Čtvrtek 13. května 2021, svátek má Servác
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Čtvrtek 13. května 2021 Servác

TEST: Nejlevnější tablety zvládnou filmy i hry, ale pohodlí nečekejte

Dají se pořídit za méně než čtyři tisíce korun. Tablety Prestigio, Sencor, Ainol, Consul, PocketBook a GoGen. Umí to, co jejich násobně dražší sourozenci? Deset levných tabletů se systémem Android. Papírově si poradí se vším. Vadit vám může levný displej, špatné zpracování nebo krátká výdrž baterie.

Jsou levné, nejlevnější a někdy i překvapivě dobré. | foto: Václav Nývlt, Technet.cz

Když Steve Jobs před téměř třemi lety představil světu první iPad, dal tak formu nové kategorii počítačů. Následující dva roky přinesly řadu debat o tom, zda jsou tablety zbytečné hračky, nebo užitečný luxus. Zatímco první rok tabletů byl jednoznačně v režii společnosti Apple, druhý rok už se vzpamatovala konkurence a náskok dohnala, především díky větší variabilitě všech parametrů.

Zatímco iPad a jeho konkurenti se cenově pohybují od deseti tisíc korun výše, trh se zaplnil velmi levnými a dostupnými tablety, které představují lákavou alternativu zejména pro ty, kteří si stále nejsou jistí, zda tablet skutečně potřebují, nebo nechtějí zbytečně utrácet.

Výsledky testu levných tabletů

Pokud zvažujete koupi levného tabletu, doporučujeme přečíst celý článek, abyste získali představu o tom, co čekat. Pro netrpělivé tu máme rychlé shrnutí. Levné tablety už zvládnou leccos, ale zázraky nečekejte.

Nejdražší součástí tabletu je dotykový displej, a právě na něm mnozí výrobci šetří, aby dosáhli nízké ceny. Bohužel se to projevuje nevýrazným barevným podáním a především mizernými pozorovacími úhly. Mezi řadou špatných a průměrných displejů zazářily Prestigio MultiPad nebo Ainol Crystal. Tyto dva tablety zároveň s přehledem vyhrály všechny výkonnostní testy.

Co se týče vzhledu a ergonomie, vyčníval Prestigio MultiPad s výborným zpracováním, PocketBook SURFpad s originálními a užitečnými rozměry a příjemně pogumovaný Sencor Element 7.

Srovnání cen včetně DPH (ceny orientační, na základě prosincové nabídky českých

Srovnání cen včetně DPH (ceny orientační, na základě prosincové nabídky českých e-shopů)

Cenově se tablety pohybovaly mezi dvěma a čtyřmi tisíci. Pro toho, kdo hledá nejlevnější použitelný tablet, můžeme doporučit například Sencor Element 7 Basic. Pokud si můžete trochu připlatit, jeví se jako velmi použitelný (a za tuto cenu až luxusní) tablet Prestigio, a to především díky výkonu a displeji. Vyrovná se v některých parametrech i dvojnásobně drahým tabletům.

Všechny tablety v testu si poradily s obvyklým prohlížením fotek a videí. Největší překážkou v tomto případě není výkon (i když ten občas pokulhával), ale špatné pozorovací úhly displeje a rychle se vybíjející baterie.

Velmi potěšitelné bylo vybavení všech tabletů slotem pro paměťové karty microSD. To je nutné levným tabletům (a obecně tabletům s Androidem) přiznat - nesnaží se změnit vaše návyky a nebudou vám dělat zbytečné problémy při nahrávání libovolných souborů.

Náš test se zaměřil na nejlevnější u nás dostupné tablety. Do redakce nám dorazilo deset kousků od šesti firem. Zeptali jsme se našich fanoušků, co je na levných tabletech nejvíce zajímá. Odpovědi byly jednoznačné: displej, výkon aplikací, přehrávání videa, výdrž baterie a snadnost ovládání. Přesně to jsou oblasti, ve kterých ještě loni levné tablety výrazně zaostávaly.

