Vybíráme domácí kino pod stromeček (díl 3.) - Systémy nad 20 tisíc

aktualizováno 
Hledáte domácí kino vyšší kategorie a nemůžete se rozhodnout, které vybrat? Zdá se vám nabídka nepřehledná a ztrácíte se v ní? Pro vás je určen třetí díl seriálu o domácích kinech, ve kterém naleznete přehled českého trhu s dražšími domácími kiny.

Kompletní systémy domácího kina nad 20 tisíc – zbytečný luxus?
Na tuto otázku samozřejmě není jednoznačná odpověď, ta se odvíjí od vašich představ a požadavků. Skutečně náročnému uživateli nebude stačit ani systém za sto tisíc složený z jednotlivých komponent. Pokud patříte mezi uživatele, kteří nemají hluboko do kapsy, a chcete lepší zvuk, více nastavení a lepší konstrukční provedení, budete se zcela určitě poohlížet po dražším systému.

Vzhledem k velkému množství sestav v rozmezí 20 tisíc až 100 tisíc je nemožné obsáhnout celý trh do tohoto článku. Z toho důvodu jsme pro vás v této kategorii vybrali od každého výrobce dva systémy (pokud to bylo možné).

Systém článku je prakticky stejný jako v minulém díle série, ten pojednával o domácích kinech do 20 tisíc korun. První díl přinesl obecné rady pro nákup a vysvětloval základní funkce laikům, kteří se v této oblasti příliš neorientují.

U každého modelu naleznete odkaz, pod kterým se skrývá oficiální stránka produktu s kompletními specifikacemi (anglická, nebo česká).

AIWA
Kontakt: www.aiwa-eu.com
Společnost AIWA se díky investicím Sony Corporation dostala z finanční krize a snaží se nám dokázat, že není rozhodně z kola venku. Vždyť patří v západní Evropě mezi nejpopulárnější značky, tak proč by neměla dobýt i ČR? U nás v cenové kategorii nad 20 tisíc nabízí jeden opravdu zajímavý systém.

AVJ-X7
Cena: 29 990,-
Technické specifikace
Systém, který je nejen technologicky vyspělý, ale také unikátní svým provedením. Skládá se totiž ze tří satelitních reproduktorů a dvou masivních stojanových velkých „repráků“! Subwoofer je sice pasivní, ale přední stojanové repro to vynahrazuje. Celkový výkon je 600 W. AVJ-X7 tedy ozvučí i velké místnosti. Kromě podpory pálených DVD (+ a -), SVCD, MP3 a JPEGu zvládne přehrávat i SACD.

AIWA AVJ-X7

JVC
Kontakt: www.jvc.cz
Společnost JVC se může pochlubit celou řadou domácích kin all-in-one, my jsme z dražších modelů domácích kin vybrali dvě novinky, které jsou si více méně podobné. Zalíbily se nám také dva systémy s rekordéry podporující média DVD-RAM a DVD-RW. Jedná se o modely QP-ES8 a QP-ES9, které však nejsou zatím na českém trhu k dostání. Více informací se o nich dozvíte na www.jvc.co.uk.

TH-A55R
Cena: 22 990,-
Technické specifikace
Pokud hledáte univerzální systém, který vám nabídne slušný zvuk, dost funkcí, ale hlavně neotřelý design, tak byste se měli podívat na tento komplet. TH-A55R nabízí výkon 520 W (samotný subwoofer má 120 W), přehrává DVD-R i +R, SVCD, MP3 a JPEG CD. Chybí jen podpora WMA. Co ho však činí tak atraktivním, je design přehrávače, jehož tvary jsou velmi futuristické.

TH-A85R
Cena: 29 990,-
Technické specifikace
Tento systém je prakticky stejný jako předchozí, není rozdílný ve výkonu, ani funkcích. Dokonce přehrávač je stejný jako u předchozího kompletu. Rozdíl je patrný v reproduktorech, které jsou zasazené ve stojanech.

JVC TH-A85R

LG
Kontakt: www.lgecz.cz
             www.lge.com
Tato společnost nás poměrně značně zklamala svou webovou prezentací, stránky jsou neaktualizované, tudíž neobsahují specifikace produktů, které jsou na českém trhu nabízeny. Ani na mezinárodních či amerických stránkách se nám vybrané produkty nepodařilo nalézt. Technické specifikace, které jsme získali e-mailem přímo od českého zastoupení, jsou uvedeny pod stručným popisem každého produktu.

