Technet vám dovolí dotknout se technologií budoucnosti

  16:34aktualizováno  16:34
Nejchytřejší počítač světa, první krůčky digitálního rozhlasu v Česku, dotekové Windows, rozložený reproduktor. To a ještě více můžete vyzkoušet na vlastní oči, ruce i sluch na stánku Technet.cz, který se účastní největšího vědeckého festivalu v ČR Týden vědy a techniky.

Překvapení, údiv o odborné otázky. Takové jsou nejčastější reakce, které zaznamenali redaktoři Technetu, s nimiž se již druhý den můžete setkat v budově Akademie věd na Národní třídě v Praze. Mohou za to technologie a přístroje, které hned tak neuvidíte.

Návštěvníci obdivovali například schopnosti rádií pro příjem digitálního rozhlasu. Technet ve spolupráci s vysílatelem, firmou Teleco, přidal k vysílání stanice ČRo Leonardo textový přehled novinek z RSS zdroje a obrazovou slideshow - vše o DAB rozhlasu najdete zde.

Fotogalerie

Lidé ovládající angličtinu zase vyzkoušeli, jak funguje nejchytřejší počítač světa Watson - vše o superpočítači najdete zde. Nejen dětské návštěvníky zaujal robotický model automobilu ze stavebnice Merkur, který se sám umí vyhýbat překážkám a automaticky sledovat určenou cestu. Více na stránkách výrobce Hobbyrobot.cz zde.

Výstavu by neměl minout ani zájemce o stereoskopickou 3D televizi. Na stánku Technetu může porovnat všechny dostupné technologie, které dnešní výrobci v Česku nabízejí. Zapůjčily je firmy LG, Panasonic, Philips a Samsung - vše o 3D najdete zde. Ke shlédnutí máme dokumentární 3D film Delfíni a velryby od společnosti Bontonfilm a poslední díl Pirátů z Karibiku - Na vlnách podivna 3D společnosti MagicBox.

Vyzkoušet si, jak se natáčí ve 3D, můžete na speciální kameře Panasonic - jak natáčí, se můžete podívat zde.

Na stánku jsou k dispozici iPady s nainstalovanou aplikací pro sledování noční oblohy a dalšími vzdělávacími programy. Kromě toho je možné si vyzkoušet i helikoptéru ovládanou tímto tabletem - více o iPadu zde.

V neposlední řadě je volně k "osahání" dotykový počítač Asus s nainstalovanou testovací verzí Windows 8, která se ovládá dotykem.

Vedle toho na zájemce čeká řada doprovodných akcí, jejichž seznam najdete v tomto článku.

Technet.cz na Týdnu vědy a techniky

Najdete nás ve foyer budovy Akademie věd na Národní třídě 3 přímo naproti Nové scéně Národního divadla od 1.11. až do 11.11. mimo sobot a nedělí od 9:30 do cca 15:00 až 17:00 hodin.

Autor:

CES 2019

Veletrh spotřební elektroniky CES se koná od 8. do 11. ledna. Tradičně se představí novinky ze světa smartphonů, televizí a ostatních IT odvětví. Sledujte dění z veletrhu CES 2019 online.

Mezi žhavá témata letošního veletrhu patří sítě 5G a autonomní automobily. Samsung představil modulární microLED televizi, LG srolovatlenou OLED obrazovku do podstavce. Vyzkoušeli jsme také první smartphone s ohebným displejem.

Nejčtenější

Čeští vývojáři vylepšili vláček pro koleje z IKEA. Uhání až 90 cm/s

Intelino tým

Vypadá jako obyčejný vláček, ale můžete ho ovládat přes aplikaci v mobilu nebo jen pokládáním barevných terčíků na...

Televizor jako roleta: nové LG se po vypnutí sroluje do podstavce

LG Signature OLED TV R je prvním televizorem, který se po vypnutí sroluje do...

Ve vypnutém stavu je to televizní stolek s vestavěným soundbarem, po zapnutí se z něj vyroluje 65" OLED obrazovka. Nový...

U Sony mi nacpali mikrofony do uší a já pochopil nadšení slavného rapera

360 Reality Audio

Hudební hvězda Pharrell Williams přišel na tiskovou konferenci Sony na veletrhu CES podpořit nový projekt 360 Reality...

SpaceX začíná zkoušky „superrakety“. Bude se lesknout jako zrcadlo

Stavba pokusné rakety konceptu Starship na raketodromu SpaceX v jižním Texasu.

Fanouškům kosmonautiky přichystal šéf společnosti SpaceX Elon Musk na přelomu roku nečekaný dárek: nové plány na stavbu...

Už brzy bude mít den „25 hodin“. Trendy, které vás potěší, ale i vyděsí

Přímé přenosy jsou extrémně oblíbené od té chvíle, kdy Facebook funkci Live....

V Česku jsou to zatím jen slova, která plní titulky technologických i zpravodajských webů. Letos se však řada z nich...

Další z rubriky

Podívejte se na českou tramvaj pro Německo. Řidiči testují i polohu koštěte

Česká Škoda Transportation v Mannheimu ukázala, jak bude vypadat její nová...

Česká Škoda Transportation v Mannheimu ukázala, jak bude vypadat její nová tramvaj pro Německo. Předvedla dřevěný model...

Lákavá návnada. Jak se ruská agentka přibližovala k Trumpovi

Marija Butinová (19. 7. 2018)

Vyšetřování vlivu Moskvy na poslední americké volby se dostalo k zajímavému odhalení. Ruská agentka se podle něj...

Nejdřív obilí, pak razítka a bodáky. Jak probíhal převrat 28. října 1918

Sejmutí rakouské orlice z jednoho z pražských domů (28. října 1918)

Převrat 28. října 1918 proběhl bleskově a až překvapivě klidně. Klíčovou roli v tom měli jeho pražští vedoucí...

Najdete na iDNES.cz