SmartMedia adaptér pro Visora

aktualizováno 
Visor od firmy Handspring si svou popularitu získal především díky své ceně. Oproti "originálnímu" Palmu bylo rozšiřování jeho paměti dosti nákladnou záležitostí. To se mění díky adaptéru pro SmartMedia karty.
SmartMedia AdapterSpringboard, toto označení nese zařízení, které nabízí možnost rozšíření paměti PDA zařízení - Visora, za poměrně solidní cenu. Až doposud bylo možné k Visoru dokupovat pouze speciální - proprietální - paměťové moduly, čemuž odpovídala i cena.
Firma Portable Innovation představila adaptér pro oblíbené Visory, který umožňuje dokoupit a využívat paměti typu SmartMedia. Tato paměťová média lze poté používat v tzv. Springboard slotu, každého pédéáčka firmy Handspring.
Díky možnosti využití SmartMedia karet lze Visor PDA velice výhodně doplnit o přídavnou paměť. Důvod je jednoduchý. Až doposud bylo možné paměť rozšiřovat pouze pomocí speciálních - pro Visora určených - paměťových karet. Oproti nim jsou však SmartMedia karty mnohem levnější.

MemPlug SmartMedia Adapter - to je jeho celý název - obsahuje 5 samoinstalačních programů pro využití paměti na SmartMedia kartě. Instalovat tyto aplikace není ovšem nutné, protože operační systém PalmOS, se kterým Visory fungují, neumí pracovat přímo s těmito paměťovými kartami. Správce souborů PiMover je schopen na jedné paměťové kartě spravovat až 25podadresářů, což je zárukou toho, že budete mít o Vašich datech přehled i v případě, že se bude jednat o velké množství malých souborů. Tento pohodlný nástroj pro správu souborů umí pracovat i s interní pamětí Visoru.

SmartMedia AdapterK rychlému zálohování nainstalovaného software a databází slouží záložní program PiBackup. Ten jednoduše zkopíruje celý obsah paměti PDA zařízení na SmartMedia kartu. Pomocí programu PiPrefs lze karty formátovat a provádět některá speciální nastavení.

PiViewer umí zobrazovat obrázky ve formátu JPEG a to volitelně (podle provedení celého zařízení) buď v 16bitové barevné hloubce nebo v 16odstínech šedi. Adaptér je ale dobře vybaven i pro spouštění videosouborů. Programy gMovie a GMovieMaker jsou taktéž součástí balíku. Pomocí těchto programů lze převádět běžné videoformáty do podoby srozumitelné operačnímu systému PalmOS a následně je přehrávat na Visoru. Výhodou je, že lze filmy přehrávat přímo z paměťové karty a není tedy potřeba, nahrávat je přímo do Visoru.

Adaptér by měl být v USA k dostání za necelých 50dolarů. Podle oficiálních údajů by měl být tento adaptér již na trhu, ale bohužel tomu tak v době napsání tohoto článku nebylo. Stanovisko výrobce se nám nepodařilo získat. Komu by se zdála cena příliš nízká, tak ho musím ujistit, že společně s adaptérem není dodávána paměťová karta, což znamená, že to až tak málo peněz není.

Další informace nalezneta na těchto stránkách:

www.memplug.com

www.portableinnovation.com
 

Nejčtenější

Sexuálně nejvýkonnější vyzvědače přebrali československé rozvědce Sověti

Býval agent československé rozvědky v USA Karel Köcher

Československým komunistickým rozvědčíkům se ve špionáži proti Spojeným státům dlouho nedařilo. Nakonec ale zaznamenali...

Jednosměrná letenka na rudou planetu se odkládá. Mars One krachuje

Ilustrace základny na Marsu, jak si ji představují v organizaci Mars One...

Firma Mars One, která slibovala soukromý let na Mars už v roce 2024, zkrachovala. Plány dostat na Mars lidské obyvatele...

Našel na půdě 35 let starý Apple II, zapnul ho a dohrál uloženou hru

Spoustu let ležel na půdě, po zapnutí funguje „jako zamlada“.

Newyorský učitel našel u rodičů na půdě starý počítač Apple II. Zkusil ho zapnout a překvapivě mohl pokračovat ve hře,...

Lokální předpověď počasí se razantně zpřesní, možná pomáhá i váš telefon

GRAF

Nejpřesnější lokální předpovědi počasí dnes nabízejí aplikace v našich telefonech - i proto, že s nimi samy pomáhají....

V Perském zálivu spustili největší baterii světa. Virtuální a bez lithia

Sodíko-sírové bateriové systémy japonské firmy NGK. Systém, který se vejde do...

Ve Spojených arabských emirátech byla připojena do sítě největší „virtuální“ baterie světa s obřím výkonem a úctyhodnou...

Další z rubriky

Čeští vývojáři vylepšili vláček pro koleje z IKEA. Uhání až 90 cm/s

Intelino tým

Vypadá jako obyčejný vláček, ale můžete ho ovládat přes aplikaci v mobilu nebo jen pokládáním barevných terčíků na...

Panasonic představil první elektrickou motorku Harley-Davidson

LiveWire EV motocykl značky Harley-Davidson

Japonská společnost Panasonic se stále více profiluje i jako dodavatel technologií pro třetí strany. Na veletrhu CES v...

Hity z veletrhu elektroniky CES: uspělo umělé maso i inteligence

Rozstřel k veletrhu CES

Největší veletrh spotřební elektroniky CES 2019 v Las Vegas přinesl řadu překvapivých novinek nejen z oblasti...

ČPZP se stará o zdraví a pohodu nastávajících maminek i jejich dětí
ČPZP se stará o zdraví a pohodu nastávajících maminek i jejich dětí

Začátek nového života přináší do rodiny spoustu radosti, ale i starostí. Doprovází ho obavy o zdraví, změna režimu a zařizování nezbytné výbavičky pro miminko. Pomoc přichází z nejrůznějších stran. Od rodiny, přátel. Víte ale, že Česká průmyslová zdravotní pojišťovna nabízí maminkám až 3 000 Kč?

Najdete na iDNES.cz