DAT-100
Cena: 24 990,-
Systém DAT–100 je zajímavý díky zabudovanému TV tuneru, výkonu 330 W a aktivnímu subwooferu. Jeho design se drží klasické koncepce, nečekají vás tedy bedny v podobě stojanů a jiné designové perličky. Systém nepřečte JPEG fotky z CD, což je zklamáním, protože levnější systémy tohoto výrobce touto funkcí disponují.
Dostupné technické specifikace:
DVD mechanika, zabudovaný TV tuner, digitální tuner (FM/AM), digitální zesilovač 330W RMS, 5x50W + 80W, zabudované dekodéry - Dolby Digital, DTS, Dolby Pro-Logic I & II, DVD/CD-R,RW/mp3/VCD,SVCD, 2x Scart, aktivní Sub-Woofer, teletext 128 stran.

DA-SW6100
Cena: 29 990,-
U této velice elegantně vyhlížející sestavy výrobce vsadil na stojanové reproduktory, které působí honosnějším dojem. Jeho hlavní zbraní však není ani aktivní subwoofer, který je v této kategorii poměrně běžný, ani  celkový výkon 330 W, ale bezdrátové zadní reproduktory. Ty využívají technologii Bluetooth, která umožňuje je postavit kamkoliv v místnosti, aniž by vám vadily kabely. Některé společnosti (jako třeba Sony) nabízejí podobný systém také, ale data (zvuk) jsou přenášena pomocí rozhraní infra. Tato technologie není pro tyto systémy příliš vhodná. Reproduktory musejí mít stálý vizuální kontakt se zdrojem signálu.
Dostupné technické specifikace:
DVD mechanika, digitální tuner (FM/AM), digitální zesilovač 330W RMS, 5x50W + 80W(Subwoofer), 4x sloupové reproduktory, zadní dva bezdrátové + přenašeč signálu s frekvencí 2,4 GHz , CD/DVD/VCD/CD-R,CD-RW/SVCD/mp3, zabudované dekodéry - Dolby Digital /DTS/Dolby Pro-logic I & II, paměť na 30 stanic, Sleep timer, RDS (PS), kompaktní šíře - 360 mm, testovací signál, podsvícený displej, dálkový ovladač.

LG DA-SW6100

Pioneer
Kontakt:pioneer.hifimarket.cz 
Tento výrobce se soustředí především na prodej dražších systémů, o tom vypovídá i jeho nabídka. V té lze kromě klasických dražších modelů nalézt i systém NS-DV1000, který pořídíte za úctyhodných 65 tisíc.

NS-DV99
Cena: 34 990,-
Technické specifikace
Systémy Pioneer vyšší třídy se vyznačují především neotřelým designem a tento model není výjimkou. Hlavní jednotka je celá v bílé barvě s odděleným LCD displejem, který se nachází na horní straně. Satelitní reproduktory jsou poměrně tenké, ale i přesto je celkový výkon systému 450 W. Do přehrávače můžete vkládat jak DVD-audio, tak SACD disky. Zvládne i kompresní formáty MP3 a WMA. Aby to nebylo málo, tak je podporována i prezentace fotografií z CD v JPEGu a filmů ve formátu SVCD.

NS-DV1000
Cena: 64 990,-
Technické specifikace
Za téměř dvojnásobnou částku nabízí Pioneer svou největší pýchu. Systém je konstruován pro velmi náročné zákazníky. Podporuje stejný výčet formátů jako levnější bráška. Celý systém je však z hliníku a subwoofer je potažen semišem. Nabízí OEL displej, stejně oddělený jako u NS-DV99. Zvukově by se měl projevovat minimálně o třídu výše, protože byly použity daleko dražší a lepší materiály. Tento systém je skutečným skvostem mezi nabízenými sestavami.

