eMatrix - B2B eObchod po česku

aktualizováno 
eMatrix - elektronický systém pro obchodování mezi firmami B2B prostřednictvím Internetu - zahájil provoz v České republice
eMatrix (www.ematrix.cz) oznámil zahájení provozu elektronického systému, který umožňuje B2B obchodování s produkty informačních technologií prostřednictvím Internetu. Jedná se o mezinárodní projekt, který má za cíl vytvořit největší nezávislé tržiště s IT produkty ve střední a východní Evropě. Systém eMatrix je již v provozu v Rusku a na Slovensku, jeho spuštění v dalších zemích se připravuje.

Systém eMatrix je zaměřen na skutečné B2B obchodování s IT produkty. Stranu prodávajících tvoří významní tuzemští distributoři nebo výrobci. Nakupujícími jsou dealeři, reselleři, systémoví integrátoři a subjekty, pro které je oblast informačních technologií hlavní oblastí podnikání.

Systém eMatrix zvyšuje efektivitu při nákupu a prodeji zboží - díky nabídce a poptávce produktů ze strany dodavatelů a odběratelů koncentrované na jednom místě. Uživatelé získávají okamžitý přehled o zajímavých nabídkách na trhu a mohou pružně reagovat na aktuální situaci. Dodavatelům eMatrix přináší možnost rozšíření distribučních kanálů při nižších vynaložených nákladech. Odběratelé mají možnost přístupu k nejvýhodnějším nabídkám na trhu a mají také možnost sami definovat vlastní podmínky nákupu.

Obchodování mezi firmami na Internetu (business to business) je v USA a v západní Evropě novým rychle rostoucím způsobem obchodování se zbožím a službami. Celkový objem obchodů typu B2B by se měl v roce 2003 v České republice pohybovat kolem 8 mld. Kč (studie Price Waterhouse Coopers).

Systém eMatrix není jen obchodním systémem, který nabízí určité zboží, ale pro uživatele jsou připraveny také aktuální informace o produktech a novinky ze světa IT. Zpravodajskou část serveru zajišťuje firma Computer Press.

"Naším cílem je, aby se systém eMatrix stal nezávislým prodejním místem, které bude představovat etalon trhu informačních technologií a stane se nástrojem, který dodavatelům i odběratelům přinese konkurenční výhodu a umožní plně využít přínosů, jež B2B obchodování nabízí," řekl Petr Bříza, ředitel eMatrix.cz.

Systém eMatrix nabízí uživatelům především tyto přínosy:

Úspora času - čas, který je třeba na zadání požadavku a realizaci transakce, je neporovnatelně nižší než čas, který strávíte tradičním obchodním jednáním při zajišťování odběratele nebo dodavatele.
Úspora peněz - bez ohledu na to, zda prodáváte nebo nakupujete, se obchody uskutečňují za momentálně nejvýhodnějších podmínek pro obě strany.
Kontrola obchodního procesu - je možné zadávat požadavky a sledovat jejich realizaci. Stejně jako na burze máte možnost sledovat průběh obchodování a včas reagovat.
Bezpečnost - systém podporuje korektní obchodní vztahy a přispívá ke zviditelnění neseriozních partnerů.
Aktuální informace ze světa IT - sledování novinek z oboru a informací o nových produktech a službách je důležitým předpokladem pro správná obchodní rozhodnutí.

"eMatrix pracuje na osvědčených technologiích používaných v oblasti elektronického obchodování. Hardware dodala firma Hewlett-Packard a aplikace eMatrix běží na operačním systému Solaris od společnosti Sun Microsystems. Server je fyzicky umístěn a připojen k vysokorychlostní páteřní síti rychlostí 100Mbps v prostorách společnosti Contactel. Vlastní systém eMatrix vytvořil zkušený mezinárodní tým programátorů se sídlem v Moskvě. Jde o univerzální řešení, které se může rychle rozšířit do dalších zemí." oznámil Libor Švec, obchodní ředitel eMatrix.cz.

