Motorola Timeport 250 recenze
Že by zpět na scéně? Přiznání je polehčující okolnost: vůčiMotorolám mám jako dlouholetý uživatel jistý respekt i despekt současně -vždy to byly technicky výborné telefony (mám na mysli především vyššířady), kterým však chybělo ledacos co se v Evropě považuje za standard. AMotorola jakoby chtěla plavat proti proudu inovace a nemínila akceptovatstandardní funkce, kterými se honosila konkurence.
Místo snadno ovladatelných telefonů tak vycházely z jejích dílentelefony, které sice velikostí, výdrží a fyzickými vlastnostmi překonávalykonkurenci, ale v ovládání a funkcích pokulhávaly za běžným evropskýmstandardem. Což při koupi luxusní, drahé Motoroly zamrzelo - absence funkcíběžného low-endu... Nepochybně, hodně z toho je dáno americkým původem anávrhem všech jejích telefonů, ač GSM standardu, Motoroly odrážejí spíšeamerický styl.
Časy se mění?
Nic však není věčné a i velké koncerny se učí - v redakci jsme se otom přesvědčili díky Timeportu 250, za jehož zapůjčení (a odbourání párpředsudků:-) Motorole děkujeme.
V krabici, která v několika jazycích naznačuje přednosti businesstelefonu Motoroly, naleznete ledacos: adaptér s americkou zástrčkou, šikovnoupanevropskou redukci pro tentýž, minidržák na opasek, manuálek - i v češtině,li-iont akumulátor (od pohledu shodný s v.100 - zřejmě typovástandardizace), telefon a nádavkem osobní handsfree - ve stříbrném provedenídocela elegantní.
Synchronizace v popředí
V našem balíčku bylo přiložené i CDéčko s aplikacemi, které jsou námpovědomé z handheldů - StarFish aplikace jsou takřka synonymem prosynchronizaci dat koncepčně různých zařízení - a tentokrát byla tatokategorie rozšířena i na naše kapesní společníky.
Nutno podotknout, že sice sám ještě neholduji handheldům a H/PPC, alebez mobilního telefonu bych byl nerad. A když už jej mám s sebou, rád bych,aby uměl více než jen vyřizovat krátké vzkazy a mluvit na mně. Malýdisplej, trocha paměti, něco výkonu procesoru - toť vše, co je potřeba prominidiář. Telefon je ideální zařízení, které může připomenout schůzku,termín, narozeniny, apod...
Dobíjíme
Timeport je nenáročný telefon, během testování jsme na něm s úspěchemodzkoušeli dvě nabíječky Motorola - ač rozdílné výkonem, dobíjelyTimeport spolehlivě. A jeho výdrž je více než uspokojivá - po třech a vícehodinách dobíjení vydrží bez obtíží několikadenní intenzivní(!) používání- mnoho hovorů a pohyb po celé Praze, včetně metra, plus Špindlerův Mlýno víkendu. Bez vazby na jednoho operátora, ať s Pegasem či Oskarem, fungovalvelmi uspokojivě - spíše bylo až překvapením, když akumulátor náhodoudošel: po signálu slabého akumulátoru vydržel ještě cca osm minut hovoru,a potom bez dalších signálů (ticho:-) umřel.
Po kapsách
Dvě stě padesátka je velmi zaoblený telefon: snad na něm nenaleznetehranu. Díky svému "aerodynamickému" tvaru výborně padne do ruky ido kapsy. Prohnuté tělo, vyvýšenina v místě velkého displeje snižujícíse u kláves z něj dělá atraktivní kousek.
[Poznámka redakce: Jak nám bylo "naznačeno", stačilo si přečíst manuál a následující odstavec by vypadal jinak: pro okamžité standardní zámknutí klávesnice stačí jen stisk hvězdičky a křížku... 250ce se tímto omlouváme.] Přesto, při nošení po kapsách (sem tam jsem někomu nechtíc zavolal)jsem velice litoval absence jednoduchého zámku klávesnice - Motorola má místoněj ochranu několika místným heslem, což není totéž: "Co tam cvakáte,proč to nezvednete?" - nejdřív zadat kód, potom přijmout hovor... Výhoda:proti lapkům a nenechavcům je to malá pojistka - nezatelefonují si zukradnutého mobilu okamžitě.
Organizuji si život
Do Outlooku přijde email: tisková zpráva, pozvánka, stížnost, úkol,dotaz - vše je třeba někdy vyřídit nebo reagovat. Stačí přidat do plánovače,přidat datum a hodinu - a mít Timeport.
Tak by to asi stálo v reklamním letáku, ale skutečnost není až tak odlišná:TrueSync software je přiložen a kromě 250tky potřebujete už jen infraport(nebo sériový kabel). Instalace TrueSync softwaru zabere cca 5 minut. Po téaktivujte infra Timeportu, položte za notebook, spusťte TrueSync a můžeteposunout mobil na počátek 21.století - konečně návaznost na termíny vestandardním plánovacím softwaru.