Premium

Získejte všechny články mimořádně
jen za 49 Kč/3 měsíce

Vydřino brnění

Vydra je zvíře vodomilné a pro svůj život v lese a vodách velmi dobře vybavené. Výrobkem který si dnes představíme se jeho výrobce připravuje na dobu, kdy budou i tito milí tvorové mít počítače.

Na téma počítačů do drsných podmínek jsme psali již mnohokrát, stejně tak i o pouzdrech, která mají tyto počítače chránit. Ač jsem sám měl možnost několik zajímavých pouzder virtuálně rozebrat a popsat, musím říci, že s tak účelným a odolným produktem, jako je ten dnešní, jsem se ještě nesetkal.

Celým jménem se nazývá Otterbox Heavy Armor 2000 Dry Box PDA Case, což vysvětluje i název dnešního článku. Pouzdro není určeno, jak to bývá u mnoha jejich konkurentů, jen pro jeden jediný typ výrobku. Varianty se hodí pro všechny počítače iPAQ, PALM, CASIO a VISOR. Ovšem ani výše uvedený výčet není úplný a do pouzdra by se jistě vyšel i jiný z těch v současné době prodávaných přístrojů. Dnešní recenze se věnuje Otterboxu určenému pro iPAQ.

Jistě se ptáte co můžete od tohoto mnou vychvalovaného zázraku očekávat:

  • odolný proti nárazu
  • vodotěsný
  • odolný proti prachu

A takto vypadá oblečený iPAQ v reálu a již na první pohled je vidět, že se nemusíme bát vzít takto "opatřený" přístroj i do těch nejtěžších podmínek a na ty nejdrsnější cesty.

80-2.jpg (34982 bytes)80-3.jpg (24361 bytes)

Všechny obrázky tohoto článku jsou zmenšeny do "palcového" formátu,80-4.jpg (25641 bytes) takže zajímá-li Vás detailnější pohled stačí si na daný obrázek kliknout.

Teď ale k samotnému výrobku, je na čase se mu podívat na zoubky.

Je vyroben z ABS plastiku a polykarbonátu a je celý navíc vyztužen sklolaminátem. Plastický (piánový)  pant je kombinován80-5b.jpg (25641 bytes) 80-5a.jpg (24361 bytes)s kovovou částí běžící po celé délce levé části krytu. Vpravo jsou pak dvě zámkové pojistky. Zadní strana je pak vybavena neoprenovo-Velcrovým poutkem sloužícím k upevnění pouzdra na ruku, např. na její hřbet. Délka poutka je nastavitelná do té míry, že umožňuje např. použití i v rukavicích. V každém případě dodává po utažení jistotu, že nám počítač jen tak neupadne.

Obrovskou výhodou tohoto pouzdra je, že chcete-li psát něco na displej,80-6.jpg (32592 bytes) či využívat funkcí ovládaných přes dotykovou obrazovku, není třeba kryt otvírat. Průhled je totiž vytvořen z materiálu, který Vám psaní a ovládání umožní, i když budete muset trochu přitlačit. Na druhou stranu nemusíte mít strach, že poškrábete displej svého miláčka. Ptáte-li se jak máte psát, když je stylus schován80-9.jpg (14546 bytes) uvnitř boxu, musím říci, že i na to výrobce myslel a umístil malý plastový držák stylusu na vnější stranu boxu. Ovšem pozor na jeho možnou ztrátu.

80-7.jpg (22438 bytes)Co se týče displeje, tedy okna krytého průhledným80-8.jpg (18834 bytes) plastem, tento na první pohled vypadá, že se dá v případě potřeby vyměnit. Je totiž "upevněn" plastovým a pryžovým těsněním vedoucím po celém jeho obvodu. Právě tato část je důvodem, proč výrobce uvádí u svého výrobku vlhkuvzdornost a ne vodotěsnost (ovšem i tu jsme samozřejmě vyzkoušeli, jak uvidíte níže).

Do tohoto okamžiku zněla jen chvála, ale je samozřejmé, že Otterbox má i80-10.jpg (30311 bytes) své stinné stránky. Jednou z nich je jeho velikost, která značně převyšuje velikost vloženého PDA. Doporučujeme proto vystlat zadní stranu (horní + naprosto dokonalé brnění šité na míru a to bez toho, že80-11.jpg (35238 bytes) by se Váš iPAQ mohl poškodit při pohybu uvnitř pouzdra samotného. Trochu nepříjemná je i skutečnost že okénko infraportu nepasuje tak úplně přesně, chtělo by ho to trochu zvětšit.

Teď však zpět k pozitivům a testům:

Odolnost: Jak ukazuje výrobek níže, vydrží iPAQ v tomto brnění i zatížení ca. 70 kg živé váhy. Pro lepší představu je nutno říci že namísto klidného stání se zkoušející kolébal a přenášel váhu. iPAQ i pouzdro přestáli tuto zkoušku na jedničku.

