Nejdražší notebooky na světě aneb kde zůstává rozum stát

  0:01aktualizováno  0:01
Až poctivou prací vyděláte svou první miliardu, posune se vám vnímání okolního světa. Už nepůjdete po technických parametrech, budete chtít jen krásu a luxus. Alespoň to si myslí výrobci. Výkon je pro ně druhořadý parametr, na prvním místě je design a materiály.

Ego | foto: Ego

Výrobci luxusních přenosných počítačů mají problém s tím, že než se jim podaří vyrobit něco luxusního a odladit samotnou výrobu, uplyne mnoho měsíců. Mezi tím na trh přijdou novější komponenty. Než se o novince dozvíte a dojedete do luxusní prodejny, koupíte třeba i rok starou sestavu.

ze života honorace

"Výkon nepotřebujete, hlavní je přece dobře prezentovat," říká vám obchodník v Pařížské a už držíte diamanty vyšperkovanou škatuli s rok starým procesorem. "Na skutečnou práci stejně máte podřízené, tím se vůbec nezatěžujte."

Přiletíte tryskáčem na letiště, Alfred za vámi zavře dveře rollsu a doveze vás až na obchodní jednání. Nový notebook naběhne za necelé dvě minuty a už spouštíte program na sledování akciových trhů. Spouštíte, spouštíte... Už to bude... Spouštíte...

Být bohatý není zas taková legrace.

Tento příběh jsme trochu přehnali, zas tak špatné to s rok starou konfigurací určitě nebude. Faktem ale je, že v luxusních strojích bývá až překvapivě často zastaralý hardware. Od specifikací se tedy odpoutejme a pojďme se podívat na nejdražší notebooky, které kdy svět spatřil.

Nejlevnější z nejdražších

Možná nemáte zas tolik peněz, abyste si mohli dovolit rovnou to nejdražší. Hledali jsme proto v nižších cenových relacích. Úplně nejlevnější, co jsme našli, byl indický tablet za 35 dolarů. Pokud půjdeme výše a přeskočíme všechna sériová Sony Vaia, Asusy Lamborghini nebo Delly XPS, dostáváme se k výrobkům studia MJ.

To vezme sériový notebook a vyšperkuje ho k nepoznání. V nabídce je třeba zlatý MacBook Pro, u kterého je okousané jablko rovnou z diamantů. Původně měl být vyrobený pro nějakého šejka, na internetu jsme ale našli mnoho dalších provedení. Asi se to ostatním šejkům líbilo.

Notebook z dílny MJ

I další upravený notebook původně pochází od Applu, je to MacBook Air. Majitel tak začal být konečně originální, protože Air jinak vlastní skoro každá holka. MJ v tomto případě použilo zlato a diamanty.

Notebook z dílny MJ

Úžasně si MJ pohrálo s předchozí generací Aceru Ferrari. Celý ho obalilo do kůže krajty a dodalo také odpovídající brašnu, myš a pouzdro na ni. Otázkou je, jestli má každý na tento materiál žaludek.

Notebook z dílny MJ

Ten samý model umí designéři vyšperkovat i krokodýlí kůží.

Notebook z dílny MJ

Před podivnou zálibou ve zvířecí stylizaci neutekl dokonce ani rejnok. Jeho kůže zdobí netbook Acer Ferrari a dodávanou myšku. Kůže je barvená, takže nakonec ani nevypadá jako kůže, natož z rejnoka.

Notebook z dílny MJNotebook z dílny MJ

V nabídce jsme našli dokonce notebook obšitý kůží z poníka, opět podivně zabarvený. Majitel nejspíše neměl peníze na kůži šelmy a tak se spokojil alespoň s poníkem.

Notebook z dílny MJ

Chuť si nakonec můžeme spravit u nenásilného notebooku zdobeného kamínky Swarovski. Na obrázku je netbook Asus Eee druhé generace.

Notebook z dílny MJ

Ceny těchto úprav na míru jsou individuální. U nejlevnějšího zdobení kamínky zaplatí zájemce v přepočtu několik desítek tisíc, u těch nejdražších úprav s diamanty a exkluzivní kožešinou můžete zaplatit několik milionů korun. Upravit notebook zabere studiu několik týdnů, při náročných úpravách si ale počkáte i několik měsíců.

Střední třída

Před pár lety se na trh dostaly notebooky Ego Lifestyle, nějakou dobu se prodávaly i v České republice. Výrobce se snažil dodávat notebook vlastní konstrukce, u kterého si zákazník mohl vybrat originální barevné i materiálové provedení podle svých představ. Tyto notebooky proto působily luxusnějším dojmem než sériové modely upravené v některých studiích, které (jak jsme si ukázali) mohou být někdy pěkně zpackané.

