VAIO PCG-FX700 preview: all-in-one á la SONY

  0:01aktualizováno  0:01
Robustní all-in-one notebooky s velkým displejem a vysokým výpočetním výkonem se na trhu určitě neztratí a, když se navíc jedná o takovou audiovizuálně orientovanou značku jako SONY VAIO, pak si jistě žádný z příznivců mobilních zařízení nenechá ujít představení. Modelová řada FX700 je mimo jiné zajímavá například použitím procesorů AMD a může svým případným uživatelům nabídnout vysoký výkon zejména při práci s multimédii a HiFi A/V aplikacemi.

I když se notebooky značky SONY prodávají v Evropě ve výrazně menším množství a obvykle i v jiných konfiguracích než na americkém a asijském trhu, najdeme v evropské nabídce společnosti SONY spoustu zajímavých notebooků. Mezi typické zástupce all-in-one mobilních zařízení patří i zbrusu nová modelová řada VAIO PCG-FX700 obsahují momentálně tři modely PCG-FX701, PCG-FX702 a PCG-FX705. Všechny tři nabízí v České republice společnost VT DATA a jejich ceny se pohybují v rozmezí cca 62 až 77 tisíc bez DPH. Modelová řada FX700 je mimo jiné zajímavá například použitím procesorů AMD a může svým případným uživatelům nabídnout vysoký výkon zejména při práci s multimédii a multimediálním aplikacemi, pro které jsou tyto notebooky jako stvořené. Na jednotlivé modely prodávané na evropském trhu se teď v krátkosti podíváme.

Notebook SONY VAIO PCG-FX701 je vybaven procesorem Mobile Athlon XP 1400+ s technologií šetření baterií AMD PowerNow!, jehož celkový výpočetní výkon by měl zhruba odpovídat rychlosti procesorů Intel Pentium III/IV s taktem 1,4 GHz. Protože je ale takové porovnání značně rozporuplné, budete se muset spokojit s informací, že výkon je opravdu víc než dostatečný a stačí i k provozování náročnějších aplikací. Standardně dodávaných 256 MB SDRAM lze rozšířit až na dvojnásobek, teoreticky si také můžete nechat v servisu vyměnit pevný disk za větší. Interní optická mechanika DVD-ROM, integrovaný 56K modem a 10/100 Mbit síťová karta patří k nezbytnému vybavení, stejně jako u notebooků značky SONY neodmyslitelné rozhraní FireWire určené hlavně k importu/exportu dat z/do digitálních kamer či fotoaparátů. VAIO PCG-FX702 má stejný procesor, stejný displej, pevný disk a stejné možnosti rozšíření paměti, ale místo mechaniky DVD-ROM obsahuje kombinovanou optickou mechaniku DVD-ROM/CD-RW, všechny ostatní parametry jsou stejné jako u modelu PCG-FX701. Rozměry obou popsaných notebooků jsou 324 x 46,9 x 265,5 mma jejich hmotnost 3,2 kg odpovídá kategorii all-in-one zařízení vybavených integrovaným floppy drivem. Nejdražší varianta VAIO PCG-FX705 obsahuje o něco rychlejší procesor Mobile Athlon XP 1500+, pevný disk s kapacitou 30 GB a velký 15" TFT SXGA+ displej s rozlišením 1400x1050 bodů, všechny ostatní parametry jsou s výjimkou rozměrů 324 x 54.1 x 265,5 mm o něco vyšší hmotnosti 3,4 kg dané větším displejem opět shodné jako u předchozích dvou modelů.Všechny tři modelu řady VAIO PCG-FX700 nabízí grafický adaptér ATI 3D RAGE Mobility-M1 s 8 MB videopaměti, který sice už dnes nevyniká žádnou převratnou rychlostí a nehodí se pro hraní her a provozování špičkových grafických aplikací, na provoz běžných programů ale jeho rychlost postačuje. Doba provozu na baterie není zrovna dvakrát dlouhá, ale na cca 2 a půl hodiny byste se měli dostat. Provoz na baterie lze dále prodloužit zhruba na dvojnásobek záměnou floppy drivu za druhou baterii, další variantou je pak umělohmotná záslepka šetřící několik dekagramů. Celkem slušné je i standardně dodávané programové vybavení sestávající se z videocapture nástrojů DVGate a Smart Capture, videostřižny MovieShaker, softwarového DVD přehrávače WinDVD, balíku Quicktime 5.0, grafického editoru Adobe Photoshop Elements, tiskového programu Digital Print a dalších doplňkových programů, jako je například Music Visualizer, SonicStage,RealPlayer, Acrobat Reader nebo Norton Antivirus.

