Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Vodní elektrárna přitáhla vaší pozornost

Reportáž z útrobí lipenské přehrady opět připomněla náš seriál Kam se nepodíváte. Vaší pozornosti neunikl ani první díl testu pětimegapixelových kompaktů.

Máme tu další přehled článků za minulý týden. Jestliže vědět o nových článcích na Technet.cz co nejrychleji, vyzkoušejte náš RSS kanál, který najdete zde.

Pátek

MP3 přívěšek SAFA hraje i bez sluchátek

08.04. - Flashový přehrávač Safa má integrovaný reproduktorek, díky kterému poslouží i jako poloprofesionální diktafon.
autor: Jan Kužník
rubrika: Digitál

Microsoft vás naučí dbát o bezpečnost svého počítače

08.04. - Český Microsoft spustil se svými partnery iniciativu Štít bezpečnosti, která má poskytnout uživatelům z řad IT profesionálů, ale i koncových uživatelů z běžných domácností, studentů a pracovníků veřejné správy, informace o významu a důležitosti zabezpečení počítačů, ochrany dat a soukromí.
autor: Pavel Škopek
rubrika: Software

Ukryjte svá hesla k internetovým službám pod zámek

08.04. - Seznámíme vás s manažerem hesel, díky kterému budete mít všechna hesla ke svým službám pod zámkem, ukážeme utilitku, pomocí které skryjete libovolné okno ve Windows. Určitě si nenechte ujít ani šikovný zásuvný modul do Total Commanderu s jehož podporou budete moci přímo z tohoto souborového manažera vypalovat na CD a DVD. A na závěr se podíváme na Akční češtinu!
autor: Jakub Dvořák
rubrika: Software

Přichází zdražení, jen paměti jsou za hubičku

08.04. - Posledních několik týdnů v oblasti počítačového hardware příliš nepřeje slevám s výjimkou pamětí. Právě jim se daří až neuvěřitelným způsobem dále snižovat cenu.
autor: Roman Všetečka
rubrika: Hardware

Satellite L10 nanečisto aneb nejlevnější Toshiba v podrobném testu

08.04. - Hledáte-li levný značkový notebook a máte v oblibě produkty společnosti Toshiba, nenechte si ujít podrobnou recenzi momentálně nejlevnějšího modelu Toshiba Satellite L10. Za cca 22 tisíc Kč bez DPH se jedná o zajímavou nabídku v low-end kategorii notebooků se základní výbavou.
rubrika: Notebooky

Trefujte jamky v Pocket Minigolf 2 a zachraňte rostlinstvo před invazí brouků

08.04. - V předvíkendovém dni jsme pro vás připravili další porci herní zábavy pro vaše kapesní počítače. Fanoušci minigolfu se mohou těšit na druhé pokračování hry Pocket Minigolf, přinášíme také screenshoty z připravované nadějné akční 3D adventury.
rubrika: Palmare

Sobota

Podívejte se s Googlem ze satelitu

09.04. - V aktualitách vás tento týden nejvíce zaujaly bezpečnostní chyby ve všech prohlížečích. Kromě toho neušlo vaší pozornosti varování ohledně cen devatenáctipalcových LCD.
autor: Jan Beránek
rubrika: Prakticky

Yahoo bude vyhledávat i ve Wikipedii

09.04. - Internetová komunitní encyklopedie Wikipedia se utěšeně rozrůstá a není proto divu, že nemohla zůstat bez povšimnutí i mezi velkými vyhledávacím servery. Google již nějakou dobu s Wikipedií úspěšně spolupracuje a nyní se hodlá připojit další velký hráč, kterým je Yahoo.
autor: Pavel Škopek
rubrika: Internet

Půjdete do vězení kvůli stažené MP3?