Letos byla situace o poznání lepší. Velká poptávka zřejmě srazila ceny komponent dostatečně nízko. Použitelnosti prospěl také nový operační systém Android 4.0.4, kterým disponovala většina testovaných tabletů (Ainol Novo Crystal měl již novější verzi JellyBean, na kterou ostatní tablety snad upgradují později).

Testované tablety:

AinolNovo 7 CRYSTAL

Co do zpracování je Crystal naprosto typický představitel kategorie levných tabletů. Plastové výlisky jemně skřípou a tlačítka jsou přinejlepším odbytá. Na rozdíl od modelu Mars je Crystal vybaven relativně dobrým displejem, což zvyšuje jeho hodnotu. Všimnete si jednotlivých pixelů a také pozorovací úhly jsou dobré jen v porovnání s průměrem tohoto testu, ale celkově je tento displej rozhodně povedený.

Ainol Novo 7 Crystal

Ainol Novo 7 Crystal

Horší to je s dotykovým ovládáním. Ne každé zmáčknutí je zaznamenáno, ne každý pohyb je jistý, což zvláště ze začátku dokáže uživatele namíchnout. Není totiž jasné, zda jde o zpoždění nebo o nezaznamenaný dotek. Otočení nebo posouvání tažením prstu je potřeba provádět precizně, což bude rozčilovat uživatele lepších tabletů, navyklé na tolerantnější rozpoznávání těchto obvyklých gest.

Ainol Crystal disponuje velmi dobrým výkonem, a to jak podle benchmarků, tak podle subjektivního pocitu. Prohlížení webu bylo plynulé, problém jsme zaznamenali "jen" u posouvání stránky. Tabletu pár desetin sekundy trvá, než na tažení prstem zareaguje, a pak pohyb dožene. Zoomování, které obvykle levným tabletům dělá větší problémy, naopak funguje plynule.

Ainol Novo 7 Crystal

Plastový tablet se v rukou zahřívá, zvláště při přehrávání videa nebo práci s wi-fi. Ainol jako jeden z mála tabletů v testu disponuje HDMI výstupem. Jako jediný měl také již předinstalovanou novou verzi OS Android 4.1.1 Jelly Bean. Dokážeme si jej představit jako multimediální doplněk na cesty: kromě videí pohodlně zvládne i vyřízení všech základních on-line starostí. Díky velmi dobrému grafickému výkonu (dvoujádrová grafická karta) si poradil se všemi hrami, které jsme na něm zkoušeli.

Shrnutí: Výkonný tablet v levném balení, displej by mohl být ještě lepší.

Cena: 3 990 Kč

AinolNovo 7 MARS

Přestože se cenově pohybuje na průměru testu, vším ostatním patří pod tento průměr. Přestože displej má papírově dobré parametry, patří k těm nejhorším v testu. Je vsazený do lesklého rámečku, má velmi špatné pozorovací úhly a nepříjemné mihotavé zrnění, zřetelné zvláště při prohlížení statických fotografií. Pokud byste na něm sledovali film, otočte jej vzhůru nohama a nepatrně sklopte, a získáte tak trochu lepší obraz. To samo o sobě snad dost vypovídá.

Ainol Novo 7 Mars

Ainol Novo 7 Mars

Problémy s ovládáním jsou způsobené velmi nízkým výkonem. Na rozdíl od dražšího bratříčka celkem zvládá posouvání, ale vše ostatní je velmi pomalé. Velké rozlišení je v tomto případě na škodu. Trefit se do malého tlačítka "zavřít kartu" v prohlížeči chce železné nervy. Přes tyto nedostatky se na dotykové klávesnici psalo relativně dobře.

Přestože chytré multimediální přehrávače umí pomalý hardware dobře utajit, nemohli jsme si nevšimnout, že u rychlého pohybu je znatelná komprese. Delší film v plném rozlišení displeje často přeskakuje, zvláště v akčních scénách. Baterie se při akčním filmu zapotila víc než Tom Cruise na mrakodrapu. Krabice uvádí, že tablet "zvládá Full HD 1080", ale naše výsledky tomu nenasvědčují. Tvrzení je celkem vágní, ale pokud chce naznačit, že tablet umí video v tomto rozlišení v reálném čase konvertovat, muselo jít o velmi specifické záběry nebo tolerantního diváka.