Pioneer NS-DV1000

Onkyo
Kontakt: www.onkyo.net/cz
Tato společnost je zřejmě zakotvena v povědomí většiny čtenářů jako výrobce dražších produktů. Onkyo však nevyrábí pouze drahé komponenty, ale v jeho nabídce jsme nalezli jeden komplet domácího kina, který se spíše podobá mikrosystému. Jedná se o model…

LD-R7
Cena: 29 990,-
Technické specifikace
Domácí kino Onkyo se skládá z věžičky, která obsahuje DVD mechaniku a zesilovač, pěti reproduktorů a subwooferu. Kombinace hliníku a dřeva je opravdu povedená, tento systém vám doma rozhodně ostudu neudělá. Samozřejmostí je podpora MP3 CD i DVD+/-R, trochu nás zklamalo, že systém nezvládne přehrát CD s fotkami v JPEGu.

Onkyo LD-R7

 

Panasonic
Kontakt: www.panasonic.cz
Japonský gigant v oblasti lepších domácích kin nabízí vícero modelů. Ty se dají rozdělit na dvě části: hi-fi systémy s pěti reproduktory a subwooferem, které se spíše podobají věžím, a all-in-one systémy. Nás zajímají druhé jmenované. Kompletní nabídky všech systémů naleznete na oficiální stránce Panasonicu.

SC-ST1
Cena: 39 995,-
Technické specifikace
Tento systém lze právoplatně považovat za designový skvost, protože jeho nevšední provedení musí překvapit každého. Hlavní jednotka se stejně jako reproduktory nachází na stojanech. Disky se tedy vkládají shora a uživatel se nemusí nikam sklánět. Zklamáním je pasivní subwoofer. Systém se i přesto uplatní ve větších prostorách, protože jeho celkový výkon je rovných 500 W. V této cenové kategorii bychom také očekávali podporu JPEG fotek. Na druhou stranu tento krasavec přečte i DVD-RAM a DVD-audio disky, což je u Panasonicu samozřejmostí. Z kompresních formátů podporuje MP3 i WMA.

Panasonic SC-ST1

 

SC-HT1000EGS
Cena: 49 990,-
Technické specifikace
Pokud patříte mezi ty, kteří si kromě přehrávání přejí i DVD nahrávat, tak pro vás je určena tato all-in-one sestava Panasonic. DVD rekordér je skutečně velkým lákadlem, umí nahrávat na technologicky nejvyspělejší DVD-RAM disky. Podporováno je samozřejmě i DVD-R. Disponuje funkcí TimeSlip, přehrává MP3/WMA a je vybaven komponentním výstupem. U Panasonicu této kategorie je standardní funkcí přehrávání DVD-audio disků.

 

Philips
Kontakt: www.philips.cz
Všem dobře známý výrobce spotřební elektroniky, žárovek, ale i mobilních telefonů na našem trhu nabízí celou řadu systémů. Model LX9000 u nás zatím na trhu není, a tak jsme vybrali model loňský, který ovšem kupodivu moc nezaostává za mladší konkurencí.

LX8000
Cena: 29990,-
Technické specifikace (PDF soubor – 141 K)
Tento opravdu robustní systém musí každého zaujmout dvěma stojanovými reproduktory a velkým subwooferem. Celkový výkon reproduktorů se subwooferem (100W) je 275 W. Přehrávač zvládne MP3 CD, SACD, DVD + /- R a podle neoficiálních informací i JPEG. Design tohoto systému nemusí padnout rozhodně každému do oka.

Philips LX8000

Sharp
Kontakt: www.sharp.cz
Společnost Sharp se věnuje různým oblastem výroby a vývoje elektronických zařízení. Jmenovat můžeme bílou techniku, kalkulátory, mobilní telefony, audio či video přístroje apod. A samozřejmě vyvíjí i all-in-one systémy.

SD-AT50H
Cena: 22 599,-
Technické specifikace
Sestava domácího kina Sharp se může pochlubit velmi zajímavě provedeným designem DVD přehrávače i odděleného zesilovače (1-Bit digitální zesilovač). Systém přehrává SVCD, MP3 CD i DVD+/-R. Je vybaven komponentním výstupem (Y, CB, CR). Milovníky jednoduchých a klasických designů zcela jistě osloví. Celkový výkon je 300 W.

Sharp SD-AT50H

 

Sony
Kontakt: www.sony.cz
Jedna z největších, nejúspěšnějších a nejznámějších světových korporací má na našem trhu celou řadu all-in-one systémů. V oblasti vyšší třídy nabízí systém s propracovaným designem. V nabídce Sony nás zaujaly tři kousky, a tak jsme v případě této společnosti do článku zahrnuli všechny tři.

