Diskuse k článku

Zdá se vám DVD drahé?

Jak ukojit požadavky na ukládání stále se zvětšujícího se objemu dat? Kdysi stačila disketová mechanika, ale dnes ani relativně dostupné CD vypalovací mechaniky nestačí. Budeme již brzy vypalovat DVD?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Milan

Je to tak.
Souhlas. Technet.cz je (zatim) upne o nicem.
0/0
2.10.2001 10:46

Martin Bartoň

Vaříte z vody

Nesmíte se hněvat, ale tak trochu tady píšete o něčem, do čeho očividně moc nevidíte a sebral jste jen informace někde po netu. Předně je třeba říci, že DVD-RAM není rozhodně kompatibilní s DVD přehrávači ani DVD-ROM. Zvládnou ho číst jen některé mechaniky přímo od Hitachi, Toshiby či Pioneera (to jsou firmy, které za tímto formátem stojí). Těch mechanik je asi tak dvacet. Dále pak. DVD+RW již dáno nemá kapacitu 2,8GB alebrž 4,7GB a je plně kompatibilní s DVD. Předváděno bylo na CEBITu (například), ale už i dřív. Do prodeje se právě nyní dostává Ricoh MP5120. A nový formát to rozhodně není, DVD+RW stolní rekodéry se už nejaký čas prodávájí. Navíc narozdíl od DVD-R, kde je nutné pro zabezpečení kompatibility DVD zavřít, jsou DVD+RW kompatibilní i nezavřená. DVD+RW mají problém se čtením na DVD přehrávačích ze stejného důvodu jako měla média CD-RW, mají prostě menší odrazivost (asi jen 30% oproti lisovanému).

A ještě k tomu DVD Fóru. Všechny výše uvedené formáty podporuje, mimo DVD+RW (a DVD+R, bude-li někdy).

Co se týče těch kohoutů. Moc jich tu už nezůstalo. DVD-RAM je zcela mimo - není kompatibilní, MMVF (o něm jste se vůbec nezmínil, to je DVD technologie od NECa) se snad bude hodit jen do studí, či zcela zanikne. Zbývají tedy jen DVD-R/RW a DVD+RW. A asi vás překvapí, že třeba Sony plánuje na konec roku DVD vypalovačku, která bude umět tyto formáty oba. Ona Sony je totiž jak DVD Fóru ta DVD Alianci (o té jste čtenářům také nic neřekl).

Zvěr je ten, že než napsat takový polovičatý článek, je snad lepší nepsat nic. Přeji vám a vašim čtenářům méně takových článků a věřím a doufám, že zájemci o opticklé technologie a záznam vůbec, se raději přesunou na náš CD-R server (www.cdr.cz), kde se jim dostane kompletního vysvětlení technologie i recenzí DVD vypalovaček.

Děkuji za pozornost

0/0
28.9.2001 11:38

Najdete na iDNES.cz