Dell a bezdrátové řešení pro notebooky Latitude

aktualizováno 
Dell představuje bezdrátové řešenípro podnikové počítačové sítě - Uživatelům notebooků Latitude přinese série Dell TrueMobile 1150 výrazné zjednodušení komunikace v lokálních sítích

Společnost Dell oznámila, že její produkty umožňující bezdrátové síťovépropojení jsou nyní k dispozici i uživatelům prestižních přenosných počítačůřady Latitude v zemích Evropy, Blízkého Východu a Afriky.

Technické řešení TrueMobile 1150 poskytuje uživatelům novouflexibilitu, spočívající v nepřetržitém napojení na firemní síť zlibovolného místa na pracovišti a v přísunu informací v reálném časeprostřednictvím služeb jako e-mail a internet, aniž by bylo zapotřebíkabelového připojení počítače.

"Obchodní aktivity dnes probíhají ve vysokém tempu a vyžadují stálevětší dynamičnost. V takových podmínkách může být nepřetržitý abezprostřední tok informací strategickou výhodou. Bezdrátová síť senejen snadno instaluje, ale může zajistit i rychlejší návratnost investic asnížit nevýrobní náklady, pokud se potřeby firmy rychle vyvíjejí a je třebaprovádět častou reorganizaci," říká David Marshall, obchodní řediteldivize Latitude Notebooks společnosti Dell pro regiony Evropy, Blízkého Východua Afriky. Systém TrueMobile, který zvyšuje produktivitu práce a snižujereakční dobu je, jak věříme, atraktivní a mnohotvárný nástroj pro nejrůznějšítypy obchodních subjektů," dodává Marshall.

Společnost Dell je předním dodavatelem hardwaru v oblasti internetovéhoobchodování a integrace. Poskytuje produkty a služby podporujícítechnickou, obsahovou i mezilidskou stránku komunikace. Technické řešeníTrueMobile nabízí snadné zavedení bezdrátové sítě typu LAN - lze jijednoduše pořídit, instalovat i konfigurovat podle uživatelských potřebklienta.

Dell TrueMobile: výhody pro zákazníka
Vedle vysoce výkonného, standardizovaného hardwarového zařízenízahrnují produkty Dell TrueMobile také rozšířené roamingové služby,vyrovnávání zátěže (load balancing), bezpečnostní a řídící funkce,odpovídající funkčním nárokům běžného podnikového klienta.

Dodávka a instalace
Společnost Dell sama instaluje veškeré ovladače a uživatelskéaplikace, takže systém je dodáván v plně funkčním stavu.

Ovládání
Produkt TrueMobile zahrnuje všestranný diagnostický software pro roaming,monitorování energetického zdroje a síly přenosového signálu. Taképodporuje kódování 64-bitovou metodou WEP (Wired Equivalent Privacy) a128-bitovou metodou RC4.

Použitelnost
Bezdrátové sítě typu LAN lze konfigurovat pro různá prostředí tak,aby vyhovovala konkrétním provozním potřebám. Konfiguraci lze bez obtížípřizpůsobit jak pro síť spojující úzký okruh pracovníků, tak pro sítězajišťující širokou infrastrukturu pro tisíce uživatelů, s roamingovýmpokrytím rozsáhlého prostoru.

Servis a technická podpora
Při zakoupení společně s notebookem Latitude se na PC-karty amini-PCI-karty série Dell TrueMobile 1150 vztahují stejné servisní podmínkyjako na celý systém. Karty zakoupené samostatně anebo s přístupovým zařízenímsérie TrueMobile 1500 - AP1000 jsou však vybaveny jednoletou zárukou plnéhoservisu včetně odvozu a opětovného dodání výrobku.(1) Na přístupové zařízeníTrueMobile 1150 - AP1000 se vztahuje tříletý servisní plán a servis na místěs lhůtou jednoho pracovního dne.(1)

Bezdrátové lokální sítě Dell TrueMobile využívají bezdrátový přenosovýstandard 802.11b s přenosovou rychlostí 11 Mb/s, zahrnují bezdrátový LANovýadaptér (PC karta TrueMobile 1150, kompatibilní se všemi současnýminotebooky řady Latitude) a přístupové zařízení TrueMobile 1150 - AP1000pro příjem a vysílání dat.