DAV-SC5
Cena: 24 990,-
Technické specifikace
Sony opět ukázalo, že své výrobky umí obléknout do pěkného hávu. Elegantní přehrávač je unikátní svým provedením DVD mechaniky (nemá dvířka, ale štěrbinu). Mezi podporované formáty patří MP3 i JPEG, DVD +/-R a SVCD. Samozřejmostí je reprodukce SACD. Reproduktory jsou sice malé, ale každý z nich nabízí výkon 90 W, celkový výkon sestavy je 550 W. Systém má integrován digitální zesilovač S-master, který, jak bylo řečeno v minulém díle seriálu, získal ocenění EISA. Subwoofer je bohužel pasivní.

DAV-SC8
Cena: 37 990,-
Technické specifikace
Pokud přihodíte 13 tisíc, získáte systém s celkovým výkonem 635 W. Hlavní jednotka zůstává stejná, mění se pouze reproduktory, které jsou u tohoto modelu dvoupásmové, a subwoofer je výkonnější a aktivní. Dva přední reproduktory jsou mimo jiné na stojanech.

Sony DAV-SC8

HTR-6500
Cena: 44 990,-
Technické specifikace
Sony se se svým nejvyšším modelem skutečně vytáhlo, kombinace tmavě modré a stříbrné je neodolatelná. Tento systém je navíc vybaven DVD rekordérem RDR-GX3, který umí nahrávat na plusková i minusková média. Určitou daní za sofistikovaný rekordér je nemožnost přehrávání MP3 souborů, JPEG fotek a SACD, což je u dnešního systému poměrně důležité, zvlášť když za něj máte dát téměř 45 tisíc. Rekordér má integrovaný televizní tuner a je prodáván i samostatně za 21 990 korun. AV přijímač tvoří samozřejmě zvláštní jednotka. Celkový výkon systému je 275 W. Sony nabízí ještě jednu sestavu s rekordérem RDR-GX3, je jí HTR-6000. Systém není tak pěkný, ale nabízí stejné funkce za cenu 34 990 korun.

 

Yahama
Kontakt: www.global.yamaha.com
Japonský gigant nabízí jeden opravdu zajímavý systém ve vyšší cenové kategorii. Zalíbil se nám jeho design i funkce. Yamaha patří mezi elitu ve výrobě audio a video přístrojů.

DVX-S100
Cena: 39 990,-
Technické specifikace
První, co zaujme, je DVD přehrávač s integrovaným zesilovačem. Jeho čelní panel s odrazivým sklem je opravdu krásný. Přístroj je vybaven devíti kino-módy, které jsou rozděleny podle druhů filmů. Kromě toho samozřejmě disponuje všemi nejnovějšími dekodéry. Zajímavostí je dvojí DPL II, jeden je nastaven pro sledování filmů a druhý pro poslech hudby.

Yamaha DVX-S100

Systémy nad 100 tisíc – perličky dvou titánů na závěr

Bose
Kontakt: www.bose.com
Tuto společnost snad není třeba představovat, američtí audio mágové vyrábějí jedny z nejkvalitnějších komponent, jak do domácností, tak do kin či automobilů, už pěknou řádku let. Vybrali jsme jeden systém, který má opravdu zajímavě řešené reprosoustavy.

Lifestyle 28 Home Entertainment System
Cena: 135 000,-
Technické specifikace
Tento zvukový a designový unikát nabízí podporu MP3 CD, vypálených DVD i CD. Jedná se o domácí kino nejvyšší kategorie (pokud nepočítáme kina za několik milionů). Při výběru tohoto systému si můžete vybrat mezi dvěma barevnými provedeními – stříbrným a černým. Za unikátní lze považovat patent Bose, technologii ADAPTiQ audio, která nastaví reproduktory podle umístění v místnosti sama pro optimální poslech. Reproduktory samotné také stojí za zmínku; na první pohled sice vypadají jako obyčejné boxy, ale zdání klame. Každá reprosoustava se dělí na dvě části, horní a dolní, ty se dají otáčet o celých 150 stupňů. Díky tomu je filmový zážitek ještě realističtější.

Boss Lifestyle 28

Nakamichi
Kontakt: www.nakamichi.com
Tato společnost má na trhu hned několik systémů a jejich průměrná cena se rovná ceně průměrného automobilu. Nabízí ovšem naprosto originální a skvostný design doplněný strhujícím zvukem. Vybrali jsme dva systémy. Pokud tedy nevíte co s penězi, vánoční investice do domácího kina nejvyšší kategorie není určitě od věci.

