Virtuální displej pro Pocket PC

aktualizováno 
Další z příjemných aplikací pro naše kapesní pomocníky. Také jste již znuděni rozlišení 320 x 240 pixelů? No tak si nastavte až 2040 x 2080, tak budete moci vidět "vše" tak jako na Vašem 19´´ stolním displeji.

Nevěříte snad, že je to možné? Je vidět, že nečtete Notebooky.cz dostatečně pozorně, nebo dostatečně dlouho. Říkám to proto, že jsme již v loňském roce představili konkurenční variantu firmy Jimmy Software nazvanou JS Landscape v2.0, která nabízí některá z kouzel, které nabízí i novinka zvaná VIRTUAL DISPLAY v1.0.

Stále nevíte, co si představit a k čemu Vám taková aplikace bude? Tak se podívejte na obrázky níže:

Tak takhle může vypadat pohled na internet. Displej Pocket PC je směřován na šířku a použité rozlišení je 1600 x 1200 pixelů.

Nastavené rozlišení je samozřejmě zbytečně velké, ale jde zde o ukázku co je Virtual Display schopen dosáhnout.

Tady můžete dobře vidět, jak lze zobrazit vaše Excelové tabulky a přehledy. I tentokrát je použito stejné rozlišení.

Předpokládám, že se ptáte na možnost zvětšení, tak aby byly zobrazené informace skutečně čitelné - to jde skutečně jednoduše, protože snadnost ovládání byla jedním z cílů, kterých chtěli vývojáři dosáhnout.

SETUP

Instalace Virtuálního Displeje (VD) je stejně snadná jako instalace jakéhokoli jiného programu. Použitý je formát Windows Instaler a vyžaduje se jméno, firmu a sériové číslo. Poté si přijde na své Aplikační manager. Nainstalujte si VD do svého Pocket PC a už nikdy nebudete chtít se bez něj obejít, nebo ho nedej bože odinstalovat.

A co vlastně VD umožňuje? No není toho málo a při veškeré své obsáhlosti stále nabízí opravdu jednoduchost ovládání, nastavení a používání. Pro zapnutí stačí najet na VD přes START menu ...

a pak už není niž jednoduššího. Stačí buď zvolit jednu z mnoha přednastavených variant - volit lze orientaci displeje, velikost, rozlišení, "tmavost" zobrazovaného textu. COMPRESS znamená že po nastavení se celý displej "smrskne" do Vašeho minidispleje.

Když by jste však nebyli s žádným z přednastavených nastavení spokojeni, můžete si jednoduše zvolit další NEW a pak se zobrazí nová obrazovka (screenshot níže)

 

a tady si můžete vyhrát s nastavením dle libosti. Hranice Vaší kreativitě stanoveny nebyly a pro jednoduchý přístup ke zvolené variantě slouží možnost nazvat si nový profil tak, aby jste ho co nejjednodušším způsobem dokázali najít. Název se vkládá za pomoci softwarové klávesnice.

Velkou výhodou VD oproti staršímu konkurentovi je v jednodušší možnosti ZOOMování a pohybu po nazoomovaném displeji.

 

Obrázek vlevo ukazuje ovládací tlačítko, které lze v kterýkoli okamžik na displeji vyvolat a tak bezproblémově přecházet z jedné části displeje do jiné, zoomovat, zvětšovat, zmenšovat a vůbec přizpůsobovat si obraz na svém displeji k obrazu svému a svým potřebám. Takto tato aplikace vypadá ve spící podobě na displeji.

Vpravo pak vidíte rozbalené textové menu nabízející základní možnosti ovládání.

Samozřejmě, že program nabízí i možnost uživatelské úpravy, resp. nadefinování jeho  funkcí.

Co se týče zoomování, lze tuto funkci aplikovat i na část obrazu na displeji, tedy není nutno zoomovat zbytečně celý obraz, což je pozitivní a urychluje to celkovou práci.

