TESmedia + Intercable CZ = rychlý kabelový internet v desítkách měst za příznivou cenu

aktualizováno 
Fúzí dvou společností provozujících kabelovou televizi, z nichž jedna umožňovala rovněž připojení k internetu přes kabel, vzniká po UPC a jeho službě Mistral další významný hráč na poli kabelového internetu. Plánuje rozšíření do desítek měst, cena a rychlost budou více než zajímavé. A co Mistral od UPC?

Kabelový internet byl do dnešních dnů k disposici pouze obyvatelům velkých měst. Těm ostatním, kteří si zoufali nad dial-upovým připojením, se otevírá nová možnost. Spojením společností TESmedia (TES) a Intercable CZ vzniká na českém trhu vedle doposud dominantního UPC, provozujícího internet po kabelu, další velký hráč. V nejbližší době lze očekávat rozšiřování kabelového internetu po celé republice. S tím bude souviset zvyšování rychlosti a tak zajímavé poplatky, že bude stát hodně přemýšlení, zda nadále setrvávat u pomalé vytáčené linky či přejít k nonstop kabelovému "speed" internetu za paušál.

Nová společnost vzniklá fúzí TES a Interbaclu, jejíž jméno bude oznámeno až ve druhém čtvrtletí tohoto roku, chce zmodernizovat síť a především nabídnout kabelový internet mnoha tisícům nových uživatelů a zvýšit tak počet těch, kteří se budou moci ke kabelovému internetu připojit. "Tuto možnost má mít na 250 tisíc domácností," uvedl na včerejší tiskové konferenci obchodní ředitel TESmedia Dušan Jelínek. Mistral umožňoval ke konci loňského roku připojení více než 240 tisíc českých domácností. V dohledné době tak bude moci služeb kabelového internetu využívat dvacetina obyvatel Česka a jejich podíl má i nadále růst.

Desítky měst pojedou na kabelu

Fúze Intercable CZ a TES bude mít pro internetuchtivého zákazníka velkou výhodu. První z nich provozuje kabelovou televizi v desítkách českých měst a právě do těch bude v brzké době "natažen" také kabelový internet. "Bude se jednat o významná města, jako je Brno či Plzeň. Připojeny budou samozřejmě i města menší, ale zatím budeme upřednostňovat oblasti s větší hustotou obyvatelstva," sdělil Jelínek.
UPC se svojí službou Mistral zůstane i nadále ve dvou největších českých městech. "Půjde stále o Prahu a Brno," odpověděl na otázku, zda lze v dohledné době očekávat možnost připojení se k Mistralu i v jiných městech František Malina, Public Relations Director společnosti UPC Česká republika, a. s.

Konkurence dvou gigantů? Spíše doplňování se navzájem

O konkurenci s podobnou nabídkou Mistral od UPC se nedá hovořit. Až na výjimky kabeloví operátoři nepokrývají stejné oblasti a budou se tak spíše doplňovat než navzájem soupeřit o klienty.

U TESmedie je možné očekávat další zvyšování rychlosti. Naposledy k tomuto kroku došlo 1. prosince uplynulého roku, kdy byla rychlost downloadu zvýšena na téměř dvojnásobek předchozí. Možnosti nejsou podle Jelínka zdaleka vyčerpány. Také Mistral neřekl poslední slovo, překvapení si však nechává na později.

Konkurovat bude TESmedia zejména stále odkládaným službám od Českého Telecomu. ADSL ani paušál za internet nebyly doposud spuštěny a řekněte sami, dáte raději tisícovku za neomezený internet s rozumnou rychlostí, nebo budete neustále čekat na "smilování" Telecomu?

Jak jsou na tom poskytovatelé s rychostí a cenou?

TESmedia zvýšila k 1. 12. 2002 rychlost základní nabídky TESnet 200 ze 128/64 kbps (download/upload) na 200/64 kbps. U vyšší nabídky TESnet 350 ze 256/64 na 350/64 kbps.
Mistral od UPC je trochu pomalejší, alespoň co se downloadu týče. Služba Mistral HOME umožňuje připojení 128/96 kbps, Mistral SPEED rychlost 320/96 kbps.
S cenou jsou v současné době obě služby téměř vyrovnané - za pomalejší nabídku TESmedia zaplatí uživatel 999 Kč, rychlejší nabídka stojí 1299 korun.
UPC si za nižší rychlost účtuje 1080 korun, vyšší stojí 1480 Kč.

A lokality?

TESmedia nabízí připojení k internetu po kabelu v Praze, Neratovicích, Kralupech nad Vltavou, Děčíně, Jílovém u Děčína a Meziboří, v dohledné době dojde k rozšíření také do dalších měst, především tam, kde v současné době operuje Intercable CZ.
UPC svoji službu Mistral poskytuje v Praze a Brně.

Souvesející odkazy:

 

Nejčtenější

Živého kytaristu už dnes na popové desce neuslyšíte, říká věhlasný zvukař

Allen Sides v pražském poslechovém studiu VOIX

Pracoval na skoro tisícovce alb, postavil osmnáct nahrávacích studií a jeho reprosoustavy hrají i ve studiích George...

Nekupujte náš nový Office 2019, prosí Microsoft. Ukazuje to na dvojčatech

Kampaň Microsoftu s dvojčaty ukazuje rozdíl mezi Office 2019 a Office 365....

Microsoft vytvořil sérii videí, ve kterých ukazuje nevýhody nového produktu. Poněkud překvapivé je, že je to jejich...

Jednosměrná letenka na rudou planetu se odkládá. Mars One krachuje

Ilustrace základny na Marsu, jak si ji představují v organizaci Mars One...

Firma Mars One, která slibovala soukromý let na Mars už v roce 2024, zkrachovala. Plány dostat na Mars lidské obyvatele...

Poslední Hitlerovy narozeniny nestály za nic. Supertanků se nedočkal

3D model stíhače tanků Jagdpanther, přezbrojeného na kanón ráže 128 mm tak, jak...

Na podzim 1944 se třetí říše hroutí a německé zbrojovky se snaží o nemožné. Hledají recept na zázračné zbraně,...

Tančík pro vnuka poručíka Grubera. Němci ho nasadili i proti Tálibánu

Lehké obrněné vozidlo Wiesel s 20mm kanonem

V množině bojových vozidel Bundeswehru nalezneme s trochou štěstí i malé, ale o to více zajímavé tančíky Wiesel. Do...

Další z rubriky

Česká hvězda NHL v USA ukazuje, jak trénovat hokej i bez ledu

Odborným konzultantem Sense Areny je bývalá hvězda NHL Patrik Eliáš.

Liberecký projekt Sense Arena na trénink hokeje ve virtuální realitě získal výraznou podporu. Odborným konzultantem se...

Do hospody daleko? Kapslový pivovar od LG pivo uvaří i načepuje

Vypadá trochu jako pákový kávovar, nalévá se do něj voda a vkládají kapsle, ale...

Vypadá trochu jako pákový kávovar, nalévá se do něj voda a vkládají kapsle, ale teče z něj pivo. Domácí pivovar LG Home...

Brýle od Applu jsou možná v ohrožení, z firmy odchází důležitý člověk

Microsoft zahájil prodej brýlí HoloLens veřejnosti.

Apple údajně stále pracuje na svém projektu pro virtuální a rozšířenou realitu. Není však jisté, kdy se objeví...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz