Tam, kde tablet Sony S1 využívá 9,4 palcový multidotykový displej, S2 pracuje s dvěma 5,5 palcovými obrazovkami. Ty se dají složit pro snadnější přenášení.
S2 tím tak trochu připomíná přenosné herní zařízení Nintendo DS, a tak není divu, že se o S2 spekuluje také jako o herním zařízení.
Oba displeje lze přitom využít nezávisle i najednou. V prvním případě slouží spodní zobrazovač třeba jako virtuální klávesnice a druhý pro čtení obsahu. Spojené displeje se hodí například při brouzdání internetem, kde stránka z jednoho displeje plynule navazuje na druhém.
Zajímavý design S1 může připomínat ohnutý časopis, to když jej držíme v jedné ruce. Falešný "klips" je pevný a nelze s ním tedy měnit polohu položeného tabletu.
Sony S1 i S2 využívají dvoujádrový procesor s grafikou Nvidia Tegra 2.
K připojení k internetu slouží jak wi-fi, tak 3G modul. Kdo by se podivoval nad přítomností zastaralého infračerveného vysílače, tak ten bude sloužit pouze k dálkovému ovládání televizorů Sony Bravia.
Obě novinky mají ve výbavě dvě kamerky, jednu na zadní straně pro focení, druhou pro internetovou telefonii.
.
Přední a zadní část obou tabletů
Patřičně vybavení zájemci využijí i podporu systému DLNA. Ta umožní přímo zobrazovat obsah z tabletu třeba na televizoru.
Bližší technické podrobnosti zatím firma nespecifikovala, ale o to více se zaměřuje na podporované služby.
Novinky tak budou mít například přístup ke službě Qriocity, což je u Sony obdoba iTunes. Dalším tahákem má být přístup k PlayStationovým hrám první generace přes službu PlayStation Suite. V neposlední řadě pak zájemci mohou využít nabídku knih ze Sony Reader Store a použít tablet jako čtečku.
Dodejme, že většina těchto nabídek je v ČR zatím nepřístupná.