Dell nabízí také mini-PCI kartu série 1150 jako plně integrovaný doplněknotebooků Latitude C600 a C800 se zabudovanou anténou napojenou na rozhranímini-PCI. Oba modely jsou přímo navrženy pro užívání v bezdrátových lokálníchsítích se standardem 802.11b a jsou kompatibilní se zařízením TrueMobile1500 - AP1000. Adaptérové mini-PCI karty si lze objednat za EUR179 (2) asamotné přístupové zařízení za EUR899.(2)

Přenosné počítače řady Dell Latitude jsou navrženy pro zákazníka,který se snaží maximálně snížit nevýrobní náklady (TCO) a klade důrazna ucelenost a spolehlivost funkcí produktu, bezpečně zvládnutétechnologické přechody a optimální výkon v síťovém prostředí. Úplnéinformace o výrobcích řady Latitude jsou k dispozici na adrese:
http://www.euro.dell.com/

O společnosti Dell
Dell Computer Corporation (Nasdaq: DELL) je přední světová společnostzabývající se výrobou výpočetních systémů. Její výnosy za minulé čtyřičtvrtletí činily 32 miliard dolarů. Je hlavním dodavatelem výrobků a služebpro zákazníky, kteří si budují svou internetovou infrastrukturu. SpolečnostDell se umístila na 56. místě ve Fortune 500(R), 154. místě ve FortuneGlobal 500 a na 10. místě v seznamu "nejobdivovanějších" firem.Společnost Dell navrhuje, vyrábí a upravuje výrobky a služby podle přánízákazníka a nabízí rozsáhlý sortiment softwaru a periferního zařízení.

Zdroj: International Data Corporation
Názvy Dell a Latitude jsou ochrannými známkami společnosti Dell ComputerCorporation.
Název Fortune 500 je registrovanou ochrannou známkoui společnosti Time Inc.
Společnost Dell prohlašuje, že není nijak vlastnicky zainteresována naochranných známkách a obchodních názvech jiných obchodních subjektů.

(1) Doba potřebná k odstranění závady se může lišit podle vzdálenostia přístupnosti místa, kde se produkt nachází. Kde je to vhodné, může býtpotřebný servis poskytnut i telefonicky či prostřednictvím internetu. Na zárukuse vztahují některá omezení. Záruka na notebookové baterie je omezena najeden rok.
(2) Ceny jsou uvedeny bez záruky a nezahrnují dopravu, manipulaci a daň.

Pro další informace kontaktujte:

Jan Ludvík, EMC Petr Hoffmann, EMC
Telefon (02) 510 91 211
0603/208158
Fax (02) 573 21 493
jludvik@emcgroup.cz  phoffmann@emcgroup.cz

Autor:
 

Nejčtenější

Ochranka prezidenta Putina mate GPS. Lodě se přemístily na pevninu

Obrázek ukazuje pozice rušených lodí na letišti ruského města Gelendžik, ležící...

Americká nezisková organizace C4ADS si všimla, že když se ruský prezident Vladimir Putin přiblíží k přístavu, satelitní...

USA budují Vesmírné síly. Evropa ani Rusko nemají potřebné technologie

Nejsilnější raketou současnosti je Falcon Heavy od společností SpaceX. Motory...

K zahájení budování samostatných Vesmírných sil Spojených států zbývá už pouze jeden legislativní krůček. Základní...

Neuvěřitelné množství chyb! Jako zázrakem většina lidí havárii přežila

Pohled na kokpit, patrný je splasklý skluz. Boeing 707 společnosti BOAC...

Piloti letu BA712 společnosti BOAC udělali koncem šedesátých let jednu fatální chybu. Neaktivovali hasicí zařízení...

OBRAZEM: „Největší“ letadlo světa se vydalo na svůj první let

První let stroje Stratolaunch (13. duben 2019)

Speciální letadlo Stratolaunch, které bude sloužit jako platforma pro vypouštění kosmických raket, absolvovalo v sobotu...

Přistál, ale neudržel se. SpaceX přišla o centrální stupeň rakety

Falcon Heavy u startovní rampy LC-39A

Společnost SpaceX přišla o prostřední stupeň rakety Falcon Heavy. Incident se stal až po návratu z kosmu, když nosič...

Další z rubriky

Asusu unikla firemní hesla, navíc řešil napadení své aktualizační služby

Asus ZenBook 15

Programátoři společnosti Asus nechtěně zveřejnili firemní hesla. Firma navíc musela řešit problém s aktualizačním...

Jedno kliknutí a obraz zmizí. Protišmírovací displeje chrání soukromí

HP Sure View Privacy Screen - srovnání.

Podívejte se, jak funguje systém Sure View Privacy Screen společnosti HP, který zařídí, aby byl obraz na displeji...

Do Česka míří nová značka notebooků. Huawei uvede hned tři modely

Do Česka míří notebooky čínské firmy Huawei.

Dva notebooky z loňské edice a zatím jediný letošní model. To bude startovací nabídka společnosti Huawei, která se v...

Najdete na iDNES.cz