A kdyby jste se náhodou ztratili v širokém světě toho, co tento SW nabízí, nabízí se samozřejmě vždy potřebná pomoc HELP, která Vám pomůže nejen vyřešit aktuální program, ale dá Vám i několik praktických rad a triků využitelných při dalším provozu.

Na závěr je nutno zmínit, že se v tomto SW nachází i několik drobných nedodělků. Jedním je například neschopnost programu zapamatovat si po resetu nastavené rozlišení. Problémy nastávají i v okamžiku, kdy chcete rozlišení vyšší než 1000 x 1000. Ne, že by se nedalo použit, ale chce to trpělivost s nastavením.

Na všech problémech však výrobce pracuje a slibuje jejich brzké odstranění.

Na závěr snad ještě dvě informace. Program Vám zabere pouhých 60kb místa a jeho cena je 12,95 USD. Rozloučíme se pohledem nato, co při nejvyšším možném rozlišení zobrazí displej Vašeho Pocket PC.

Autor:

50. výročí přistání na Měsící

Americký kosmický let Apollo 11 splnil svoji misi 20. července 1969. Na povrch Měsíce jako první člověk vstoupil velitel posádky Neil Armstrong. Doprovázel jej Edwin "Buzz" Aldrin, zatímco Michael Collins zůstal na palubě vesmírné lodi.

Téma Apollo 11 v článcích Technet.cz:
O čem si povídali kosmonauti Apolla 11. Poslechněte si tisíce hodin „ticha“
Co kdyby Apollo 11 zůstalo na Měsíci? Pohřbili by je přes rádio zaživa
Vlajky na Měsíci stále stojí. Podívejte se na důkaz ze sondy LRO

Nejčtenější

Chyběl necelý metr. Parašutisté nekopali v kryptě obležené nacisty marně

Radarový průzkum krypty v únoru 2019

Po 77 letech od atentátu na Heydricha se podařilo prokázat existenci průchozí stoky před kostelem sv. Cyrila a Metoděje...

Samé otázky. Vědci pronikli do neznámých prostor u hrobky zpovědníka krále

Podle jasně čitelného letopočtu na papírku se vzkazem od dělníků, kteří...

Skupina historiků a dalších odborníků v přímém přenosu vyzvedává schránu s ostatky králova zpovědníka Jindřicha...

Zelené peklo Normandie. Problém odhalených spodků vyřešil seržant Culin

Digitálně kolorovaná dobová fotografie lehkého tanku M5 Stuart s improvizovanou...

Během detailního plánovaní vylodění v Normandii a prvních fází následného postupu do nitra Francie se zapomnělo na...

Některé nejlevnější notebooky nedoporučí ani výrobce. Vyzkoušeli jsme je

Test nejlevnějších notebooků

Na rčení „nejsem tak bohatý, abych kupoval levné věci“ zákazníci často zapomínají. Otestovali jsme proto šest levných...

Odstartovala nejsilnější raketa světa. Nese desítky satelitů a plachetnici

SpaceX poslala do vesmíru Falcon Heavy 25.6.2019 v 8:30 našeho času. Na palubě...

V úterý 25. června ráno v 8:30 našeho času znovu odstartovala nejsilnější raketa současnosti, Falcon Heavy. Vynesla...

Další z rubriky

Pero schová i nabije. Nový notebook Fujitsu má vše, co byste mohli chtít

Nový konvertibilní notebook Fujitsu U939X.

Fujitsu se do kilogramového konvertibilního 13" notebooku/tabletu podařilo vměstnat nabíječku digitálního pera, USB-C...

Huawei má problémy i v počítačích. Omezuje výrobu a ruší nový notebook

Trojice notebooků Huawei pro rok 2019. Zprava MateBook 13, 14 a X Pro.

Omezení, které řada amerických firem uplatnila na společnost Huawei, se vedle mobilních zařízení a infrastruktury...

Unikát od Asusu. Dva displeje v notebooku dávají u ZenBooku smysl

Asus

Hned první notebook představený na veletrhu Computex 2019 v Taipei je dost možná ten nejzajímavější. Asus ZenBook Pro...

Najdete na iDNES.cz