A na závěr ještě ceny bez DPH v České republice. VAIO PCG-FX701 stojí 61 990,- Kč v konfiguraci s 256 MB SDRAM, 20 GB pevným diskem, 14,1" TFT XGA displejem, optickou mechanikou DVD-ROM a MS Windows XP Home Edition. VAIO PCG-FX702 ve shodné konfiguraci, ale s kombinovanou optickou mechanikou DVD-ROM/CD-RW stojí 68 990,- Kč a konečně VAIO PCG-FX705 s rychlejším procesorem, 256 MB SDRAM, 30 GB pevným diskem, combo optickou mechanikou, 15" TFT SXGA+ displejem a opět s Windows XP Home Edition stojí 76 990,- Kč.

Luboš Němec   

 

Nejčtenější

Unikla hesla rekordních 773 milionů uživatelů. Najdete tam to svoje?

Není heslo jako heslo. Či spíše heslo jako heslo vlastně ani není heslo.

Více než miliarda unikátních kombinací e-mailu a hesla unikla na web v zatím rekordní databázi přístupových údajů....

Jeden „drát“ by stačil pro celou ČR. Nové elektrické vedení láme rekordy

Transformátor pro 1 110 kV vedení v Číně, který postavila firma Siemens. Na...

Provozovatel čínské přenosové sítě spustil nejvýkonnější a nejdelší vedení světa. Putuje jím elektřina o napětí více...

Nájemný vrah doplatil na svůj koníček, udaly jej chytré sportovní hodinky

Mark Fellows na snímku z desetikilometrového závodu v Manchesteru v roce 2015

Britský běžec a cyklista Mark Fellows byl odsouzen k doživotnímu trestu za dvojnásobnou vraždu. K jeho odhalení a...

Tito lidé neexistují. Počítač si je vymyslel, napodobí rasu i vlasy

Fotografie neexistujících celebrit generované neuronovou sítí Nvidia na základě...

Podívejte se na fotky lidí, které jste nikdy nepotkali a nepotkáte. Počítač si je totiž vymyslel. Generativní...

Skylink znovu zdražuje servisní poplatek i nejlevnější balíček

Logo Skylink

Satelitní platforma Skylink přistoupila po roce ke zdražení tzv. servisního poplatku, který platí uživatelé základní...

Další z rubriky

Sledování pohybu očí mění virtuální realitu. Novinka HTC se povedla

I baseballový trénink na HTC Vive Pro Eye využívá sledování pohybu oči.

Skoro až nečekané možnosti přináší sledování pohybu očí v novém headsetu pro virtuální realitu HTC Vive Pro Eye. Pomocí...

Čeští vývojáři vylepšili vláček pro koleje z IKEA. Uhání až 90 cm/s

Intelino tým

Vypadá jako obyčejný vláček, ale můžete ho ovládat přes aplikaci v mobilu nebo jen pokládáním barevných terčíků na...

Po takové pleťové masce zatouží i muž. Je 3D a padne přesně na obličej

Značka Neutrogena představila na veletrhu CES 2019 novou službu MaskiD a s ní...

Značka Neutrogena představila na veletrhu CES 2019 novou službu MaskiD a s ní spojenou aplikaci. Naskenuje vám obličej,...

Najdete na iDNES.cz