Tisková konference á la James Bond

aktualizováno 
Hewlett Packard předvádělo nejnovější aktuality ze svého produktového portfolia. A vybralo si k tomu formu vpravdě netradiční - setkání speciálních agentů nad těžkým případem. Mimo příjemně strávených pár hodin mne zaujaly především nové skenery a LaserJe

view ross allen adTajné úkoly, konspirační místo, high security prostory, nepředstavitelnétechnologie, skvělé zajištění - nebo snad "obyčejná" tiskovákonference, představující úspěchy a ještě větší úspěchy koncernu,nové, inovované a ostatní produkty? Spíše to první - samozřejmě, to druhénebylo možné minout, ale podány byly všechny novinky ve stylu James Bonda.

Tajné konspirační místo se ukázalo být přímo u paty Karlova mostu,tajným v zadu společnost Hewlett Packard a hlavními aktéry jejich produktovýmanažeři alias experti v oborech agenti a spol. A k tomu zcela ve stylu JameseBonda také pár ne nepohledných žen.

"Akce" započala dramatickým představením konspirační akcezvané představení produktů HP. Žel hned na úvod zklamu ty, kteří čekajípřevratné novinky HP (OmniBook 5xx, atp.) v oblasti notebooků - zcela vestylu Jamese Bonda byly tyto na view rycharde hawkes adposledníchvíli odřeknuty. (Pokud lze věřit našim zdrojům, neměly by však býtprvní testovací kousky daleko od Čech - a potom doufejme i nedaleko našíredakce!:-)

Prodejní úspěchy notebookové divize

Škoda, že notebooky fyzicky chyběly - právě v mobilní branži udělalaHP ohromný skok vpřed, přinejmenším podle prezentovaných čísel: prodejeoproti stejnému čtvrtletí minulého roku vzrostly o více jak 100 procent(ano, dvojnásobek!). Bylo to také díky zavedení ojedinělé služby v rámciČR - servis u zákazníka na místě do druhého dne. K řadě Omnibook 6000zdarma, patřičný servisní balíček již zahrnutý v ceně. Výsledekspolupráce servisní a prodejní divize - ku prospěchu zákazníka.

Následovalo představení výsledků i z dalších oblastí - podle odhadů IDC sepodařilo po dlouhé době HP opět získat zpět vedení i ve scannerech. Samozřejměse také dostalo i na klasické oblasti jako jsou tiskárny a novější, avšakneméně úspěšné CD-R/RW produkty, v nichž HP zaujímá první místo předYamahou a houfem dalších.

view eugenie prime adApak se již hrdinní agenti-adepti alias všichni zúčastnění novinářirozprchli po několikapatrové budově známé diskotéky, aby se obeznámili aosahali si představované produkty zblízka, plníce při tom úkoly vedoucí vzávěru ke stolu se (tajným, jak jinak:-) notebookem a zadání hesla - žel, náš tým dominovaný slečnamiz rozhlasu nezabodoval. Při plnění úkolů jsme byli zpravidla mezi prvními,pouze štěstí chybělo, abychom si odnesli pěkné suvenýry s logem HP (svetříky).

Mezi produkty na jednotlivých místech mne zaujaly především CD-RW modelyvčetně nejnovější kombi mechaniky CD-RW/DVD a špičkové 16ti rychlostnípřepisovačky. Ultrium pásky jsou sice také zajímavé svými výkony, nicménějaksi vzdálené potřebám běžného uživatele (rychlost zálohování až54GB/hodinu, kapacity až v řádu terabajtů).

Jmenuji se Jet, LaserJet...

Nové řady scannerů - od low-endů za pár tisíc ke koupení třeba vMakru až po špičkové s automatickým podavačem a snímáním i 3D objektůobohatily nabídku HP. Stejně tak nové modely tiskáren - opět, bohužel chybělocokoliv view susie wee addostatečněmobilního, aby to stálo za podrobnější zmínku: takže alespoň novéDeskJety nyní podporují fototisk i v nižší cenové, zatímco LaserJety 1100budou nahrazeny malinko masívnějšími, ale o to výkonnějšími modely 12xx- místo 600 x 600 bodů na palec se tak můžeme těšit na čtyřnásobnérozlišení: 1200 x 1200 dpi.

Příjemným obědem a popovídáním si u skleničky nealka skončila jednaz méně tradičních konferencí, na které však nechybělo ani oznámenískutečně zajímavých novinek - pouze jaksi opomenuli notebooky. Snad příště?


Poznámka pod čarou: Fotografie jsou převzaty ze stránek HP - z novékampaně, která nyní běží v USA. Sice se přímo neváží ke konané akci,přesto se nám zdály vhodné jako ilustrace některých méně tradičních přístupůk realitě běžného dne a řemeslu prodeje a reklamy. :-)

 

Nejčtenější

Jednosměrná letenka na rudou planetu se odkládá. Mars One krachuje

Ilustrace základny na Marsu, jak si ji představují v organizaci Mars One...

Firma Mars One, která slibovala soukromý let na Mars už v roce 2024, zkrachovala. Plány dostat na Mars lidské obyvatele...

Lokální předpověď počasí se razantně zpřesní, možná pomáhá i váš telefon

GRAF

Nejpřesnější lokální předpovědi počasí dnes nabízejí aplikace v našich telefonech - i proto, že s nimi samy pomáhají....

Tančík pro vnuka poručíka Grubera. Němci ho nasadili i proti Tálibánu

Lehké obrněné vozidlo Wiesel s 20mm kanonem

V množině bojových vozidel Bundeswehru nalezneme s trochou štěstí i malé, ale o to více zajímavé tančíky Wiesel. Do...

V Perském zálivu spustili největší baterii světa. Virtuální a bez lithia

Sodíko-sírové bateriové systémy japonské firmy NGK. Systém, který se vejde do...

Ve Spojených arabských emirátech byla připojena do sítě největší „virtuální“ baterie světa s obřím výkonem a úctyhodnou...

Našel na půdě 35 let starý Apple II, zapnul ho a dohrál uloženou hru

Spoustu let ležel na půdě, po zapnutí funguje „jako zamlada“.

Newyorský učitel našel u rodičů na půdě starý počítač Apple II. Zkusil ho zapnout a překvapivě mohl pokračovat ve hře,...

Další z rubriky

Hity z veletrhu elektroniky CES: uspělo umělé maso i inteligence

Rozstřel k veletrhu CES

Největší veletrh spotřební elektroniky CES 2019 v Las Vegas přinesl řadu překvapivých novinek nejen z oblasti...

Čeští vývojáři vylepšili vláček pro koleje z IKEA. Uhání až 90 cm/s

Intelino tým

Vypadá jako obyčejný vláček, ale můžete ho ovládat přes aplikaci v mobilu nebo jen pokládáním barevných terčíků na...

Panasonic představil první elektrickou motorku Harley-Davidson

LiveWire EV motocykl značky Harley-Davidson

Japonská společnost Panasonic se stále více profiluje i jako dodavatel technologií pro třetí strany. Na veletrhu CES v...

Najdete na iDNES.cz