"Nyní pracuji na superutajeném projektu v laboratořích Google X, o kterém dnes nemohu nic říct. Je mi to opravdu líto. Možná příští rok. Pravděpodobně v příštím roce," řekla podle serveru Xconomy Mary Lou Jepsenová na konferenci EmTech v Cambridge.
Tato žena ví o čem mluví, protože vede jedno oddělení laboratoří Google X, což je sekce, kde firma vyvíjí technologie budoucnosti. Vznikly zde například samořídící automobily, projekt stratosférických balónů, který má přinést internet do odlehlých oblastí a také brýle Google Glass.
Jepsenová sice ani nenaznačila, čeho se vývoj týká, ale prý je to tak důležité, že kvůli tomu spí jen několik hodin denně.
Na čem by se mohla aktuálně v laboratořích Google X podílet, tak trochu vyplývá z předchozího tématu, na které s účastníky konference diskutovala. Probírala se totiž nositelná elektronika.
Už to nezastavíme
Jejím nejviditelnějším dítkem současnosti, na kterém,se podílela, jsou brýle Google Glass, které bere jako jeden prvních kroků směrem k rozšíření nositelné elektroniky. V Googlu to srovnávají s prvním průlomovým automobilem Henryho Forda.
"Použijeme-li automobilovou analogii, věříme, že to bude model T," řekla Jepsenová. "Je to lehké, je to pohodlné a je to báječné," vysvětlovala přítomným.
Budoucnost malých nositelných elektronických zařízení vidí růžově. "Je to v podstatě způsob rozšiřování našich schopností. Myslela jsem si mnoho let, že notebook je rozšířením mé mysli. Proč to nemít blíž k mé mysli, a neustále na sobě?" pokládá řečnickou otázku.
Věří, že doba nositelných zařízení se blíží. "Nemyslím si, že to půjde zastavit," věří Mary Lou Jepsenová.