Ego

Kromě několika cen za design ale neslavilo Ego větší úspěch. Možná za to může slabá konfigurace, která byla už v době uvedení podprůměrná. A to ani raději neříkáme, že v nezměněné podobě zůstala dodnes.

Ego TulipEgo

Ceny byly hodně individuální a kopírují přání zákazníka. Například Ego Bentley na následujícím obrázku ale mohlo být vaše už za 15 000 eur, tedy necelých 400 tisíc korun. Podle informací českého prodejce Ego už notebooky nevyrábí, nicméně webové stránky mají stále funkční a funguje i registrační formulář. Můžete to zkusit.

Ego Bentley

Ego Lifestyle
  • mobilní procesor AMD Turion 64, paměť 2GB, disk 160 GB, grafika ATI Express 200M, displej 12,1" (1280 x 800)
  • 3x USB, VGA, DVD, ethernet, wi-fi, Bluetooth
  • hmotnost 2,6 kg
  • výdrž baterie 3 hodiny
  • 32bitový OS Win Vista

Top top top

Na následujících obrázcích vidíte patrně nejdražší notebook světa. Od počátku byl navržený pro co nejvyšší výkon a užitnou hodnotu. Bohužel to bylo už v roce 2005 a oficiálně se představil až roku 2007. Jmenuje se Luvaglio.

Luvaglio

Kompletní specifikace nebyla nikdy zveřejněna a ten, kdo si Luvaglio koupil, ji na žádné fórum nenapsal. Víme tak jedině to, že v notebooku byla Blu-ray mechanika, SSD uložiště místo pevného disku a záhadný 17" displej s vysokým rozlišením a "samočistící funkcí."

Luvaglio

V minulém čase celou dobu píšeme proto, protože stránky výrobce přestaly fungovat. Poslední tiskové zprávy, kterých bylo i tak poskrovnu, najdeme ještě v roce 2009, od té doby se ale po něm slehla zem. Za částku necelých 20 milionů korun o něj asi nebyl velký zájem.

Luvaglio
 

Nejčtenější

Jednosměrná letenka na rudou planetu se odkládá. Mars One krachuje

Ilustrace základny na Marsu, jak si ji představují v organizaci Mars One...

Firma Mars One, která slibovala soukromý let na Mars už v roce 2024, zkrachovala. Plány dostat na Mars lidské obyvatele...

Lokální předpověď počasí se razantně zpřesní, možná pomáhá i váš telefon

GRAF

Nejpřesnější lokální předpovědi počasí dnes nabízejí aplikace v našich telefonech - i proto, že s nimi samy pomáhají....

Tančík pro vnuka poručíka Grubera. Němci ho nasadili i proti Tálibánu

Lehké obrněné vozidlo Wiesel s 20mm kanonem

V množině bojových vozidel Bundeswehru nalezneme s trochou štěstí i malé, ale o to více zajímavé tančíky Wiesel. Do...

Kapitán nedosáhl na pedály. Začátek proudové éry přinesl zvláštní nehody

B-707 N7071  Braniff

Nová technika není vždy nutně bezpečnější. Dokládá to vývoj v letectví na přelomu 50. a 60. let. Piloti se s novými...

V Perském zálivu spustili největší baterii světa. Virtuální a bez lithia

Sodíko-sírové bateriové systémy japonské firmy NGK. Systém, který se vejde do...

Ve Spojených arabských emirátech byla připojena do sítě největší „virtuální“ baterie světa s obřím výkonem a úctyhodnou...

Další z rubriky

Nový notebook Lenovo upozorní, že se vám někdo dívá přes rameno

Lenovo Yoga S940

Nová Yoga S940 se pyšní s AR kamerou se sledováním pohybu očí a sbírkou snadno použitelných funkcí založených na...

Výrobce grafických karet Nvidia vám chce pomoci s vařením

Nvidia  kuchyni zkoumá, jak využít robota s umělou inteligencí ve spolupráci s...

Nvidia plánuje vyrobit roboty řízené umělou inteligencí, kteří budou moci bezpečně pracovat vedle lidí. Zkusit to chce...

Hity z veletrhu elektroniky CES: uspělo umělé maso i inteligence

Rozstřel k veletrhu CES

Největší veletrh spotřební elektroniky CES 2019 v Las Vegas přinesl řadu překvapivých novinek nejen z oblasti...

Najdete na iDNES.cz