Prodlouží zasedačku až na druhý konec světa. Videokonference od Logitechu

aktualizováno 
Není to levná záležitost, ale pokud jste při svých jednáních často odkázáni na videohovory, nabízí nový Logitech Rally skutečný komfort. Zvuk je bez otravné ozvěny, kterou jinak při zapnutém hlasitém odposlechu většinou slyšíte. Připojená kamera pak automaticky sleduje všechny přítomné v místnosti včetně těch, kteří dorazí později.

Na snímku kamera Logitech Rally, Display HUB a reproduktor videokonferenční sestavy | foto: Jan Kužník, Technet.cz

Společnost Logitech v Česku uvedla na trh videokonferenční systém Logitech Rally s modulárním příslušenstvím. Součástí je kamera Rally s rozlišením 4K a audio systém přizpůsobitelný nejrůznějším tvarům a velikostem místností. 

Logitech Rally se hodí do jakékoliv místnosti, malé nebo velké.

Logitech Rally se hodí do jakékoliv místnosti, malé nebo velké.

To, co dělá Rally zajímavým, je několik zabudovaných systémů na zlepšení přenášeného obrazu a zvuku. Začněme u audia. V jedné sadě lze zapojit až sedm mikrofonů, přičemž v každém jsou vždy čtyři ruchové a čtyři směrové snímače. Výrobce udává, že optimální maximální počet lidí v zasedačce je 46.

Rally dokáže identifikovat aktivního řečníka a zároveň utlumit okolní ruchy (funkce RightSound). Navíc odrušuje i vibrace, které by se jinak mohly přenést do videokonference ze stolu. Zvuk je bez otravného echa a nikdo se neslyší dvakrát.

Fotogalerie

Kamerka má až patnáctinásobný zoom, při kterém dojde ke snížení rozlišení na 1080p, a umí se plynule a naprosto tiše otáčet. Defaultně je nastavena tak, aby zabírala všechny přítomné v místnosti (funkce RightSense). Pokud někdo přijde, rozpozná to a patřičně záběr „odzoomuje“. Analogicky se chová i v případě, že lidé místnost opouštějí. Pak záběr logicky postupně zužuje jen na přítomné. Logitech tak upustil od varianty, kdy by kamera vždy zarámovala pouze aktivního řečníka. K dispozici je několik přednastavených pozic, do kterých se kamera může při změně vrátit. 

Funkce RightLight se pak stará o to, aby i lidem v protisvětle bylo vidět do tváře, barva pleti vždy odpovídala skutečnosti a obraz nevypadal nepřirozeně. Kamera dokáže detekovat obličej, takže v sadě funkcí najdete i rozmazání pozadí, pokud nechcete, aby druhá strana viděla, co je za vašimi zády.

Logitech Tap s připojeným mikrofonem a rozhraním Microsoft Teams

Logitech Tap s připojeným mikrofonem a rozhraním Microsoft Teams

Součástí systému je i takzvaný table HUB s HDMI portem pro hosty, kteří tak mohou jednoduše a ihned ukázat svou prezentaci i mimo dedikovaný počítač. 

Novinkou, která bude v květnu uvedena na český trh, je Logitech Tap s desetipalcovým dotykovým displejem. Desktopový tablet s možností uchycení horizontálně i vertikálně má sloužit pro plné využití komunikačních softwarů Google Hangout Cloud, Microsoft Teams a Zoom Rooms v rámci videokonferencí.

Ideální umístění kamery a zobrazovače (televizoru) v čele konferenčního stolu pak budí dojem, že ti, se kterými si právě přes videokonferenci povídáte, skutečně sedí s vámi v zasedačce. 

Cena základní sestavy obsahující kameru, mikrofon, reproduktor, table HUB a display HUB (pro připojení hlavního počítače) pro místnost s dvanácti lidmi stojí 64 599 Kč.

Autor:

50. výročí přistání na Měsící

Americký kosmický let Apollo 11 splnil svoji misi 20. července 1969. Na povrch Měsíce jako první člověk vstoupil velitel posádky Neil Armstrong. Doprovázel jej Edwin "Buzz" Aldrin, zatímco Michael Collins zůstal na palubě vesmírné lodi.

Téma Apollo 11 v článcích Technet.cz:
O čem si povídali kosmonauti Apolla 11. Poslechněte si tisíce hodin „ticha“
Co kdyby Apollo 11 zůstalo na Měsíci? Pohřbili by je přes rádio zaživa
Vlajky na Měsíci stále stojí. Podívejte se na důkaz ze sondy LRO

Nejčtenější

Chyběl necelý metr. Parašutisté nekopali v kryptě obležené nacisty marně

Radarový průzkum krypty v únoru 2019

Po 77 letech od atentátu na Heydricha se podařilo prokázat existenci průchozí stoky před kostelem sv. Cyrila a Metoděje...

Neudělejte chybu jako Ovčáček. Ověřovací kód nikdy nikomu neposílejte

Pro bezpečí na internetu je důležité nesdělovat soukromé ověřovací kódy, někdo...

Pokud vám přijde zpráva s potvrzujícím kódem, zacházejte s ní jako s tajemstvím. Nepište ji nikam, kam nepatří. Nikomu...

Jsou neskutečně levné a jedovaté. Čínské tonery do tiskáren obsazují trh

Jak vybrat náplň do tiskárny, aby do ní padla jako ulitá? Ne každá je vhodná a...

Především kvůli nízké ceně lidé riskují zdraví a kupují ultralevné tonery do laserových tiskáren od neznámých výrobců....

Proč havarovaly Boeingy 737 Max? Firma spěchala a porušila vlastní zásady

Jak vznikly problémy, které vedly k havárii nejnovějších letadel Boeing 737 MAX

Nejnovější letadla Boeing 737 MAX 8 už tři měsíce nelétají. Při dvou jejich nehodách totiž zemřelo 346 lidí. Stopy...

Nečekaný objev. Našli jsme stopy po posledním boji parašutistů

Stopy po výbuchu granátu, který podle dostupných indícií smrtelně zranil Jana...

Osmnáctého června 1942, ve čtyři hodiny deset minut ráno, začal v Resslově ulici v Praze nerovný boj. Stovky esesmanů...

Další z rubriky

Šílené výtvory oslavují výročí: detektiv Pikaču, vodopád i tank

Thermaltake slaví na Computexu své dvacetileté výročí a předváděl k teto...

Známý výrobce počítačových skříní, ventilátorů a dalších komponentů na letošním Computexu slaví dvacet let existence....

Chytrá trouba nahradí ledničku. Jídlo uchová čtrnáct dní a není to drahé

Místo ledničky trouba. Novinka, kterou letos představí Haier.

Společnost Haier letos uvede na trh troubu, která svým způsobem funguje jako lednička. Místo toho, abyste hotové jídlo...

Proti chrápání i pomoc v těhotenství. Philips ukazuje novinky pro zdraví

Mezinárodní setkání IFA GPC 2019 právě probíhá ve Španělsku

Společnost Philips představila na akci IFA Global Press Conference novinky z oblasti péče o zdraví, které budou mít...

Najdete na iDNES.cz