O společnosti eMatrix:
Společnost eMatrix.cz byla založena na začátku roku 2001 s cílem provozovat elektronický obchodní systém eMatrix v České Republice. Vedení společnosti tvoří lidé se zkušenostmi z oblasti marketingu, distribuce a e-commerce B2C, B2B na Internetu. Jsou to ředitel Petr Bříza, obchodní ředitel Libor Švec a marketingový ředitel Zdeněk Urban. Systém eMatrix je provozován ve spolupráci s firmou i-applications.cz, která v České republice zajišťuje správu a dozor aplikace, včetně serverů, na kterých je aplikace umístěna.

Hlavní partneři projektu eMatrix.cz jsou:
Firma Hewlett-Packard - dodavatel HW infrastruktury a serverů.
Firma Contactel - poskytovatel vysokorychlostního připojení k internetu.
Firma Computer Press - poskytovatel informačního obsahu zpravodajské části serveru a mediální partner.
Firma i-applications.cz - poskytovatel služeb správy a dozoru aplikace, včetně serverů, na kterých je aplikace umístěna.

Kontaktní osoba:
Libor Švec, obchodní ředitel
eMatrix.cz, Lidická 40, 602 00 Brno
Tel./Fax: +420 5 4521 3839
GSM: +420 603 982 233
e-mail: libor_svec@ematrix.cz
www.ematrix.cz
Autor:
 

Nejčtenější

Ochranka prezidenta Putina mate GPS. Lodě se přemístily na pevninu

Obrázek ukazuje pozice rušených lodí na letišti ruského města Gelendžik, ležící...

Americká nezisková organizace C4ADS si všimla, že když se ruský prezident Vladimir Putin přiblíží k přístavu, satelitní...

Hodinky, které zachránily astronautům život, když vše ostatní selhalo

Budoucí legenda. Omega Speedmaster za nedlouho těmto hodinkám nikdo neřekne...

Před čtyřiceti devíti lety se ve vesmíru odehrála jedna z nejnapínavějších událostí. Havárie Apolla 13 mohla lehce...

Neuvěřitelné množství chyb! Jako zázrakem většina lidí havárii přežila

Pohled na kokpit, patrný je splasklý skluz. Boeing 707 společnosti BOAC...

Piloti letu BA712 společnosti BOAC udělali koncem šedesátých let jednu fatální chybu. Neaktivovali hasicí zařízení...

Černé díry mohou ovlivnit celé galaxie, řekl astrofyzik v Rozstřelu

Astronom Jiří Svoboda v diskusním pořadu Rozstřel (12. dubna 2019)

Ve středu astronomové z projektu Event Horizon Telescope ukázali vůbec první fotografii černé díry. Co to pro vědu...

OBRAZEM: „Největší“ letadlo světa se vydalo na svůj první let

První let stroje Stratolaunch (13. duben 2019)

Speciální letadlo Stratolaunch, které bude sloužit jako platforma pro vypouštění kosmických raket, absolvovalo v sobotu...

Další z rubriky

Přichází USB 4, jeho součástí bude Thunderbolt 3 a dvojnásobná rychlost

Logo USB 3.1

Specifikace další generace rozhraní USB se dostává do závěrečné fáze a mohla by být hotova zhruba za rok. S čím se...

Asusu unikla firemní hesla, navíc řešil napadení své aktualizační služby

Asus ZenBook 15

Programátoři společnosti Asus nechtěně zveřejnili firemní hesla. Firma navíc musela řešit problém s aktualizačním...

Vylepšený standard microSD slibuje rychlost přenosu dat 985 MB/s

Nový standard microSD Express.

Tento týden byla představena vylepšená verze paměťových microSD karet popsaná ve specifikaci SD 7.1. Novinka nese...

Najdete na iDNES.cz