USB paměť v useknutém prstu pro vaše data

aktualizováno 
Pan Brouček si užívá zasloužené dovolené v teplých krajích a proto jsme pro vás připravili několik skutečných zajímavostí ze zahraničních internetových obchodů. Věřili byste, že existuje USB flash disk v podobě useknutého prstu nebo golfový míček na dálkové ovládání?

Useklý prst uskladní vaše data

SolidAlliance I drive 128 MB, web: sa-store.com; cena: cca 1770 Kč

USB Flash disky si získávají stále větší popularitu, ale co se týče designu výrobci příliš mnoho invence nepředvádí. Většinou se svým vzhledem připomínají klíčenku, podle kterých se jim také lidově říká. Mohli jsme se pravda setkat například s flash diskem zabudovaným v náramkových hodinkách. Výjimky se však najdou vždy a to, co vám dnes ukážeme, je přeci jen trochu černější káva. Japonská společnost SolidAlliance vytvořila USB flash disk v podobě useknutého lidského prstu v životní velikosti. Disk má kapacitu 128 MB a rozhraní USB 2.0. Na jejích stránkách výrobce se můžete setkat například s flash disky v podobě sushi nebo gumové kachničky.

Golfový míček na dálkové ovládání pro poťouchlé golfisty

RC Golf Incred-a-Ball; web: www.iwantofthose.com; cena: £14,99

Hrajete golf a chcete si užit trochu legrace na účet svých spoluhráčů? Pak je pro vás tím pravým tento zajímavý golfový míček na dálkové ovládání. Když se povede vašemu partnerovi skvělý úder a míček neomylně do jamky, stisknete tlačítko na dálkovém ovládání a míček se rozvibruje a odkutálí se úplně někam jinam. Dalším legráckou je shodit mu takhle míček s týčka zrovna, když se napřahuje, aby ho odpálil. Jen si musíte dát pozor, aby vás nikdo neviděl nebo aby měl váš partner alespoň smysl pro humor.

Míček v sobě obsahuje malý naklánějící gyroskop a jakmile jej dálkově aktivujete míček se začne kutálet náhodným směrem. Jeho rychlost přitom záleží na sklonu a kvalitě povrchu. Kvůli jeho malým rozměrům bude zřejmě nejlépe pracovat na hladkých površích jako je green nebo na týčku. Spolu s míčkem získáte nejen třípásmový dálkový ovladač s možností výběru jedné frekvence a dobíjecí kolébku.

Nechte za sebe krmit svého mazlíčka automat

Intelligent programmable pet dish, web: www.smarthome.com; cena: $54,99

Vlastnit domácí zvířátko, není jen radost, ale také velká odpovědnost. Krmit vašeho mazlíčka každý den ve stejný čas se může v dnešní uspěchané době někdy zdát jako problém. Zkuste zapojit do krmení trochu techniky a rázem budete mít po starostech.

Elektronické krmítko otevře v nastavený čas sekci s krmením pro vaše zvířátko, které přivolá vaším nahraným hlasem. Celkem může obsahovat až čtyři krmné dávky, takže budete mít jistotu, že váš mazlíček dostane své krmení včas a pravidelně. Osobnímu krmení se to sice nevyrovná. Nemůžete svého pejska například pochválit, jak mu chutná, a pohladit ho, ale pro zaměstnané páníčky je to ideální řešení. Krmítko pracuje na čtyři C baterie a má obsah dva šálky.

USB větráček vás spolehlivě ochladí při práci

USB Fan; web: www.boysstuff.co.uk; cena: £7,95

Nemusíte hned nabourat auto vašeho šéfa, aby bylo v práci pořádně dusno. Přitom stačí, když si pořídíte svůj osobní větráček a s marinováním ve vlastní šťávě je rázem konec. Tento šikovný větráček má navíc tu výhodu, že se obejdete bez jakýchkoli baterií nebo elektrických zástrček, protože pro své napájení používá USB port vaše počítače. Nemusíte nic instalovat. Stačí jen připojit a ihned větrá. Díky ohebnému krčku si můžete snadno nastavit, kde chcete ochladit.

Špiónské autíčko pro malé šmíráky

Cyclops SR1 Spy Car; web: www.smarthome.com; cena: $159,99

Pro všechny pány kluky, kteří si tak rádi hrají na špiony tu máme skutečnou lahůdku – špionské autíčko na dálkové ovládání. Za takové autíčko by se nemusel stydět ani James Bond. Nejen že je ovládané na dálku, ale má ještě jednu specialitu. V čelním skle má zabudovanou barevnou bezdrátovou kamerou, která přenáší svůj obraz na 1,8“ TFT LCD displej, který je zabudovaný do dálkového ovladače. Pokud by vám, ale byla velikost displeje málo, můžete si ovladač připojit rovnou k televizi a sledovat obraz na ní. Má-li navíc stejný model i váš kamarád, pak se vám otevírají nové netušené možnosti. Spolu nejen prozkoumáte dvojnásobnou plochu dívčího internátu a můžete se pustit i do souboje mezi sebou. Autíčko je totiž vybaveno infračerveným laserem s dosahem šest metrů a na displeji ovladače si můžete zapnout zaměřovací kříž. Čtyři přímé zásahy vyřadí vaše autíčko na deset sekund.

Autor:
 

Nejčtenější

Čeští vývojáři vylepšili vláček pro koleje z IKEA. Uhání až 90 cm/s

Intelino tým

Vypadá jako obyčejný vláček, ale můžete ho ovládat přes aplikaci v mobilu nebo jen pokládáním barevných terčíků na...

U Sony mi nacpali mikrofony do uší a já pochopil nadšení slavného rapera

360 Reality Audio

Hudební hvězda Pharrell Williams přišel na tiskovou konferenci Sony na veletrhu CES podpořit nový projekt 360 Reality...

SpaceX začíná zkoušky „superrakety“. Bude se lesknout jako zrcadlo

Stavba pokusné rakety konceptu Starship na raketodromu SpaceX v jižním Texasu.

Fanouškům kosmonautiky přichystal šéf společnosti SpaceX Elon Musk na přelomu roku nečekaný dárek: nové plány na stavbu...

Ochutnali jsme hamburger z umělého masa. Ani masožrout se neušklíbne

… i po kousnutí.

Před stánkem „Impossible burger“ na lasvegaském výstavišti byla k vidění nevídaná věc. Vegetariáni i „masožrouti“ jedli...

Těšte se na bezdotykové ovládání, revoluční radar od Googlu má zelenou

Miniaturní radar v čipu Soli

Miniaturní radar s názvem Google Soli umí rozpoznávat jemná gesta lidské ruky. Hodí se jako vstupní zařízení pro...

Další z rubriky

Po takové pleťové masce zatouží i muž. Je 3D a padne přesně na obličej

Značka Neutrogena představila na veletrhu CES 2019 novou službu MaskiD a s ní...

Značka Neutrogena představila na veletrhu CES 2019 novou službu MaskiD a s ní spojenou aplikaci. Naskenuje vám obličej,...

Rok s Googlem v obýváku: dokáže šetřit čas, pobavit i naštvat. Česky ne

Google Home ještě neumí česky, ale jinak se jedná o překvapivě schopného...

Digitální asistent Google Home se u nás v domácnosti přes naši počáteční nedůvěru zabydlel. Používáme jej více, než...

Panasonic představil první elektrickou motorku Harley-Davidson

LiveWire EV motocykl značky Harley-Davidson

Japonská společnost Panasonic se stále více profiluje i jako dodavatel technologií pro třetí strany. Na veletrhu CES v...

Najdete na iDNES.cz