Novinky Epson tisknou 100 000 stránek měsíčně

aktualizováno 
Epson představil ve slunném Lisabonu nové tiskárny. Stroje, které zvládnou měsíčně vytisknout více než 100 000 stránek i tiskárny, které si můžete pořídit domů.

Epson AcuLaser-CX11N | foto: Epson

Epson patří k největším výrobcům tiskáren a scannerů, jehož sortiment zasahuje od domácností až do velkých firem. Dbá na ekologii pomocí svých programů na sběr a renovaci použitých tonerů a cartridge, vymýšlí nové technologie pro firemní sféru.

Bezpečnost především

Zajímavou funkcí pro firemní zákazníky je řešení EpsonNet Authentication, které chrání firemní data před neautorizovaným tiskem. Kombinuje inteligentní software s hardwarovým klíčem, kterým je nutné se před každým tiskem přihlásit přímo u tiskárny. Až poté začne probíhat tisk dokumentu čekající ve frontě. Nemůže se tak stát, že by interní dokument viděla nepovolaná osoba, která jde pouze okolo jedné společné tiskárny. Zároveň mají firmy přehled o proběhlém tisku každého jednotlivého uživatele.


Epson

Původem japonská značka Epson vznikla roku 1975, tedy sedm let poté, co mateřská SEIKO Group představila první miniaturní tiskárnu EP-101. Název Epsonu se odvíjí právě od této tiskárny, obsahuje písmena EP a son (česky syn). Společnost tak chtěla naznačit návaznost svých dalších produktů na úspěch této tiskárny.


Tuto technologii je možné použít se všemi laserovými tiskárnami, ať už se jedná o monochromatické (řada EPL) nebo barevné (řada AcuLaser). Oba dva druhy těchto tiskáren nalezneme v kategorii pro nenáročné domácí uživatele, střední firmy a velké firmy s tiskem až 150 000 stránek měsíčně.

Do nejnižší cenové kategorie patří modely EPL-6200 / EPL-6200L pro černobílý tisk a AcuLaser C1100 / C1100N pro barevný. Doplňkové písmeno v názvech označuje vyšší rozlišení tisku. Setkat se lze i s více přidanými písmeny, takové tiskárny jsou pak doplněny o větší zásobník na papíry, popř. duplexní jednotkou pro oboustranný tisk.

Epson AcuLaser-C1100

Vyšší kategorie pro střední firmy je nejrozsáhlejší a nabízí tak největší možný výběr. Vychází z předešlé kategorie, tyto tiskárny však mají vyšší rozlišení tisku nebo oplývají nadstandardními funkcemi.

Monochromatické tiskárny jsou zastoupeny dvěma modely. EPL-6200N přidává oproti předchozí řadě možnost tisku po síti (N- network), druhá AcuLaser 2600 může obsahovat až čtyři tonery pro vyšší kvalitu tisku. Volitelně je lze nahradit barevnými tonery, tiskárna pak umí tisknout celobarevně.

Epson EPL řady 6200

Barevné tiskárny jsou zastoupeny modely AcuLaser C2600N, AcuLaser CX11N a AcuLaser C3800N. Posledně jmenovaná je z celé kategorie nejvýkonnější, dokáže vytisknout až 25 ČB stránek za minutu, u barevného tisku je to 20 str/min. Navíc je vybavena USB slotem a ve spojení s velkým LCD je pak umožněn přímý tisk například z USB klíčenek.

Vyzdvihnout musíme také AcuLaser CX11N, což je kromě tiskárny také scanner, kopírka a fax. Dokumenty umí skenovat přímo do e-mailu ve formátu PDF, vše navíc probíhá rychlostí jedna stránka za dvě sekundy.

Epson AcuLaser-CX11N

Na pomezí mezi střední a nejvyšší řadou stojí černobílá tiskárna EPL-N3000. Je stavěna na zatížení až 150 000 stránek měsíčně, tisknout umí i na tvrdé papíry s gramáží až 216 g.

Epson EPL-N3000

Nejvýkonnější řada tiskáren pro velké firmy obsahuje jednu černobílou (EPL-N2550) a dvě barevné laserovky (AcuLaser C4200DN a C9100). Černobílá tiskárna a C9100 umí tisknout až do formátu A3, C4200DN je zase koncipována na vysokou zátěž až 90 000 stránek.

Epson AcuLaser-C4200

Autor:
 
Témata: Epson, Lisabon, software, USB

Nejčtenější

Sexuálně nejvýkonnější vyzvědače přebrali československé rozvědce Sověti

Býval agent československé rozvědky v USA Karel Köcher

Československým komunistickým rozvědčíkům se ve špionáži proti Spojeným státům dlouho nedařilo. Nakonec ale zaznamenali...

Našel na půdě 35 let starý Apple II, zapnul ho a dohrál uloženou hru

Spoustu let ležel na půdě, po zapnutí funguje „jako zamlada“.

Newyorský učitel našel u rodičů na půdě starý počítač Apple II. Zkusil ho zapnout a překvapivě mohl pokračovat ve hře,...

Lokální předpověď počasí se razantně zpřesní, možná pomáhá i váš telefon

GRAF

Nejpřesnější lokální předpovědi počasí dnes nabízejí aplikace v našich telefonech - i proto, že s nimi samy pomáhají....

V Perském zálivu spustili největší baterii světa. Virtuální a bez lithia

Sodíko-sírové bateriové systémy japonské firmy NGK. Systém, který se vejde do...

Ve Spojených arabských emirátech byla připojena do sítě největší „virtuální“ baterie světa s obřím výkonem a úctyhodnou...

Tančík pro vnuka poručíka Grubera. Němci ho nasadili i proti Tálibánu

Lehké obrněné vozidlo Wiesel s 20mm kanonem

V množině bojových vozidel Bundeswehru nalezneme s trochou štěstí i malé, ale o to více zajímavé tančíky Wiesel. Do...

Další z rubriky

Brýle od Applu jsou možná v ohrožení, z firmy odchází důležitý člověk

Microsoft zahájil prodej brýlí HoloLens veřejnosti.

Apple údajně stále pracuje na svém projektu pro virtuální a rozšířenou realitu. Není však jisté, kdy se objeví...

Hity z veletrhu elektroniky CES: uspělo umělé maso i inteligence

Rozstřel k veletrhu CES

Největší veletrh spotřební elektroniky CES 2019 v Las Vegas přinesl řadu překvapivých novinek nejen z oblasti...

Notebook s novinkou od Nvidie o délku převálcoval loňské šampiony

Predator Triton 500

Nová grafická karta Nvidia GeForce RTX2080 se na začátku ledna dostala i do notebooků. Její Max-Q verzi jsme otestovali...

Najdete na iDNES.cz