Vodotěsnost, plavecké schopnosti, odolnost proti prachu: tyto tři vlastnosti80-13.jpg (24250 bytes) byly odzkoušeny naráz a to tím nejjednodušším a zároveň neriskantnějším způsobem a to tak, že iPAQ v pouzdře byl položen do zašpuntovaného umyvadla a byla na něj puštěna proudem voda. Ukázalo se že kromě schopnosti nepropustit k přístroji uvnitř ani kapku80-14.jpg (21329 bytes) tekutiny, je pouzdro schopno i udržet iPAQ na hladině, tedy, že plave. Touto zkouškou, kdy bylo pouzdro zatlačeno ke dnu a bylo zjištěno, že z jeho vnitřku neuniká žádný vzduch byla ověřena i odolnost proti prachu.80-15.jpg (33565 bytes)

Poslední obrázek ukazuje iPAQ v otevřeném pouzdře hned po vyndání z vody a jak můžete vidět sami, skutečně ani kapička.

Nakonec nárazuvzdornost: iPAQ i obal přestáli bez jakýchkoli problémů přímý dopad na tvrdou plochu z výšky ca.150 cm a to už je poměrně slušné.

V případě, že Vás tento výrobek zaujal, vězte, že jeho cena není nijak závratné a pohybuje se na úrovni 49,95 USD. Protože jsme na něj v Čechách ještě nenarazil, doporučuji si objednat přímo u výrobce, to je zde.

Věřím, že Vás dnešní článek zaujal a těším se na další setkání s Vámi

MR

Autor:
  • Nejčtenější

KVÍZ: Zapomenuté funkce domácí techniky, po kterých se už nikomu nestýská

v diskusi je 19 příspěvků

13. května 2024

Byly běžnou součástí životů vás, vašich rodičů nebo prarodičů. Většinu z nich dnes však nikdo...

Zastřešený tank z Cesty do pravěku konečně odhaluje své evoluční tajemství

v diskusi jsou 3 příspěvky

11. května 2024

Dramatický boj stegosaura s ceratosaurem byl ve filmu Cesta do pravěku jednou z nejznámějších scén....

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Pět věcí, které byste s Windows měli dělat, ale možná neděláte, a naopak

v diskusi je 10 příspěvků

15. května 2024

Možná prakticky ihned po instalaci, při prvním spuštění nového PC nebo později deaktivujete některé...

Umělá inteligence od OpenAI má nový pohon. A rovnou ho dává zadarmo

v diskusi je 9 příspěvků

13. května 2024  20:34

Společnost OpenAI vůbec poprvé pořádala živé představení svých pokroků. Hlavní novinkou se stala...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Jakou výzbroj má země, jejíž historie je protkána bojem o vlastní existenci

v diskusi je 26 příspěvků

12. května 2024

Izraelské obranné síly byly oficiálně ustanoveny 26. května 1948, krátce po vzniku novodobého...

Jak Muskova firma vyřešila problém prvního čipu v mozku člověka

v diskusi je 5 příspěvků

18. května 2024

Neuralink je jedna z firem Elona Muska, o které se mnoho mluví. V lednu totiž zavedli její...

Panasonic překvapil, jeden opuštěný operační systém nahradily dva nové

v diskusi je 14 příspěvků

17. května 2024

Düsseldorf (Od zpravodaje Technet.cz) Když odhlédneme od kvality zobrazovacího panelu a obvodů zpracovávajících obraz, je operační systém...

Proklatě krátkou lanovku v Záhřebu museli zpočátku cestující občas i tlačit

v diskusi je 5 příspěvků

16. května 2024

V Záhřebu najdeme pozemní lanovku, která patří mezi nejkratší zařízení svého druhu na světě. Délka...

Google chce měnit vyhledávání a také ukázal asistenta, který slyší a vidí

v diskusi je 12 příspěvků

15. května 2024  7:53

Společnost Google na výroční konferenci tradičně nazvané I/O, představila řadu novinek. Všechny se...

Bohužel nám to nevyšlo, oznámili manželé Pagáčovi rozchod po šesti letech

Herečka Patricie Pagáčová (35) a dramaturg Tibor Pagáč (32) se rozešli po pěti letech manželství. Žádost o rozvod zatím...

Moderátorka Petra Křivková-Svoboda přišla při tragické nehodě o manžela

Moderátorka poledních zpráv televize Nova Petra Křivková-Svoboda (41) v neděli ztratila svého manžela Ondřeje Křivku...

Zemřel Vlastimil Harapes. Baletní mistr Národního divadla i českých filmů

Ve věku 77 let zemřel tanečník a herec Vlastimil Harapes. Dlouhá léta byl sólistou baletu Národního divadla. Zahrál si...

Eurovizi vyhrál nebinární Švýcar Nemo. Nizozemce vyloučili za „výhružný pohyb“

Ve švédském Malmö rozhodli o vítězi letošní Eurovize. Stal se jím švýcarský nebinární zpěvák Nemo. Soutěž doprovázely...

Miss Czech Republic 2024 se stala studentka Adéla Štroffeková z Prahy

Vítězkou 15. ročníku Miss Czech Republic se stala studentka Adéla Štroffeková (21). Českou republiku bude reprezentovat...