09.04. - Právo v digitálním světě je téma, kterému se samozřejmě také věnujeme. Vaší pozornosti ale neunikl ani on-line rozhovor s Jiřím Grundem z Microsoftu.
autor: Jan Beránek
rubrika: Prakticky

Neděle

Emulátor ZX-Spectra, PDA za pět set korun a další

10.04. - Pro váš lepší přehled přinášíme týdenní souhrn článků na Palmare. Dozvědět jste se mohli o programu Spectrian, který emuluje ZX-Spectrum na Smartphonech či Royalu Linea16 - PDA za 500 korun a mnoho dalšího.
rubrika: Palmare

Vyberte si grafický editor

10.04. - Poté, co jsme se v minulém díle našeho seriálu soustředili na programy pro práci s videem, se tentokrát zaměříme zejména na aplikace pro práci s nepohyblivými obrázky. Představíme si například několik prohlížečů a grafických editorů, aplikaci na vytváření webových alb.
autor: Radek Kubeš
rubrika: Software

Pondělí

Sony nabízí digitální fotoaparáty s dlouhou výdrží

11.04. - Ricoh mírně vylepšil model Caplio R1. Nový přístroj R2 má například 2,5“ LCD a větší integrovanou paměť. U Sony zase připravili novou řadu S. Tyto digitální fotopřístroje by měly být zajímavé především množstvím fotografií, které dokáží vytvořit s jednou baterií.
autor: Roman Všetečka
rubrika: Digitál

Vlajková loď pod palbou aneb nejlepší Dell v testu

11.04. - Pentium M 2,13 GHz s ATI Radeon X600 a 1GB pamětí DDR2 přesvědčí silou hrubého výkonu. Konstrukce ze tří kovů, bezpečnostní čip a voděodolná klávesnice pomohou proti téměř libovolným živlům. Přesto, i Latitude D810 má při pohledu zblízka své slabiny - a ne zrovna zanedbatelné.
rubrika: Notebooky

Vyberte si fotoaparát podle svého gusta

11.04. - Přinášíme vám samotný test osmičky digitálních kompaktů s rozlišením pět megapixelů. Věříme, že mezi nimi naleznete fotoaparát, který bude vyhovovat vašim požadavkům.
rubrika: Digitál

Co můžete čekat od pětimegapixelového kompaktu?

11.04. - Nedávno byly pětimegapixelové fotoaparáty považovány za profesionální třídu. Dnes se ale jedná o běžné aparáty pro náročnější uživatele. Přečtěte si, co ovlivňuje kvalitu snímku a zda dokáže videokamera nahradit fotoaparát. Navíc vám poradíme jakou zvolit nejvhodnější kartu.
rubrika: Digitál

Návod na stovky koktejlů, minutky do kuchyně a další programy zdarma

11.04. - Další aplikace z naší freewarové rubriky čekají na vaše stažení. Můžete si přečíst například o programu Racing Schedules, který je databází významných závodů. AutoOff vypne ve stanovenou dobu palm, Smalltime poslouží jako minutky a Minibook je výborný adresář.
rubrika: Palmare

Úterý

Čím odstranit šum a hluchá místa v hudebních souborech

12.04. - Nejen pro fandy hudebních počítačových formátů jsme dnes nachystali přehled programů pro jejich úpravu. Máte-li plný počítač různých zvukových souborů a chcete je upravit, prohnat nástroji na odstranění šumu či pouze normalizovat zvuk, pak využijte jejich funkcí.
autor: Jakub Dvořák
rubrika: Software

Baterie budoucnosti se nabíjejí pár minut a vydrží dvakrát déle

12.04. - Digitálních fotoaparátů a dalších digitálních zařízení utěšeně přibývá, což však přináší i vzrůstající poptávku po kvalitních bateriích. Výrobci elektroniky proto kromě nových výrobků intenzivně vyvíjejí i nové baterie. V poslední době se objevily dvě zajímavé novinky z této oblasti.
autor: Pavel Škopek
rubrika: Digitál

Dell Axim X5 - dlouhodobé zkušenosti uživatele (první díl)

12.04. - Dnešním dnem začínáme vydávat dlouhodobé zkušenosti s handheldy či příslušenstvím k nim, přičemž přispět můžete i vy! Začněme Dellem Axim X5, který za málo peněz nabízel hodně muziky. Jak vypadá po dvou letech?
rubrika: Palmare

I tmavé fotografie je možné zachránit

12.04. - Kamenem úrazu při fotografování v extrémních světelných podmínkách mohou být velice tmavá místa na snímcích. Blesk by v takovém případě částečně pomohl, ale kompaktní fotoaparáty nemají blesky potřebných kapacit. Naštěstí je pomocí grafických editorů možné tmavá místa projasnit.
rubrika: Software

Osm hodin v kuse bez problémů: Notebooky IBM běží na metanol!