Přední kamerka disponuje rozlišením 0,3 Mpix, což je opravdu málo, ale chápeme, že vzhledem k nízkému výkonu celého tabletu by asi vyšší rozlišení stejně nepřineslo kvalitnější videokonverzace.

Ainol Novo 7 Mars

Shrnutí: Nevíme, komu bychom tento tablet doporučili. Pokud hledáte levný tablet, jsou tu lepší modely za nižší cenu.

Cena: 2 900 Kč

EmgetonConsul 4 - 7" Slim

Český tablet má celkem pěkný design, plasty se díky textuře dobře drží a celé zařízení působí lehce. Dobrý dojem ze zpracování kazí trochu ostré hrany. Celé to však kazí displej, který trpí typickými nedostatky této cenové kategorie: nepříjemné zrnění, špatné barevné podání (některé položky v menu byly skoro nečitelné), špatné pozorovací úhly (opět se na displej lépe dívalo vzhůru nohama). "Novinkou" byly viditelné segmenty displeje. Neruší to pořád, ale občas si toho člověk všimne.

Emgeton Consul 7

Emgeton Consul 4 - 7" Slim

Problémy s displejem plynule pokračovaly při ovládání tabletu: dotyk je nejistý, psaní na klávesnici nepohodlné a člověk se musí stále soustředit, že pečlivě zmáčkl to, co chtěl. Při brouzdání po webu občas stránka nepochopitelně přeskočila na jiné místo, což může souviset se špatně rozpoznaným pohybem. Přestože tablet nabízí dva fotoaparáty, jejich použití je spíše nouzové.

Video bylo plynulé při rozlišení 360p a snesitelné při 720p. Zklamala však baterie, která nevydržela ani dvouhodinový film. Po 100 minutách se tablet vypnul.

Emgeton Consul 7

Shrnutí: Průměrný levný tablet s horším displejem.

Cena: 2 600 Kč

EmgetonConsul 6 - 9.7" Slim

Consul 6 měl největší uhlopříčku v našem testu, s čímž souvisí i nejvyšší cena. Téměř desetipalcový displej nabízí stejné rozlišení jako první tablety (1024 × 768, tedy XGA), ale kvalitou za nimi daleko zaostává. Displej má opět velmi špatné pozorovací úhly, u tak velkého displeje je v podstatě těžké sledovat celý obraz ve snesitelném úhlu. Při odemykání obrazovky byl obraz navíc někdy nepochopitelně roztřesený. To, že jsou viditelné pixely, se dá odpustit, ale viditelné segmenty a mihotavé zrnění opravdu nejsou nic příjemného.

Emgeton Consul 9

Emgeton Consul 6 -9,7" Slim

Tablet navíc nebyl po rozbalení v nejlepší formě, aplikace občas padaly, ale po továrním resetu se to zlepšilo. Při ovládání jsme opět měli problémy s netolerantními gesty, zřejmě nebyla optimalizována na tuto velikost displeje.

Tablet má HDMI výstup, ale výkon tomu úplně neodpovídá. Video sice přehraje, ale u vyššího rozlišení je vidět, že si práci usnadňuje. Je to znát na nepřirozeném pohybu obrazu. Pochvalu si výrobce zaslouží za přiloženou konverzi "microUSB samec - USB samice", takže k tabletu můžete připojit flash disk, externí harddisk nebo myš. Taková maličkost, a jak to zvýší použitelnost celého zařízení.

Shrnutí: Pokud hledáte velký tablet s velmi dobrým dílenským zpracováním a nechcete za něj dát moc peněz, nabízí Consul řešení plné kompromisů.

Cena: Tablet se v akcích prodává za 3 990 Kč. K dostání je za tuto cenu minimálně ve dvou velkých obchodních řetězcích. I proto byl do našeho srovnání zařazen. Běžná cena je však 4 600 Kč.

GoGenTA 7300

Sedmipalcový tablet GoGen má rozlišení, které čekáme spíše u mobilních telefonů. Displej je špatně čitelný a pozorovací úhly jsou tak špatné, že ani při přímém pohledu není obraz ideální. Tablet působí macatým, nedodělaným dojmem, nejspíš kvůli nevycentrovanému displeji. Zní dutě a prsty narážejí na ostré hrany.

