Obrazovka pro náročné

aktualizováno 
Společnost Hitachi, přední světový výrobce prezentační techniky, uvádí na náš trh nový 42" plasmový HDTV displej - Hitachi CMP4120HDE.

Kdo může být náročným uživatelem ve smyslu úvodních slov? Může to být přirozeně domácí fanoušek dobrého obrazu. Nicméně využití plasmových "televizorů" sahá mnohem dále - počínaje uplatněním jako informační tabule v reprezentativních prostorách přes prezentační obrazovky v prodejních halách a konče použitím kupříkladu v konferenčních místnostech. Způsobů konkrétního využití bychom našli nespočet. Základním kladem je bezesporu velká úhlopříčka (v tomto případě 42", tedy více než 100cm) a plochý design - vždyť hloubka CMP4120HDE je pouhých 89mm! Využitelná plocha obrazovky je 922 x 522 mm - schválně si zkuste nakreslit obdélník dané velikosti na zeď - zbývá jen zasadit do něj plasmový displej.

Hitachi plasma displej

Hitachi CMP4120HDE je plně kompatibilní s širokoúhlým formátem HDTV 16:9. Možnost použití není přirozeně omezena pouze na připojení video signálu. Přepínat lze mezi dvěma RGB a dvěma video vstupy. RGB signál může být do nové plasmy vysílán z počítače v rozlišení od 640x480 až po 1600x1200 bodů. Počítačový vstup lze zobrazit v mnoha režimech, od "normálního", kdy jsou pro formát displeje 16:9 nevyužity boční kraje obrazovky, přes obraz "rozšířený" do HDTV až po režim "zvěšení", při kterém je využita plná šířka displeje a oříznuta je horní, resp. spodní část obrazu.

Kvalita a ostrost obrazu je výrazně vyšší než u klasických "velkých" televizí - rozlišení nové plasmy Hitachi je 1024 x 1024 obrazových bodů, což je ve srovnání se 576 řádky PALovských televizí zřejmé. Neobvyklý je vysoký jas obrazovky - 600cd/m2, který byl docílen použitím metody ALIS. Na dvojnásobek byl oproti stávajícímu modelu zvýšen též kontrastní poměr - nyní 700:1. CMP4120HDE umožňuje docílit vždy přirozených barev díky možnosti nastavení teploty barev.

Do plasmy byl vestavěn audio zesilovač 2 x 8W a kladem zůstává i nadále pozorovací úhel, který je jak ve vertikální, tak v horizontální rovině 160°. Efekt ploché obrazovky je zdůrazněn při umístění displeje na stěnu. K tomu účelu jsou zvlášť dodávány specielní držáky. Váha této obrazovky pro náročné je 33kg bez stojanu. Cena displeje je stanovena na 299.900,-Kč bez DPH.

 

Nejčtenější

Ochranka prezidenta Putina mate GPS. Lodě se přemístily na pevninu

Obrázek ukazuje pozice rušených lodí na letišti ruského města Gelendžik, ležící...

Americká nezisková organizace C4ADS si všimla, že když se ruský prezident Vladimir Putin přiblíží k přístavu, satelitní...

USA budují Vesmírné síly. Evropa ani Rusko nemají potřebné technologie

Nejsilnější raketou současnosti je Falcon Heavy od společností SpaceX. Motory...

K zahájení budování samostatných Vesmírných sil Spojených států zbývá už pouze jeden legislativní krůček. Základní...

Neuvěřitelné množství chyb! Jako zázrakem většina lidí havárii přežila

Pohled na kokpit, patrný je splasklý skluz. Boeing 707 společnosti BOAC...

Piloti letu BA712 společnosti BOAC udělali koncem šedesátých let jednu fatální chybu. Neaktivovali hasicí zařízení...

OBRAZEM: „Největší“ letadlo světa se vydalo na svůj první let

První let stroje Stratolaunch (13. duben 2019)

Speciální letadlo Stratolaunch, které bude sloužit jako platforma pro vypouštění kosmických raket, absolvovalo v sobotu...

Přistál, ale neudržel se. SpaceX přišla o centrální stupeň rakety

Falcon Heavy u startovní rampy LC-39A

Společnost SpaceX přišla o prostřední stupeň rakety Falcon Heavy. Incident se stal až po návratu z kosmu, když nosič...

Další z rubriky

Vylepšený standard microSD slibuje rychlost přenosu dat 985 MB/s

Nový standard microSD Express.

Tento týden byla představena vylepšená verze paměťových microSD karet popsaná ve specifikaci SD 7.1. Novinka nese...

Skvělé příslušenství. Na trh míří lehoučké monitory pro práci kdekoli

ThinkVision

Na stánku Lenova a HP na veletrhu MWC 2019 nás zaujaly lehoučké přenosné 14" monitory. Připojíte je jedním USB-C...

Microsoft ukončí podporu svého chytrého náramku. Uživatele odškodní

Součástky fitness náramku Microsoft Band

Není mnoho firem, které by odškodňovaly uživatele za to, že končí s podporou jejich pět let starých produktů. V oblasti...

Najdete na iDNES.cz