Fossil nabízí PDA na zápěstí

aktualizováno 
Americký výrobce hodinek oznámil hodinky s funkcemi PDA organizéru, a to hned ve dvou verzích - buď na bázi PocketPC nebo PalmOS. 75 gramů a do 30 metrů vodotěsné - nezdá se Vám velký diář poněkud zastaralý?
Americký výrobce hodinek oznámil hodinky s funkcemi PDA organizéru, které by se měly objevit na trhu někdy příští rok. Protože dnes ani Fossil neví koho preferovat, rozhodl se vsadit na oba standardy v této branži - buď si tak můžete vybrat hodinky, které budete restartovat á la Microsoft PocketPC nebo resetovat PalmOS... WristPDA využívá Palm systému, WristPDA/PC si rozumí s MS PPC. Cílovou skupinou pro tyto hodinky jsou ti uživatelé, kteří s sebou nechtějí stále nosit "velký" organizér, ale za to ještě nechtějí obětovat přístup ke svým datům.

V technických datech se od sebe odlišují Wrist modely jen tím, na jakém systému běží. Jaký operačních systém používá Fossil jako základní vrstvu pro samotné hodinky, společnost neudala. Oba systémy tak běží na 8bitovém procesoru firmy Epson, který je napájen plochou baterií. Ta má podle údajů výrobce dle náročnosti použití vydržet 1,5 až 3 měsíce (takže realisty, pokud patříte k častým uživatelům Vašeho Palmu, čekal bych, že k nákladům na pořízení byste měli připočítat spotřebu tak jedné baterie měsíčně).

Pro zobrazení informací a udání času jako naše běžné hodinky používají Fossil hodinky monochromní displej s rozlišením 102x64 bodů, a kdo zná starší Casio diáře, určitě ocení podsvícení (na úkor baterie). Všechny instalované aplikace se nachází ve 48 kilobytové ROM paměti (opravdu, nepřepsali jsme se - 48 KB, ne MB:). Pro data je k dispozici 190 KB zapisovatelné paměti, do které lze uložit až 1000 adres, 800 termínů, 5000 úkolů a úloh stejně jako 350 obsažných poznámek.

Data dostanete do hodinek přes infračervené rozhraní, PDA se podle systému umí dorozumět buď s běžnými Palm organizéry nebo elektronickými diáři na bázi PocketPC, mimo to samozřejmě s PC. V aplikacích se pohybujete pomocí menu a čtyř kláves na hodinkách. Dvě další klávesy mění pohled z hodinek na PDA a zpět. Mimo to si můžete hodinkami vyměňovat elektronické vizitky - až dvacet jich mohou hodinky uložit. A pro hračičky je zde funkce "Skin"-vzhledů, se kterými lze měnit vzhled ovládacích prvků. 75 gramů vážící plastové hodinky by měly vydržet "pracovní nasazení" dokonce i v 30 metrech pod hladinou, kde už ale asi nebudete chtít spolupracovat Vy.

Fossil chce začít tuto povedenou dvojici hodinek začít prodávat počátkem příštího roku za 145 dolarů. Zda se v dohledné době objeví v Evropě se zdá být pravděpodobné, kdo se však nebude moci dočkat, musí do USA. Na evropský trh se hodinky dostanou s několikaměsíčním zpožděním oproti hlavnímu americkému trhu. Přesnou evropskou cenu či datum zatím Fossil neuvádí.
 

Nejčtenější

Živého kytaristu už dnes na popové desce neuslyšíte, říká věhlasný zvukař

Allen Sides v pražském poslechovém studiu VOIX

Pracoval na skoro tisícovce alb, postavil osmnáct nahrávacích studií a jeho reprosoustavy hrají i ve studiích George...

Nekupujte náš nový Office 2019, prosí Microsoft. Ukazuje to na dvojčatech

Kampaň Microsoftu s dvojčaty ukazuje rozdíl mezi Office 2019 a Office 365....

Microsoft vytvořil sérii videí, ve kterých ukazuje nevýhody nového produktu. Poněkud překvapivé je, že je to jejich...

Jednosměrná letenka na rudou planetu se odkládá. Mars One krachuje

Ilustrace základny na Marsu, jak si ji představují v organizaci Mars One...

Firma Mars One, která slibovala soukromý let na Mars už v roce 2024, zkrachovala. Plány dostat na Mars lidské obyvatele...

Poslední Hitlerovy narozeniny nestály za nic. Supertanků se nedočkal

3D model stíhače tanků Jagdpanther, přezbrojeného na kanón ráže 128 mm tak, jak...

Na podzim 1944 se třetí říše hroutí a německé zbrojovky se snaží o nemožné. Hledají recept na zázračné zbraně,...

Tančík pro vnuka poručíka Grubera. Němci ho nasadili i proti Tálibánu

Lehké obrněné vozidlo Wiesel s 20mm kanonem

V množině bojových vozidel Bundeswehru nalezneme s trochou štěstí i malé, ale o to více zajímavé tančíky Wiesel. Do...

Další z rubriky

Sledování pohybu očí mění virtuální realitu. Novinka HTC se povedla

I baseballový trénink na HTC Vive Pro Eye využívá sledování pohybu oči.

Skoro až nečekané možnosti přináší sledování pohybu očí v novém headsetu pro virtuální realitu HTC Vive Pro Eye. Pomocí...

Do hospody daleko? Kapslový pivovar od LG pivo uvaří i načepuje

Vypadá trochu jako pákový kávovar, nalévá se do něj voda a vkládají kapsle, ale...

Vypadá trochu jako pákový kávovar, nalévá se do něj voda a vkládají kapsle, ale teče z něj pivo. Domácí pivovar LG Home...

Čeští vývojáři vylepšili vláček pro koleje z IKEA. Uhání až 90 cm/s

Intelino tým

Vypadá jako obyčejný vláček, ale můžete ho ovládat přes aplikaci v mobilu nebo jen pokládáním barevných terčíků na...

Najdete na iDNES.cz