12.04. - Společně s firmou Sanyo ukázala Velká Modrá prototyp notebooku poháněného palivovým článkem v běžném použití. S jedinou metanolovou náplní má libovolný ThinkPad vydržet 8 hodin, přičemž předvedený prototyp článku je kompatibilní s většinou současných i starších ThinkPadů.
rubrika: Notebooky

Roboti i lék na AIDS, to prý bude už brzy běžné

12.04. - Roboti uklízejí nepořádek v domácnosti, bez stresů umyjí nádobí, vyperou prádlo. V lékárnách jsou běžně k mání účinné léky proti AIDS i Alzheimerově chorobě. Superpočítače si hravě poradí s předpovědí zemětřesení. Takový „ráj“ čeká lidstvo už v nepříliš vzdálené budoucnosti patnácti až třiceti let. Tvrdí to alespoň renomovaní japonští vědci.
rubrika: Digitál

Středa

Kupujete domácí kino? Vyhněte se nejčastějším chybám

13.04. - Možná, že už vám samotný DVD přehrávač nestačí a chcete si dopřát požitek z prostorového zvuku nebo rovnou uvažujete o pořízení domácího kina. Výběr a instalace domácího kina však skýtají určitá úskalí, se kterými vás v našem článku seznámíme.
autor: Pavel Škopek
rubrika: Digitál

Vodní elektrárna se skrývá v podzemním království

13.04. - Do podzemí vodní elektrárny Lipno I se prý vejde i loď svatovítského chrámu. Strojovna se nachází v hloubce 160 metrů pod zemí. Za 46 let svého provozu vyrobila elektrárna tolik energie, že by rozsvítila celou Prahu na 2,5 roku. Lipno I dodává do sítě 120 MW elektrické energie a je napájeno vodou z největšího umělého jezera v ČR.
autor: Jan Kužník
rubrika: Digitál

Chraňte své SMS i telefon, vzpomeňte na DOS a zahrajte si 3D bojovku

13.04. - Další přehled programů pro Symbian je zde. MumSMS se postará o to, aby vaše textovky nečetl nikdo nežádoucí. Symbian Commander je klon systémového manažeru Norton Commander a program Stop! zajistí, aby se do vašeho komunikátoru nedostal nikdo cizí.
rubrika: Palmare

Domácnost budoucnosti: Pentium M a sada Intel 854 ve vaší příští televizi!

13.04. - Levná sada a maximálně úsporný procesor jsou základem budoucích zařízení domácí zábavy: přivítejte srdce vaší budoucí televize, videa a HiFi věže! Intel splnil: kombinace levné čipové sady i854 a Pentia M dokáže pracovat s pasivním chlazením - a už míří do DVD přehrávačů a TV.
rubrika: Notebooky

Čtvrtek

Jak nastavit, aby Windows XP nevyžadovaly instalační CD

14.04. - Jak naučit Outlook Express, aby automaticky vkládal váš podpis k e-mailům. Dozvíte se, kde změnit informace o uživateli Wordu a Excelu. Ukážeme si způsob, jak změnit ikonku pevného disku, a chybět nebudou ani další postupy, které vám umožní uchovat si u počítače zenový klid.
autor: Jakub Dvořák
rubrika: Software

Dell Axim X5 - dlouhodobé zkušenosti uživatele (druhý díl)

14.04. - V předchozím dílu popisujícím dlouhodobé zkušenosti s handheldem Dell Axim X5 jsme se věnovali zejména kvalitě zpracování. Ve druhé části se zaměříme na testování akumulátoru a shrnutí - povedl se Axim, nebo nikoliv?
rubrika: Palmare

Pozor! Microsoft záplatuje kritické chyby

14.04. - Poté, co v březnu Microsoft vynechal své obvyklé záplatovací úterý, zveřejnil tento měsíc pět nových oprav pro Windows, Internet Explorer, Word a MSN Messenger. Všech pět bezpečnostních chyb je označeno jako kritické a řeší stejný problém, proto neváhejte s jejich instalací.
rubrika: Bezpečnost

