Motorola accompli 008 recenze I.

aktualizováno 
Chci všechno, teď a tady! Organizér, telefon nebo kancelář v kapse? Občas mne znervózňuje počet zařízení, která bych musel (měl) mít s sebou, abych byl stále "up-to-date" se svými úkoly a povinnostmi. Samozřejmě - nepochybně mobilní telefon! K tomu diář,

Chcivšechno, teď a tady!

Organizér, telefon nebo kancelář v kapse? Občas mne znervózňuje početzařízení, která bych musel (měl) mít s sebou, abych byl stále "up-to-date"se svými úkoly a povinnostmi. Samozřejmě - nepochybně mobilní telefon! Ktomu diář, nejlépe s kompletním provázáním na PC. A notebook v aktovce,pro případ náročnějších reakcí - třeba fax či email...

Brzy si začnete připadat jako profesionál nebo Vánoční stromeček, s přebytečnýmikilogramy elektroniky po kapsách a přes rameno. Neexistovalo by jednoduššířešení? Snadno ovladatelné, okamžitě po ruce, lehké... A především"all-in-one", nejlépe do kapsy? Potřebuji mít přístup k poznámkovémubloku, ke kontaktům, chci si často zavolat, občas zkontrolovat email čiodpovědět faxem.

Existuje? ANO? NE? Možná...

Accompli008 - jeden z prvních inteligentních telefonů se prohnal naší redakcí. Žel,neměli jsme příležitost otestovat všechny možnosti, ale co jsme stačili,nás docela přesvědčilo. Motorola Accompli je "smartphone" v pravémslova smyslu: dle potřeby z něj můžete telefonovat, odesílat SMS, psátemaily, hrát hry, dělat si poznámky, upravovat úkoly a zapisovat termíny.Kompletní PDA a duální GSM telefon v jednom balení, navíc elegantním adocela malém!

Balení a design

Vzpomínáte si na StarTAC - ve své době velmi populární telefon, kterýještě dnes zůstává atraktivní ukázkou netradičního, ale efektivně funkčníhonávrhu mobilního telefonu? Accompli se vrací k oblíbenému a osvědčenému- podobá se komunikátoru z původní televizní série StarTrek. Stříbrný,velikosti cca krabičky od cigaret (98x60x28 mm), ale podstatně zaoblenější,se čtyřmi tlačítky vypadá v zavřeném stand-by stavu jako "buclík"akorát do ruky. Hmotností se drží v mezích - se 155 gramy je to včerejšíprůměr běžných telefonů a zřejmě nejlehčí dnešní smartphone.

Po prvotním potěžkání přijde elegantní trik: otevření víka sreproduktorem a pohled na maximalisticky dimenzovaný displej - vyjma čtyř klávesve spodní části, ovladatelných i při zavřeném víku, zde více tlačíteknenajdete, Accompli se ovládá dotykovým displejem, dokonce i čísla můžete"točit" z displeje, třeba palcem. Nebotužkou-stylusem. Ten je schovaný v těle telefonu a při vysunutí seautomaticky "natáhne" - je samovolně zasunovací, malý, ale šikovnýdetail. Čtivost dotykového displeje je velmi solidní - 320 x 240 bodů vestupních šedi a se zeleným podsvícením umožňují pohodlnou práci. Stříbrnášeď Accompli sluší, spolu s černým popisem tlačítek působí velmidecentně, jako pracovní nástroj, ne jako na efekt stavěná hračka promajetné.

První dojmy - telefon

Po otevření zůstane většina váhy v dlani, pouze tenké víko u ucha, cožpůsobí trochu nevyváženě, ale zvyknete si. Nebo zvolíte používání vceně dodaného handsfree. Já většinou volal "klasicky", alehandsfree se hodilo do auta či na delší hovory - při jeho použitíeliminujete nevýhodu slabšího reproduktoru telefonu. Inteligence telefonu seobjeví při použití telefonního seznamu a správě hovorů: až 1000 kontaktů,se všemi podrobnostmi, velmi podrobný výpis odchozích, zodpovězených a zmeškanýchvolání, s udáním času a data, s dobou hovoru a cenou - komfortní a na velkémdispleji přehledné jako u málokterého běžného telefonu. Poslední detail- integrované vibrační zvonění.

PDAjako Rex či Palm

Komunikace s Accompli funguje jako u všech dotykových diářů - musíte sina sebe navzájem zvyknout a pak již jde pouze o cvik, rozeznávání bylo poměrněpřesné. Pokud Vám nevyhovuje, můžete si vybrat mezi klávesnicí neborozeznáváním písma - já zvolil rozeznávání, zdálo se mi případnějšípro vyzkoušení schopností. Jenom občas jsem se dopustil překlepu, kterýlze snadno korigovat. A po chvilce učení je cesta ke komplexnímu zkoumáníAccompli volná.

 

Nejčtenější

Ochranka prezidenta Putina mate GPS. Lodě se přemístily na pevninu

Obrázek ukazuje pozice rušených lodí na letišti ruského města Gelendžik, ležící...

Americká nezisková organizace C4ADS si všimla, že když se ruský prezident Vladimir Putin přiblíží k přístavu, satelitní...

Hodinky, které zachránily astronautům život, když vše ostatní selhalo

Budoucí legenda. Omega Speedmaster za nedlouho těmto hodinkám nikdo neřekne...

Před čtyřiceti devíti lety se ve vesmíru odehrála jedna z nejnapínavějších událostí. Havárie Apolla 13 mohla lehce...

Neuvěřitelné množství chyb! Jako zázrakem většina lidí havárii přežila

Pohled na kokpit, patrný je splasklý skluz. Boeing 707 společnosti BOAC...

Piloti letu BA712 společnosti BOAC udělali koncem šedesátých let jednu fatální chybu. Neaktivovali hasicí zařízení...

Černé díry mohou ovlivnit celé galaxie, řekl astrofyzik v Rozstřelu

Astronom Jiří Svoboda v diskusním pořadu Rozstřel (12. dubna 2019)

Ve středu astronomové z projektu Event Horizon Telescope ukázali vůbec první fotografii černé díry. Co to pro vědu...

OBRAZEM: „Největší“ letadlo světa se vydalo na svůj první let

První let stroje Stratolaunch (13. duben 2019)

Speciální letadlo Stratolaunch, které bude sloužit jako platforma pro vypouštění kosmických raket, absolvovalo v sobotu...

Další z rubriky

Ticho, výkon, kalibrované barvy. Acer uvedl zbrusu novou značku počítačů

ConceptD 500

ConceptD je nová značka stolních počítačů, notebooků a monitorů Acer, určená zejména pro tvůrce obsahu a náročné...

Vylepšený standard microSD slibuje rychlost přenosu dat 985 MB/s

Nový standard microSD Express.

Tento týden byla představena vylepšená verze paměťových microSD karet popsaná ve specifikaci SD 7.1. Novinka nese...

Skvělé příslušenství. Na trh míří lehoučké monitory pro práci kdekoli

ThinkVision

Na stánku Lenova a HP na veletrhu MWC 2019 nás zaujaly lehoučké přenosné 14" monitory. Připojíte je jedním USB-C...

Najdete na iDNES.cz