SS-21
Cena: 599 990,-
Technické specifikace
Nejdražší systém domácího kina Nakamichi nepodporuje ani MP3, ani JPEG či SVCD, ale zato má dva aktivní subwoofery, velké stojanové reproduktory, univerzální dálkový ovladač s dotykovým displejem a přehrávač podobně řešený jako systém Panasonic SC-ST1. SS -21 je jedním z nejdražších systémů domácích kin typu all-in-one.

Nakamichi SS-21

Shrnutí
Pokud vybíráte systém vyšší a nejvyšší třídy, dejte pozor na výstupy, popřípadě vstupy, které nabízí. U těchto systémů je podpora většiny nejnovějších technologií samozřejmostí, přesto se najdou výjimky, a tak nepodceňujte pořádné prostudování technických specifikací. U těchto systémů také doporučujeme delší poslech hudby (různých žánrů) i zvuku z filmu před koupí. U těchto systémů už nejde ani tak o razantní rozdíly ve zvukové kvalitě, jako tomu bylo u levnějších modelů, ale o zabarvení zvuku, množství basů atd. Zvuk některých sestav vám prostě nemusí sednout.

Závěr
Tímto končí předvánoční seriál Technetu o domácích kinech, které český trh nabízí. Neobsáhli jsme samozřejmě všechny modely, ale snažili jsme se vybírat ty nejzajímavější. Doufáme, že jsme vám pomohli s výběrem a orientací v nabídkách a technologiích.

 
Témata: JVC, All-in-one, JPEG, LG

Nejčtenější

Unikla hesla rekordních 773 milionů uživatelů. Najdete tam to svoje?

Není heslo jako heslo. Či spíše heslo jako heslo vlastně ani není heslo.

Více než miliarda unikátních kombinací e-mailu a hesla unikla na web v zatím rekordní databázi přístupových údajů....

Jeden „drát“ by stačil pro celou ČR. Nové elektrické vedení láme rekordy

Transformátor pro 1 110 kV vedení v Číně, který postavila firma Siemens. Na...

Provozovatel čínské přenosové sítě spustil nejvýkonnější a nejdelší vedení světa. Putuje jím elektřina o napětí více...

Nájemný vrah doplatil na svůj koníček, udaly jej chytré sportovní hodinky

Mark Fellows na snímku z desetikilometrového závodu v Manchesteru v roce 2015

Britský běžec a cyklista Mark Fellows byl odsouzen k doživotnímu trestu za dvojnásobnou vraždu. K jeho odhalení a...

Tito lidé neexistují. Počítač si je vymyslel, napodobí rasu i vlasy

Fotografie neexistujících celebrit generované neuronovou sítí Nvidia na základě...

Podívejte se na fotky lidí, které jste nikdy nepotkali a nepotkáte. Počítač si je totiž vymyslel. Generativní...

Jak ze soustruhu. Vypadá neuvěřitelně, ale ledový disk vznikl přirozeně

V americké řece Presumpscot plave ledový disk

Na řece Presumpscot v americkém státě Maine vznikl extrémně velký rotující ledový disk. Vypadá možná nepřirozeně, ale...

Další z rubriky

Do hospody daleko? Kapslový pivovar od LG pivo uvaří i načepuje

Vypadá trochu jako pákový kávovar, nalévá se do něj voda a vkládají kapsle, ale...

Vypadá trochu jako pákový kávovar, nalévá se do něj voda a vkládají kapsle, ale teče z něj pivo. Domácí pivovar LG Home...

Sledování pohybu očí mění virtuální realitu. Novinka HTC se povedla

I baseballový trénink na HTC Vive Pro Eye využívá sledování pohybu oči.

Skoro až nečekané možnosti přináší sledování pohybu očí v novém headsetu pro virtuální realitu HTC Vive Pro Eye. Pomocí...

Asus se chlubí nejmenším notebookem se samostatnou grafikou

Čtrnáctipalcový Asus ZenBook v rukou slovenské marketingové manažerky.

Asus u notebooků pro rok 2019 sází na jedné straně na tenký design včetně rámečků kolem displeje a na druhé se chlubí...

Najdete na iDNES.cz