Žhavé MP3 novinky potěší sportovce i diskofily

14.04. - Monolith chystá přenosný audio/video přehrávač s podporou zvuku DTS 5,1. Philips tají nový mini HDD jukebox určený pro aktivní sportovce. iAudio připravuje novou verzi populárního modelu U2, tentokrát s OLED displejem.
autor: Jan Kužník
rubrika: Digitál

Interkameře dominují samoobslužné kiosky

14.04. - Ve středu začal na výstavišti v pražských Holešovicích již 23. ročník veletrhu Interkamera 2005, který podle svých organizátorů překročil hranice největšího svátku fotografie a stal se veletrhem spotřební elektroniky. Byly však tyto změny skutečně nutné? Vyplatí se na Interkameru ještě chodit?
autor: Pavel Škopek
rubrika: Digitál

Hudební průmysl chce zničit internetové piráty

14.04. - Mezinárodní federace fonografického průmyslu podala v 11 zemích téměř tisícovku žalob na internetové piráty. Akce se zaměří nejprve na Asii v čele s Japonskem. Další cíle má federace také v Británii, Francii, Německu a Itálii.
rubrika: Internet

Externí MiniDisc do kapsy: 1 GB výměnné kapacity přes USB

14.04. - Mechanika pro média MiniDisc je jen o málo větší než vlastní médium a vystačí si s napájením jen přes rozhraní USB. Zapisuje na Hi-MD média a má rychlost srovnatelnou s paměťovými klíčenkami. Možná ale přichází Sony s křížkem po funuse - odolá kombinované síle klíčenek a DVD?
rubrika: Notebooky

Pátek

Štíhlý a neotřesitelný, takový je nový MP3 jukebox Sony (recenze)

15.04. - Nový jukebox od Sony je tenký, bytelný a nějaký ten pád ho rozhodně neohrozí. Navíc vydrží hrát až 30 hodin. Více si přečtěte v recenzi.
autor: Jan Kužník
rubrika: Digitál

Bojujte prevencí proti spyware!

15.04. - Opět jsme pro vás připravili několik zajímavých softwarových pomocníků. Dnes vám tedy připomeneme, jak preventivně bojovat proti spywaru. Ukážeme velice šikovnou utilitku na konverzi video formátu ASF či WMV do AVI a obráceně. Představíme odtajňovač uložených hesel nejen v ICQ, a nebude chybět ani ryze český program na povolení blokovaných příloh v Outlooku.
autor: Jakub Dvořák
rubrika: Software

Gigabajtová schránka se stává standardem

15.04. - Mezi hlavní inovace nového e-mailu, který od prvního května nabídne portál Centrum, patří kapacita dva gigabajty, doplňování adres, šifrování a zvětšení velikosti přílohy na 600 MB.
autor: Dita Eckhardtová
rubrika: Internet

Projektory, které s vámi budou komunikovat česky

15.04. - Společnost Panasonic představila trojici nových LCD projektorů řady PT-LB20 pro letošní rok. Všechny modely jsou typické svými kompaktními rozměry, vysokým rozlišením a navíc patří k prvním na českém trhu, které nabízí ovládací menu (OSD) v češtině.
autor: Pavel Škopek
rubrika: Digitál

Ceny 256MB flash jsou pod 700 Kč, pevné disky zdražovaly

15.04. - Všeobecné zdražení hardwarových produktů se nevyhnulo ani pevný diskům a částečně ovlivnilo i paměťové karty. Přesto se objevilo několik zajímavých slev a pár novinky s novými technologiemi.
autor: Roman Všetečka
rubrika: Hardware

Vybudujte vesnici, potrapte mozek nebo projeďte motokáru

15.04. - Tento týden je skutečně nabitý kvalitními herními tituly pro PDA. První horkou novinkou je očekávaná budovatelská strategie Village Sims a potěšující jsou také známé závody MicroQuad, nyní i pro Pocket PC. Za zmínku také stojí, že více než polovina dnes představovaných her podporuje multiplayer!
rubrika: Palmare

Klouzejte lépe s teflonem myši Sony! Aneb futuristický nejen design

15.04. - K notebooku jako dělaná - a nejen k němu! Nová myš Sony vypadá už od pohledu neobvykle. Podle některých nejvíce připomíná rozšlápnutou plechovku. Ty ovšem většinou nemají spodní plochu teflonovou pro lepší skluz na většině povrchů. Nová myš Sony stojí přinejmenším za vidění.
rubrika: Notebooky