Gogen TA7300

Gogen TA7300

Výkonově patří k nejhorším v testu, což ovlivňuje takřka vše, co byste na tabletu chtěli dělat. Jediné, čím tento tablet překvapil příjemně, je vstup USB (bez konverzí). Ale video si raději přehrajte z interní nebo SD paměti, aby se tolik netrhalo. Nečekejte však zázraky, video je sice koukatelně plynulé, ale za cenu přepalů a artefaktů.

Tablet je tak pomalý, že když ho probudíte, tak trvá několik sekund, než se objeví odemykací obrazovka. Zvláště ze začátku budete mít pocit, že se nic nestalo, takže tlačítko zmáčknete znovu, čímž si skoro probuzený tablet znovu uspíte.

Gogen TA7300

Shrnutí: Nejlevnější, ale také nejméně použitelný tablet v testu.

Cena: 1 990 Kč

GoGenTA 8200

Osmipalcový tablet GoGen působí jako velká dlaždice s nepříjemně ostrými hranami. Všechny výhrady, které jsme měli k jeho menšímu bratříčkovi, tu platí téměř beze zbytku: nekvalitní displej, špatné pozorovací úhly atd. Přibyl lesklý rámeček, který mizernému (hluboce vsazenému) displeji nijak nepomohl.

Gogen TA8200

Gogen TA8200

Video je koukatelné, protože výkon je na rozdíl od menšího GoGenu aspoň průměrný. Tablet disponuje USB konektorem a HDMI výstupem, ale to jsou tak asi všechny výhody. Všechno kazí velmi špatný displej, rozlišení 800 × 600 je u této velikosti zkrátka tragické.

Gogen TA8200

Shrnutí: Velký tablet, malé rozlišení, špatné zpracování, pochvala za konektivitu.

Cena: 3 500 Kč

Displej a baterie - dva (ne)vypovídající grafy

Dvě nejdůležitější součástky tabletů určují, jak budete se zařízením spokojeni. Levné tablety šetří na obojím. Mizerný displej vás bude rozčilovat hlavně zpočátku, ale slabá baterie vás bude provázet všude.

Problémů s displejem je celá řada: špatné pozorovací úhly, špatné podání barev, nebo viditelné pixely. A skoro všechny testované tablety je dobře demonstrují. Graf ovšem ukazuje další problém, tedy rozlišení. To, že je rozlišení dostatečně jemné, ještě samo o sobě nic neznamená. Jinými slovy - jemnost displeje nebyla jediným problémem, se kterými se tablety potýkaly, a tak třeba displej Ainol Novo 7 Mars je podstatně horší, než displej se stejným rozlišením u vítěze testu, tabletu Prestigio.

Srovnání displejů tabletů (seřazeno podle počtu pixelů na palec uhlopříčky)

Srovnání displejů tabletů (seřazeno podle počtu pixelů na palec uhlopříčky)

Srovnání výdrže na baterie (orientační odhad)

Srovnání výdrže na baterie (orientační odhad)

Výdrž baterky jsme kvůli časovým omezením nemohli změřit spolehlivě. Některé tablety byly zcela nové, jiné už byly "zaběhnuté", a tak je přímé srovnání výdrže nevypovídající. Výše uvedený odhad je čistě orientační, spoléhal se totiž i na interní měřič spotřeby baterky. Vysoké hodnoty lze tedy přičíst i chybě v tomto měření.

PocketBookSURFpad

Firma PocketBook je známá čtečkami elektronických knih, ale SURFpad je plnohodnotný tablet, který příjemně překvapí nápaditým tvarem. Širší a zahnuté okraje pěkně doplňují širokoúhlý displej, a lehoučký tablet se tak dobře drží.

PocketBook

PocketBook

Opět tu však jsou špatné pozorovací úhly displeje a opět je paradoxně obraz vzhůru nohama mnohem lepší. Širokoúhlý displej je skvělý na filmy, ale trochu nízký na psaní na klávesnici. Kvůli vsazenému displeji se špatně tisknou tlačítka u okraje obrazovky.

