Dell má novinky v řadě Latitude

aktualizováno 
Latitude C800 nabízí možnost volby velikosti displeje a rychlosti procesoru.

Dell Latitude C800V nové konfiguraci uvádí společnost Dell na trh své notebooky řadyLatitudeTM C800, které jsou vybaveny bezdrátovým připojení1. NotebookyLatitude C800 svým uživatelům poskytují všechny výhody přenosných počítačůa v přijatelných cenových relacích jsou plnohodnotnou náhradou desktopovýchpracovních stanic.

"Řada malých společností požaduje mobilitu a flexibilitu našichkomplexních notebookových řešení. Na druhou stranu nepotřebují vysoce výkonnéparametry, které jsou obvykle spojené s počítači, které plně nahrazujídesktopy," ríká David Marshall, business manažer notebooků řady DellLatitude, EMEA. "Těmto uživatelům náš nový model poskytuje nákladověefektivní variantu našeho stávajícího vysoce výkonného řešení v podoběLatitude C800."

Základní cena ve výši 69,900,- Kč2 zahrnuje nové vlastnosti notebookůřady LatitudeTM C800, kterými jsou jasný 14,1"" SXGA+ displej a procesorIntel Mobile Pentium(R) III na kmitočtu 800 MHz. 14,1"" SXGA+ displej s vysokýmrozlišením poskytuje téměř o 35 % větší zobrazovací plochu, než jakoulze využít u 12,1"" XGA displejů, a díky tomu zobrazují až o 87 % informacívíce.

Nejvšestrannější notebook řady Latitude - model C800 - obsahujeintegrované zařízení 802.11b pro připojení k bezdrátovým sítím, dálepolohovací zařízení trackpad a trackstick Dell DualPoint, kombo mechanikuCD-RW/DVD, DVD, CD-RW nebo CD-ROM a navíc tradiční modulární zásuvnýmodul řady Latitude C pro harddisk. Úplná sada vysokorychlostních grafickýchportů, jako například IEEE 1394, a audio portů umožňuje snadné připojeník nejrůznějším zařízením a poskytuje rychlejší a produktivnějšíprostředky k vytváření, přenosu a prezentaci rozsáhlých multimediálníchprezentací. Latitude C800 si udržuje tradičně vysokou efektivitu nákladů výrobkůspolečnosti Dell v podobě zpětné kompatibility se všemi moduly, periferiemia dokovacími stanicemi.

Vysokokapacitní harddisk
Společnost Dell u svých notebooků řady Latitude C800 rovněž nabízínejvětší, nejrychlejší a nejtišší mechaniky pevných disků dostupnépro tento typ počítačů. Nový harddisk o velikosti 48 GB je zkonstruovántak, aby poskytoval lepší výkon a produktivitu mobilním uživatelům pracujícíms CAD/CAM aplikacemi, finančními modely, databázemi a s velkými multimediálnímisoubory. Podle společnosti IBM má nový harddisk následující vlastnosti:

  • ATA-100 rozhraní (o 50 % vyšší propustnost dat než u ATA-66)
  • 5400 ot/min (o 28 % rychlejší než 4200 ot/min)
  • snížená hlučnost díky:
  • výplním tlumícím vibrace i hluk
  • fluidnímu vřetenu (dříve bylo používáno starší řešení s kuličkovými ložisky mezi jednotlivými plotnami disku)
  • kapacita 48 GB (stačí na uložení 12 DVD filmů)

Konstrukce notebooků Dell řady Latitude je přizpůsobena zákazníkům,kteří hledí na celkové náklady na pořízení (TCO), konzistentní aspolehlivé produkty, řízený přechod mezi technologiemi a optimální výkonv síťovém prostředí. Všechny notebooky řady Latitude jsou podporoványslužbami Dell Services, které snižují náklady na provoz IT.
Základní konfigurace notebooku Latitude C800 je vybavena operační pamětí128 MB SDRAM, 10 GB harddiskem, grafickou kartou ATI M4 Mobility 128 (4x AGP) s16 MB paměti SGRAM, technologií Dell DualPoint, interní CD-ROM mechanikou aFDD mechanikou. Notebooky jsou dodávány s operačním systémem MicrosoftWindows(R) 2000 a je na ně poskytován jednoletý záruční servis3.

Další informace o noteboocích řady Latitude najdete na adrese:
http://www.euro.dell.com/.

 

Nejčtenější

Živého kytaristu už dnes na popové desce neuslyšíte, říká věhlasný zvukař

Allen Sides v pražském poslechovém studiu VOIX

Pracoval na skoro tisícovce alb, postavil osmnáct nahrávacích studií a jeho reprosoustavy hrají i ve studiích George...

Jednosměrná letenka na rudou planetu se odkládá. Mars One krachuje

Ilustrace základny na Marsu, jak si ji představují v organizaci Mars One...

Firma Mars One, která slibovala soukromý let na Mars už v roce 2024, zkrachovala. Plány dostat na Mars lidské obyvatele...

Tančík pro vnuka poručíka Grubera. Němci ho nasadili i proti Tálibánu

Lehké obrněné vozidlo Wiesel s 20mm kanonem

V množině bojových vozidel Bundeswehru nalezneme s trochou štěstí i malé, ale o to více zajímavé tančíky Wiesel. Do...

Poslední Hitlerovy narozeniny nestály za nic. Supertanků se nedočkal

3D model stíhače tanků Jagdpanther, přezbrojeného na kanón ráže 128 mm tak, jak...

Na podzim 1944 se třetí říše hroutí a německé zbrojovky se snaží o nemožné. Hledají recept na zázračné zbraně,...

Kapitán nedosáhl na pedály. Začátek proudové éry přinesl zvláštní nehody

B-707 N7071  Braniff

Nová technika není vždy nutně bezpečnější. Dokládá to vývoj v letectví na přelomu 50. a 60. let. Piloti se s novými...

Další z rubriky

Notebook s novinkou od Nvidie o délku převálcoval loňské šampiony

Predator Triton 500

Nová grafická karta Nvidia GeForce RTX2080 se na začátku ledna dostala i do notebooků. Její Max-Q verzi jsme otestovali...

Česká hvězda NHL v USA ukazuje, jak trénovat hokej i bez ledu

Odborným konzultantem Sense Areny je bývalá hvězda NHL Patrik Eliáš.

Liberecký projekt Sense Arena na trénink hokeje ve virtuální realitě získal výraznou podporu. Odborným konzultantem se...

Pořiďte si vlastní satelitní službu za pár korun. Může hlídat třeba ryby

Nanosatelit společnosti Astrocast má velikost tří standardních cubesatů (3x 10...

Švýcarský projekt Astrocast má na orbitě svou první družici a začal nabízet služby, které si až dosud mohly dovolit jen...

Najdete na iDNES.cz