Digitální fotoaparáty drtí klasiku

15.04. - Vítězný pochod si mohou pouštět výrobci a obchodníci, kteří vsadili ve svých plánech na digitální fotoaparáty. Ty v minulém roce porazily své starší, klasické kolegy v poměru čtyři ku jedné.
rubrika: Digitál

Autor:
  • Nejčtenější

Ruské radary včasné výstrahy. Ani jim neprospívá válka proti Ukrajině

v diskusi je 108 příspěvků

17. června 2024

V předposledním květnovém týdnu ukrajinské drony zřejmě zasáhly ruské radarové stanice u měst...

Zamáčknete slzu? Windows se definitivně zbavuje tří typických aplikací

v diskusi je 6 příspěvků

19. června 2024

Premium Změna je život, řekli si možná v Microsoftu. V nadcházející aktualizaci systému Windows 11 24H2 se...

{NADPIS}

{LABEL} {POPISEK}

Hoffmann nechal vypnout rozhlas. Jako jeden z mála komunistů skončil ve vězení

v diskusi je 57 příspěvků

15. června 2024

Před 100 lety se narodil Karel Hoffmann, člen konzervativní kliky uvnitř KSČ, který během okupace v...

Možná jste ani netušili, že Microsoft Word umí tyto tři věci

v diskusi je 22 příspěvků

18. června 2024

Je těžké narazit na někoho, kdo by neznal Microsoft Word. Možná však bude stejně vzácné potkat...

{NADPIS}

{LABEL} {POPISEK}

Vyhlídkový raketoplán Richarda Bransona letěl naposledy

v diskusi je 13 příspěvků

14. června 2024

Minulou sobotu se uskutečnil historicky poslední let raketoplánu SpaceShipTwo se čtyřmi pasažéry na...

OBRAZEM: Zlatou éru dopravního letectví nám připomene ikonická Caravelle

v diskusi je 16 příspěvků

19. června 2024

U příležitosti letního sezonního zvyšování intenzity letecké dopravy nad Evropou si ukažme obrázky...

Zamáčknete slzu? Windows se definitivně zbavuje tří typických aplikací

v diskusi je 6 příspěvků

19. června 2024

Premium Změna je život, řekli si možná v Microsoftu. V nadcházející aktualizaci systému Windows 11 24H2 se...

Nedávno odepisovaná nejvzdálenější sonda Voyager zase posílá všechna data

v diskusi je 35 příspěvků

18. června 2024  16:51

Přelom minulého a letošního roku byl pro sondu Voyger 1 velice dramatický. Pozemní tým se s ní...

Možná jste ani netušili, že Microsoft Word umí tyto tři věci

v diskusi je 22 příspěvků

18. června 2024

Je těžké narazit na někoho, kdo by neznal Microsoft Word. Možná však bude stejně vzácné potkat...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Putine, běž do prd*le, zahlásil na koncertě Rod Stewart. Němci zpěváka vypískali

S překvapivou vlnou nevole se na svém nedělním koncertu v Lipsku setkal rockový král Rod Stewart. Během vystoupení se...

Skandál kolem morbidně obézní Miss Alabama. Co se ztratilo mezi řádky

Sociální sítě počátkem června rozvášnila obézní plus size modelka Sara Millikenová oceněná titulem Miss Alabama 2024....

Ostuda bratrů Bendigů v AZ-kvízu. Jan se vymlouval na trému z Mareše

Ve speciálním díle AZ-kvízu s názvem ČT art kvíz se proti sobě utkali bratři Jan a Marsell Bendigovi. V soutěži se jim...

Tvrz koupil za 76 tisíc a daroval ji manželce. Pak ruinu 20 let opravoval

Pavel David zahlédl v dubnu roku 2003 v novinách inzerát: „Prodám tvrz za 76 000 Kč.“ Ještě ten den si jel zříceninu...

Do Itálie se nevrátím, tady vše funguje lépe, říká dcera Petra Hapky

Dcera slavného českého hudebníka Petra Hapky (†70) Petra (41) žila od 3 let s matkou v italském Římě. Ve 29 letech se...