Na rozdíl od všech konkurenčních tabletů v testu nemá PocketBook SURFpad přístup do obchodu s aplikacemi Google Play. Namísto toho má vlastní řešení, přes které je dostupná většina aplikací, ale občas je problém se získáním nejnovější verze. Je to popravdě dost zmatečné, hlavně zpočátku, a tím spíše pro člověka, který je zvyklý vše instalovat přímo z Google Play.

Video bylo průměrné, u prohlížení webu jsme zaznamenali problémy se zoomováním i zpožděným posouváním.

Shrnutí: Použitelný levný tablet s dobrým zpracováním, nízkou hmotností a zbytečnými chybami.

Cena: 2 690 Kč

Srovnání výkonu

Pro porovnání jsme využili benchmarky AnTuTu a SunSpider.

Oba testy vyhrál Prestigio MultiPad, následovaný Ainolem Novo 7 Crystal. S velkým odstupem jsou pak další, levnější tablety.

Srovnání podle testu SunSpider (WebKit.org)

Srovnání podle testu SunSpider (WebKit.org)

Srovnání výsledků benchmarku AnTuTu

Srovnání výsledků benchmarku AnTuTu

Výkon oceníte zejména u přehrávání videa s vysokým rozlišením a u náročnějších her. Rychlý procesor a grafická karta se ale hodí prakticky při každé činnosti na tabletu - zvyšují "responzivitu" tabletu, tedy zkracují odezvu a činí tabletový operační systém dotykovější a lépe ovladatelný. I pár desetinek sekundy zpoždění stačí na to, abyste si začali uvědomovat, že se nedotýkáte webové stránky, ale ovládáte počítač. Rychlý tablet vám umožní na tento fakt zapomenout a vše je rázem intuitivnější.

PrestigioMultipad 7.0 Prime Duo

Už při rozbalování vám dá výrobce najevo, že tohle není jen nějaký další levný tablet. Kvalitní pouzdro, ze kterého jej vytáhnete, dává tušit, že zde někdo kladl důraz na luxusní vzhled i zpracování. A to se povedlo. Tablet se skvěle drží, neřeže, neskřípe, zadní kovová část je matná a na omak příjemná, logo Prestigio je hmatné a působí neurčitě luxusně.

Prestigio MultiPad 7.0 Prime

Prestigio MultiPad 7.0 Prime

Další příjemné překvapení vás čeká po zapnutí. V záplavě špatných displejů je Prestigio pravý balzám na oči. IPS displej snese srovnání i s mnohem dražšími tablety. Je dostatečně jemný (pixely jsou patrné, ale jen když je hledáte), barvy jsou výrazné a světlost více než dostatečná. A hlavně: barvy se nezmění, když tablet nakloníte. Pozorovací úhly jsou velmi dobré, a v kontextu tohoto testu fantastické.

Prestigio se svým dvoujádrovým ARM procesorem na frekvenci 1,5 GHz vyhrál všechny výkonnostní testy, což se při používání projevilo perfektní odezvou na dotyk. Snad jen při prohlížení komplikovanějších webových stránek jsme narazili na drobné zpoždění při pohybu, jinak bylo vše perfektně plynulé. V testu jde o jediný tablet, o kterém můžeme říci, že nedělá systému Android ICS ostudu.

Prestigio MultiPad 7.0

Už jsme zmínili, že má tento tablet fantastický displej? Užijete si na něm procházení fotografií i plynulé sledování filmů. Foťáky nejsou žádná sláva, ale na rozdíl od ostatních testovaných tabletů jsou alespoň trochu použitelné. Příjemným doplňkem je USB konverze pro připojení externích zařízení.

Pro začátečníky nabízí Prestigio řadu předinstalovaných aplikací, takže vás po zapnutí přivítá již zaplněná plocha a několik aplikací přímo od Prestigio. Je vidět, že si někdo dal práci, systém nakonfiguroval a tablet připravil k použití.

Předinstalované knihy - Prestigio

Předinstalované knihy - Prestigio

Plocha tabletu Prestigio

Plocha tabletu Prestigio

Pokud musíme uvést nějakou nevýhodu, pak je to zahřívání při plném využívání procesoru. Ale díky kovové zadní stěně se to dá pominout. Další drobnou vadou na kráse je chybějící možnost regulovat jas obrazovky automaticky.

