Proti chrápání i pomoc v těhotenství. Philips ukazuje novinky pro zdraví

  13:13aktualizováno  13:13
Punta Umbria (Od zpravodaje Technet.cz) - Společnost Philips představila na akci IFA Global Press Conference novinky z oblasti péče o zdraví, které budou mít premiéru na letošním veletrhu IFA v Berlíně. Speciální senzor vám zabrání chrápat a aplikace Pregnancy + pomůže nejen prvorodičkám, ale i novopečeným tatínkům. A je v češtině.

Stejně jako každý rok, i letos pořádá organizátor veletrhu IFA pro novináře akci IFA Global Press Conference, na které se mohou seznámit s vybranými firmami vystavujícími na tomto největším evropském a světově významném veletrhu. 

Fotogalerie

Philips patří k největším vystavovatelům a tradičně si pro sebe zabírá celou jednu halu berlínského výstaviště. Výrobky z oblasti „personal healthcare“ zde poslední roky jednoznačně převládají. Už loni firma představila čelenku, která dokáže uživateli prohloubit spánek (podívejte se na přiložené video). Letos systém doplní senzor, který má zabránit chrápání. Ať už vašemu nebo třeba u partnera, se kterým právě sdílíte lože. 

Podle průzkumu Philipsu je totiž právě chrápání významným faktorem, který způsobuje probdělé noci. Dvacet devět procent lidí si špatný spánek způsobí vlastním chrápáním sami. Dvacet dvě procenta pak trpí tím, že chrápe jejich partner. 

Senzor proti chrápání uveden Phlips na trh letos.

Senzor proti chrápání uvede Philips na trh letos.

Philips proto přišel s řešením nazvaným Snoring Relief. Jeho součástí je pružný pás se senzorem, který detekuje pohyby těla a v případě, že spáč leží na zádech, spustí senzor miniaturní a (podle výrobce) přesně definované vibrace, které jej donutí změnit polohu. Člověka prý toto vrnění neprobudí, jen se otočí například na bok. Proč změna polohy? Podle průzkumu, kterým se firma zaštiťuje, je totiž právě poloha na zádech nejčastějším spouštěčem chrápání.

Philips také neustále zdokonaluje svou aplikaci Pregnancy+, které nové rodiče kompletně provede obdobím těhotenství. Přizpůsobit se dá jak pohledu maminky, tak i tatínka nebo třeba kamarádky. Nabízí řadu rad a informací prakticky ke každému dni. Graficky velmi nápaditě ukazuje, jak je miminko právě veliké, k dispozici jsou 3D skeny, ukazující, co se s plodem děje, čemu se vyvarovat atd. Uživatel si může přidávat vlastní fotografie a postřehy, čímž vznikne jedinečný elektronický deníček.

Philips společnost Health & Parenting, která aplikaci vyvinula, pohltil v roce 2017 a nutno říct, že i nadále se softwaru daří. Patří k nejstahovanějším na App storu Applu a k jednoznačně nejlépe hodnoceným aplikacím svého druhu. V dubnu byla aplikace plně lokalizována i do češtiny.

Aplikace pro komunikaci se zubařem Dentist To Go letos odstartuje po USA i v...

Aplikace pro komunikaci se zubařem - Dentist To Go letos odstartuje po USA i v Německu.

Další novinkou, kterou Philips v září v Berlíně uvede je projekt „Dentist to go“, který je navázaný na vibrační kartáčky Sonicare. Systém už nějaký čas běží v USA a koncem roku by měl pilotní provoz odstartovat i v Německu. 

Uživatel může skrze aplikaci nahlásit své problémy se zuby, přidat fotografii a do šesti až čtyřiadvaceti hodin dostane odpověď od některého se zapojených dentistů. K dispozici bude několik různých „plánů“ zahrnující ojedinělé konzultzace, ale i kompletní péči například po zákroku atd.

Poslední oznámenou novinkou bude chytrý holící strojek s prvky AI. Měl by být první na světě a muže kompletně provede celým procesem holení. Pomůže prý i těm, kteří mají citlivou pleť a holení běžným holícím strojkem je dráždí. Ať už tyto „marketingové povídačky“ znamenají cokoliv, a v redakci jsme jako obvykle už dopředu velmi skeptičtí, Philipsu se nedá upřít snaha věci inovovat správným směrem

Autor:

Nepřehlédněte:

Nejčtenější

Miliony uživatelů řeší problémy s Windows 10. Někomu i zrudla obrazovka

Aktualizace Windows 10

Kontrola aktualizací Windows se v poslední době Microsoftu nedaří tak, jak by měla. Nové aktualizace přinášejí řadě...

USA by mohly prohrát omezený konflikt s Čínou, soudí vědci ze Sydney

Americká ponorka USS Hawaii na manévrech RIMPAC 2018 u Havajských ostrovů

Vojenská nadřazenost Američanů v Jihočínském a Východočínském moři je věcí minulosti. Jejich ozbrojené síly jsou...

Kdy ani ochranný oblek nepomůže. Co dokáže granát nebo zákeřná motýlí puma

Podívejte se s námi k pyrotechnikům PČR

„Pokud mě uvidíte utíkat, snažte se mě předběhnout.“ Vtip, který laika pobaví, ale z pohledu pyrotechnika je otřepaný a...

Proč byli někteří dinosauři tak velcí? Měli něco, co savci ne

Jedním z evolučních důvodů gigantických rozměrů sauropodů byla pasivní obrana...

Největší suchozemští tvorové všech dob, pravěcí sauropodi, byli výrazně větší než všechna zvířata, která známe z naší...

Firma chtěla krávy bez rohů. Na zvláštní chybu přišli, než zvíře snědli

Geneticky modifikovaný organismus (v tomto případě kráva)

Americká společnost se pokusila genetickou úpravou skotu zbavit krávy bolesti a chovatele práce. Vytvořila plemeno bez...

Další z rubriky

Aktualizujte si ovladače ke grafickým kartám Nvidia, obsahují chybu

Logo Nvidia

Bezpečnostní odborníci varují před chybami ve starších ovladačích Nvidia. Ty mohou vést až k úniku dat a ke spuštění...

Byl by to skoro dokonalý počítač, kdyby v zátěži neřval jako vysavač

Lenovo Yoga A940

Vyzkoušeli jsme Lenovo Yoga A940: Sednete k počítači, pod monitor odložíte telefon a on se okamžitě začne bezdrátově...

Jen další počítačová myš? Logitech se za tři minuty nabije na celý den

Logitech MX Keys a MX Master 3

Řada myší MX Master se na veletrhu IFA v Berlíně rozrostla o druhou generaci. Úplnou novinkou je pak klávesnice MX...

Najdete na iDNES.cz