Digitální foto zobrazuje, tiskne i ukládá kdekoliv

aktualizováno 
Zapomeňte (výjimečně) na notebook a své fotografie zpracovávejte rovnou bez asistence počítače. Tisk, uložení i prohlédnutí zajistí termosublimační tiskárna SONY s CD-RW mechanikou.
Téměř kdekoliv (oproti notebooku ovšem musí být v dosahu alespoň autoakumulátor či zásuvka) můžete s tiskárnou SONY DPP-SV88 používat svůj digitální fotoaparát - ideální doplněk pro ty, kteří nechtějí při každém výjezdu s sebou brát notebook a navíc mít možnost si fotografie prohlédnout na televizi či si je rovnou uložit. Místo obyčejného notebooku lze s sebou vzít na cesty kompletní fotostudio, včetně možnosti prohlédnutí před výtiskem a archivace.

Fototiskárna má zabudovanou CD-RW přepisovačku, která umožňuje kdykoliv uvolnit místo na paměťové kartě a současně je zpřístupnit na médiu daleko snáze použitelném s každým moderním PC vybaveným CD či DVD mechanikou. Mimo to má tato "super" tiskárna možnost připojení na televizi, takže fotky si lze přes připojení cinch a S-VHS konektory prohlédnout na libovolné obrazovce a eventuálně i vytisknout snímky z TV pořadů zachycené tiskárnou.

DPP-SV88 díky sublimačnímu postupu dokáže tisknout fotografie v plnobarevném provedení s až 16,7 milióny barev. Mimo využívání CD médií lze samozřejmě ukládat na MemorySticky, či přes patřičný adapatér využívat jakákoliv média, DPP-SV88 je kompatibilní se SmartMedia a CompactFlash kartami, o SD nebyla zmínka. Tiskárna podporuje i pomalu se uchytávající DPOF (Digital Print Order Format), který má usnadnit objednávka a tisk z digitálních fotoaparátů, mimo to samozřejmě zvládá indexní výtisky, mininálepky a pohlednice.

Dle preferencí lze volit mat či lesk papír, v rozlišení 403x403 dpi, vytisknutí jedné fotografie ve formátu 10 x 15 centimetrů (standardní pohlednicový) trvá cca 90 vteřin. Při tisku tohoto formátu je tak dosaženo rozlišení 2466 x 1664, tj. tiskárna dosahuje na papíře 4 megapixelového rozlišení. Při omezení se na rozměry 7,2 x 9,5 a rozlišení 1516 x 1137 bodů vyjede výtisk již za minutu.

USB zařízení má být k dostání od ledna 2002, s ovladači jak pro Windows, tak Macintosh za cenu okolo 500 euro (cca 17.000 Kč).
 

Nejčtenější

Jednosměrná letenka na rudou planetu se odkládá. Mars One krachuje

Ilustrace základny na Marsu, jak si ji představují v organizaci Mars One...

Firma Mars One, která slibovala soukromý let na Mars už v roce 2024, zkrachovala. Plány dostat na Mars lidské obyvatele...

Tančík pro vnuka poručíka Grubera. Němci ho nasadili i proti Tálibánu

Lehké obrněné vozidlo Wiesel s 20mm kanonem

V množině bojových vozidel Bundeswehru nalezneme s trochou štěstí i malé, ale o to více zajímavé tančíky Wiesel. Do...

Poslední Hitlerovy narozeniny nestály za nic. Supertanků se nedočkal

3D model stíhače tanků Jagdpanther, přezbrojeného na kanón ráže 128 mm tak, jak...

Na podzim 1944 se třetí říše hroutí a německé zbrojovky se snaží o nemožné. Hledají recept na zázračné zbraně,...

Kapitán nedosáhl na pedály. Začátek proudové éry přinesl zvláštní nehody

B-707 N7071  Braniff

Nová technika není vždy nutně bezpečnější. Dokládá to vývoj v letectví na přelomu 50. a 60. let. Piloti se s novými...

Severní magnetický pól se vydal na cesty. Co když doputuje až na jih?

Posun severního magnetického pólu

Naši planetu čeká přehození magnetických pólů. Nebude to zřejmě brzy, proč k tomu ovšem vůbec dojde a co může změna...

Další z rubriky

Hity z veletrhu elektroniky CES: uspělo umělé maso i inteligence

Rozstřel k veletrhu CES

Největší veletrh spotřební elektroniky CES 2019 v Las Vegas přinesl řadu překvapivých novinek nejen z oblasti...

Panasonic představil první elektrickou motorku Harley-Davidson

LiveWire EV motocykl značky Harley-Davidson

Japonská společnost Panasonic se stále více profiluje i jako dodavatel technologií pro třetí strany. Na veletrhu CES v...

Sledování pohybu očí mění virtuální realitu. Novinka HTC se povedla

I baseballový trénink na HTC Vive Pro Eye využívá sledování pohybu oči.

Skoro až nečekané možnosti přináší sledování pohybu očí v novém headsetu pro virtuální realitu HTC Vive Pro Eye. Pomocí...

ČPZP se stará o zdraví a pohodu nastávajících maminek i jejich dětí
ČPZP se stará o zdraví a pohodu nastávajících maminek i jejich dětí

Začátek nového života přináší do rodiny spoustu radosti, ale i starostí. Doprovází ho obavy o zdraví, změna režimu a zařizování nezbytné výbavičky pro miminko. Pomoc přichází z nejrůznějších stran. Od rodiny, přátel. Víte ale, že Česká průmyslová zdravotní pojišťovna nabízí maminkám až 3 000 Kč?

Najdete na iDNES.cz