Shrnutí: Jednoznačný vítěz našeho testu překvapil výborným displejem a nezklamal ani při používání. Vysoký výkon a skvělé zpracování podstatně vybočují nad rámec této cenové kategorie.

Cena: 3 990 Kč

SencorElement 7 v2 basic

Jeden z nejlevnějších tabletů v testu nás příjemně překvapil ergonomickým zpracováním. Díky pogumované zadní straně se velmi příjemně drží, přenáší a ovládá. Ale displej už nějakou úlitbu nízké ceně přinesl. Pozorovací úhly jsou průměrné, jas menší a nejlépe se prohlíží mírně nakloněný.

Sencor Element 7

Sencor Element 7

Malé rozlišení displeje nedovolí využít možnosti systému naplno. Pokud vkládáte text, bude se vám asi lépe pracovat s tabletem na výšku. To samé bude platit pro některé webové stránky.

Přehrávání videa dopadlo dobře, film se nezasekával. Pokud někde docházelo ke snížení rozlišení, tak se to navenek neprojevilo. Celkově je tablet pomalý, což souvisí s cenou, a na jeho ovládání si musíte zvykat, pokud normálně pracujete s něčím výkonnějším.

Pokud hledáte opravdu levný tablet - například pro školáka, na vyzkoušení nebo na nějaký jednorázový účel (cesta do zahraničí bez počítače) - je toto vhodný kandidát.

Sencor Element 7

Shrnutí: Patří mezi ty lepší, ovšem díky ceně a zpracování. Rychlosti a displej jsou již horší.

Cena: 1 990 Kč

Hmotnost není problém

Co do hmotnosti jsou levné tablety srovnatelné s dražší konkurencí. Obvykle za to vděčí své plastové podstatě. Sedmipalcové modely jsou co do hmotnosti srovnatelné.

Na nejlehčím PocketBooku je jeho nízká hmotnost opravdu znát (i proto, že je trochu širší, než ostatní sedmipalcová zařízení), také Sencor 7 Element si díky nízké hmotnosti polepšil. Jinak jsou rozdíly celkem zanedbatelné a spíše si jich nevšimnete.

Výrobcem udávaná hmotnost tabletů. Pro srovnání: semipalcový Samsung Galaxy Tab

Výrobcem udávaná hmotnost tabletů. Pro srovnání: semipalcový Samsung Galaxy Tab váží 345 gramů, iPad mini váží 308 gramů, nejnovější iPad váží 652 gramů

SencorElement 8

Větší tablet od Sencoru má průměrný displej: Pozorovací úhly jsou v této kategorii nadprůměrné, ale kazí to znatelné mihotavé zrnění a zřetelné pixely. Tablet má celkem pěkný vzhled, samozřejmě plastový. Hrany jsou zbytečně ostré a tablet se kvůli tomu celkem špatně drží.

Sencor Element 8

Sencor Element 8

Ovládání bylo těžkopádné, zvláště při posunu. Video bylo vzhledem k výkonu překvapivě plynulé, ovšem neuspokojila nás nižší hlasitost reproduktorů. Chybí automatická regulace jasu a tablet se znatelně zahřívá.

Pochvalu si zaslouží HDMI výstup. Naopak absence hlavní kamerky nepotěší. I tablet se totiž dá občas využít jako nouzový foťák, ale s tímto vyfotíte leda tak sebe. Proč byla domovská stránka nastavena na hongkongský Google, to se asi nedozvíme.

Sencor Element 8

Shrnutí: Větší tablet, stejné rozlišení, více problémů než Element 7.

Cena: 3 500 Kč

Autor:

Fagradalsfjall online

Sledujte živě aktivní sopku na Islandu. Erupce začala po týdnech otřesů 19. března a zláště pak v noci nabízí fascinující podívanou.

  • Nejčtenější

Jak dopadne pandemie covidu? Zřejmě nejhůře jak mohla, přitom ne špatně

Virus SARS-CoV-2 napříč světem zřejmě zdomácní. Pravděpodobnost, že by se ho podařilo vytlačit a získat proti němu...

