Palm 505 - dokončení

aktualizováno 
Dokončení povídání o zajímavém PDAčku, které pro nás přichystala firmy 3Com.

A v neposlední řadě je tady barevný displej: 16-bit barevný LCD který dokáže zobrazit 64.000 barev. Jako každý displej, má i tento  své výhody i nevýhody; výhodou je skutečnost, že užívá bílé pozadí místo zeleného, což má za důsledek lepší kontrast. Další výhodou je užití matných ikon, které jsou viditelné při užití podsvícení ve tmě. Displej je odrazový, což je velikou výhodou při užití na přímém slunečním světle.

Nevýhodou je nemožnost kontroly nastavení podsvícení, to má pouze jedinou a někdy možná nedostačující intenzitu. Barvy samotné jsou kvalitativně dobré, ovšem displej nedosahují kvalit  své konkurence - ať už u Cassiopeiy nebo u iPAQ od Compaqu.


Spodní část Palmu m505 ukazuje nový univerzální konektor

Co je uvnitř:

Palm m505 používá nejnovější verzi operačního systému Palm; Palm OS verze 4. je o poznání výkonnější, než jeho předchůdce - je "hbitější", i přecházení z jedné aplikace na druhou je rychlejší.

Bezpečnost:

Palm OS 4 se vyznačuje především lepším zabezpečením. Uživatel si zadá své heslo a případně i pomocný údaj na jeho připomenutí si  pro případ náhlého výpadku paměti (tedy lidské, nikoliv paměti Palmu). I když se zdá, že to je jen drobnost navíc, zcela určitě je to drobnost nadmíru užitečná.

 
Nastavení hesla

 
Auto Lock Options

Úkolovník:

Další užitečnou pomůckou je úkolovník, který lze nastavit poklepáním na hvězdičku zobrazenou v levém horním rohu displeje. Jedná se o chytrého pomocníka, který Vám bude neúnavně - prostřednictvím blikající hvězdičky - v průběhu dne připomínat, co jste ještě nestačili zařídit a co je třeba stihnout.

 

 
Co je třeba zařídit:


Memory card: 

Po vložení Memory card se zobrazí nová kategorie. Aplikace lze spustit z memory card, kopírují se do RAM a pak jsou spouštěny. 

Palm Desktop 4.0.1 umožňuje instalovat aplikace buď do zařízení, nebo do paměti karty. Jednou z výhod Palm OS je skutečnost, že podporuje i jiné formáty než PRC nebo PDB. 

Web clipping:

Palmy série m500 mají 4MB Flash RAM. Verze Palm OS 4 zabere  2.3MB (je o 40% obsáhlejší, než předchozí verze). Zbývá tedy ještě 1.7MB využitelné flash paměti i když ty se mohou  v budoucnosti lehce rozplynout, až Palm uvede na trh svá Bluetooth rozšíření.

"Web Clipping 4" je velkým krokem kupředu ve srovnání s původním  "Web Clipping" (Palm VII). Většina změn je k lepšímu a usnadňuje brouzdání na síti internetu. Pokud si uživatel nainstaluje "MyPalm Web Clipping aplikace" (může ze stránky www.palm.net), pak již nic nebrání tomu, aby jakékoli URL šlo otevřít. Pokud web designer použije při vytváření stránek "Web Clipping tagy", stane se dříve problematické, ba nemožné prohlížení velkých obrázků nyní dostupné.

 
Web Clipping Palm.Com v 16-bit barvě

 
Užití WCA HTML Tags

Lze samozřejmě nastavit grafickou kvalitu a tím případně urychlit načítání stránek. Lze i vypnout "Cookies" a dokonce nastavit velikost "History Cache".

Co na závěr? 

Palm vzal svůj oceněný Palm V design a přidal k němu barevný displej a Secure Digital slot - navíc k "Universal Connector expansion" systému. To doplnil vylepšeným operačním systémem, usnadňujícím uživateli manipulaci s tímto přístrojem. K dovršení všeho zachoval cenu původního Palmu Vx. Výrobce si může být jistý, že si tato novinka své zákazníky zcela jistě najde.

Autor:
 

Nejčtenější

Unikla hesla rekordních 773 milionů uživatelů. Najdete tam to svoje?

Není heslo jako heslo. Či spíše heslo jako heslo vlastně ani není heslo.

Více než miliarda unikátních kombinací e-mailu a hesla unikla na web v zatím rekordní databázi přístupových údajů....

Jeden „drát“ by stačil pro celou ČR. Nové elektrické vedení láme rekordy

Transformátor pro 1 110 kV vedení v Číně, který postavila firma Siemens. Na...

Provozovatel čínské přenosové sítě spustil nejvýkonnější a nejdelší vedení světa. Putuje jím elektřina o napětí více...

Nájemný vrah doplatil na svůj koníček, udaly jej chytré sportovní hodinky

Mark Fellows na snímku z desetikilometrového závodu v Manchesteru v roce 2015

Britský běžec a cyklista Mark Fellows byl odsouzen k doživotnímu trestu za dvojnásobnou vraždu. K jeho odhalení a...

Tito lidé neexistují. Počítač si je vymyslel, napodobí rasu i vlasy

Fotografie neexistujících celebrit generované neuronovou sítí Nvidia na základě...

Podívejte se na fotky lidí, které jste nikdy nepotkali a nepotkáte. Počítač si je totiž vymyslel. Generativní...

SpaceX začíná zkoušky „superrakety“. Bude se lesknout jako zrcadlo

Stavba pokusné rakety konceptu Starship na raketodromu SpaceX v jižním Texasu.

Fanouškům kosmonautiky přichystal šéf společnosti SpaceX Elon Musk na přelomu roku nečekaný dárek: nové plány na stavbu...

Další z rubriky

Nový notebook Lenovo upozorní, že se vám někdo dívá přes rameno

Lenovo Yoga S940

Nová Yoga S940 se pyšní s AR kamerou se sledováním pohybu očí a sbírkou snadno použitelných funkcí založených na...

Česká hvězda NHL v USA ukazuje, jak trénovat hokej i bez ledu

Odborným konzultantem Sense Areny je bývalá hvězda NHL Patrik Eliáš.

Liberecký projekt Sense Arena na trénink hokeje ve virtuální realitě získal výraznou podporu. Odborným konzultantem se...

Po takové pleťové masce zatouží i muž. Je 3D a padne přesně na obličej

Značka Neutrogena představila na veletrhu CES 2019 novou službu MaskiD a s ní...

Značka Neutrogena představila na veletrhu CES 2019 novou službu MaskiD a s ní spojenou aplikaci. Naskenuje vám obličej,...

Najdete na iDNES.cz