeho jazyka lze vybírat mezi dalšími devíti.
V zastoupení metropolí, měst i ostrovů nechybí monitorování také větších českých měst. Nejen Pražané, ale také obyvatelé kupříkladu Plzně, Chebu či Zlína naleznou aktuální informace o počasí ve svém městě. Autoři možná ještě nejsou zcela obeznámeni o odtržení Slovenska, a tak je do českých měst zahrnut také přehled počasí v Popradě. Slovenská republika přitom v seznamu "monitorovaných" zemí také nechybí.

Autoři aplikace mysleli také na uživatele pracující za firewallem. Tito jistě využijí možnost spojení přes proxy server.
Z dalších možností programu ještě stojí za zmínku například volba automatického startu aplikace při spuštění systému či skrytí datového okna při mouse overu.

Rosnička Froggy vám sdělí jak dnes v celém světě je

Všude se najde chybička

Výtky jsme našli snad jen u praktičnosti informací. Programu by rozhodně neškodil takový výhled počasí na více dnů než pouhý jeden. Mnoho lidí jistě zajímá, jak bude také zítra či pozítří, nejen v den aktuální. Třeba se tohoto vylepšení dočkáme v dalších verzích.

Obecně se však v případě programu Froggy jedná o velice povedenou utilitku, která by mohla najít uplatnění u mnoha uživatelů. Program příliš nezatěžuje procesor a navíc není nutné mít rosničku neustále na ploše, na stav počasí se stačí podívat pouze v případě potřeby. Aplikaci tedy doporučujeme alespoň otestovat, vždyť za zkoušku nic nedáte...

 


 

 

Nejčtenější

Unikla hesla rekordních 773 milionů uživatelů. Najdete tam to svoje?

Není heslo jako heslo. Či spíše heslo jako heslo vlastně ani není heslo.

Více než miliarda unikátních kombinací e-mailu a hesla unikla na web v zatím rekordní databázi přístupových údajů....

Nájemný vrah doplatil na svůj koníček, udaly jej chytré sportovní hodinky

Mark Fellows na snímku z desetikilometrového závodu v Manchesteru v roce 2015

Britský běžec a cyklista Mark Fellows byl odsouzen k doživotnímu trestu za dvojnásobnou vraždu. K jeho odhalení a...

Tito lidé neexistují. Počítač si je vymyslel, napodobí rasu i vlasy

Fotografie neexistujících celebrit generované neuronovou sítí Nvidia na základě...

Podívejte se na fotky lidí, které jste nikdy nepotkali a nepotkáte. Počítač si je totiž vymyslel. Generativní...

SpaceX začíná zkoušky „superrakety“. Bude se lesknout jako zrcadlo

Stavba pokusné rakety konceptu Starship na raketodromu SpaceX v jižním Texasu.

Fanouškům kosmonautiky přichystal šéf společnosti SpaceX Elon Musk na přelomu roku nečekaný dárek: nové plány na stavbu...

Jak ze soustruhu. Vypadá neuvěřitelně, ale ledový disk vznikl přirozeně

V americké řece Presumpscot plave ledový disk

Na řece Presumpscot v americkém státě Maine vznikl extrémně velký rotující ledový disk. Vypadá možná nepřirozeně, ale...

Další z rubriky

Aplikace: rychlý prohlížeč či hesla v bezpečí

Tablet pro práci i zábavu

Vyzkoušejte nový internetový prohlížeč od Xiaomi, alternativní fotogalerii nebo třeba šikovného správce hesel, který...

Učiňte Start nabídku ve Windows odlišnou a efektivnější

Ilustrační foto - notebook

Tlačítko Start a nabídka ukrývající se pod ní může vypadat zcela jinak. Lze ji personifikovat a naučit novým funkcím,...

Tipy pro Windows 10: více místa na ploše či vrácení provedených změn

Tipy a triky pro Windows 10

Nechte zmizet hlavní panel a získáte trochu místa na ploše. Poradíme, jak klávesovou zkratkou vrátit provedené změny či...

Najdete na iDNES.cz