Po této očistě Windows si budete myslet, že máte nový PC

S jarem bývá pevně spjatý úklid všeho druhu. Zapomínat by se přitom nemělo ani na PC. Jak hardwarovou, tak softwarovou...

Mohutný protiletadlový systém Jenisej zastavila hmotnost, ale i Chruščov

Vývoj samohybných protiletadlových systémů vybavených radiolokátorem byl pro konstruktéry velkou výzvou. Některé...

Bez panzerfaustů by to měli pražští povstalci mnohem těžší

Nenahraditelnou zbraní Pražského povstání se stala pancéřová pěst. Bez této účinné pěchotní protitankové zbraně by byl...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Fanoušci retra pláčou. Z Windows zmizí ikonka CRT monitoru, změní se i koš

Na podzim plánuje Microsoft vydat novou podzimní edici Windows 10, která přinese další pokračování přechodu na nový...

Lékařské špičky v kauze obřích pojistných podvodů. Hrozí jim až 10 let

Premium Uznávaní doktoři „léčili“ neexistující zranění. V kauze tří stovek pojistných podvodů za 50 milionů korun je obžalováno...

Procházku vypnu, slibuje Rakić. Uznávaný sudí analyzuje: Dokázal by to, ale...

Premium Z Jiřího Procházky se mezi konkurenty polotěžké váhy UFC (93 kg) stává žádané zboží. O novou dvojku divize si hlasitě...

Nejproočkovanější země světa zavádí tvrdá opatření. Covid mají i očkovaní

Premium Na Seychelách vyskočil součet všech případů za více než rok pandemie v posledních třech dnech o třináctinu. Problém je...

  • Další z rubriky

Vyzkoušeli jsme první monitor Huawei, zaujme především střídmou elegancí

Čínský gigant Huawei rozšiřuje pestrost své nabídky spotřební elektroniky i na českém trhu. Tentokrát o základní 23,8"...

O2 představilo nový superrouter. Víc ze své přípojky nevyždímáte

Gigabitové porty, Wi-Fi 6, meshová síť, ovládání IoT prvků přes Z-WAVE a krásný design od Zoltána Matušky. O2 ve...

Málo místa na stole? Srovnali jsme tři miniaturní počítače

Můžete je pověsit za monitor, nebo nechat stát na stole. Mohou sloužit jako domácí počítač nebo jako mediacentrum u...

Proč ho ještě nevyrábějí všichni? Crossover monitoru a televize dává smysl

Je to klasický 32" počítačový monitor, ale jakmile máte práce dost, dálkovým ovladačem si vyvoláte stejné „smart TV“...

Zadeček bez opruzenin? Otestujte s námi ochranný krém s měsíčkem
Zadeček bez opruzenin? Otestujte s námi ochranný krém s měsíčkem

Hledáme 15 maminek, které s námi otestují BIO Ochranný krém s měsíčkem na opruzeniny od francouzské značky TIDOO.

Bohuš Matuš se oženil v Krtkově světě. Vzal si o 30 let mladší Lucii

Bohuš Matuš (47) a Lucie Palkaninová (18) jsou manželé. Vzali se ve středu odpoledne v rodinném parku Krtkův svět v...

Havlové je po očkování špatně. Nerada jsem se podřídila celku, napsala

Dagmar Havlová (68) se fanouškům na sociálních sítích svěřila s tím, že jí momentálně není dobře. Po první dávce...

Udělal chybu, bude pykat, říká moderátorka Křížková o manželově trestu vězení

Modelka a moderátorka Lucie Křížková (36), rozená Váchová, se na Instagramu svěřila s překvapivou novinkou z osobního...

Dům sestavili na pozemku za den. Na 56 metrů čtverečních se vešlo vše

Jednašedesátka, tedy obytný dům s pořadovým číslem Freedomky No. 061, byl na pozemku sestaven, k překvapení sousedů,...

Televize NBC odmítá vysílat Zlaté glóby, Cruise kvůli porotě vrací trofeje

Americká televize NBC nebude příští rok vysílat slavnostní předávání Zlatých glóbů. Rozhodla se tak po vlně...