Co všechno zvládnou moderní počítačové myši?

aktualizováno 
Bez počítačové myši si už běžný uživatel nedokáže práci s počítačem vůbec představit. Dnes vám představíme několik myší, které dokazují, že myš nemusí být vůbec obyčejná. Proč by vás třeba nemohla myš po práci namasírovat nebo mít uvnitř větráček?

Možná si vzpomínáte na první laserovou myš na světě Logitech MX1000, jejíž test jsme vám přinesli loni v říjnu (viz článekBudoucnost patří laseru, tvrdí Logitech (test laserové myši Logitech MX1000)). Je vidět, že se nejednalo o výkřik do tmy, ale že se s technologií založenou na laseru budeme setkávat i u dalších výrobců.

Jasným dokladem je toho bezdrátová myš Trust MI-7200L. Laserová snímač nabízí proti dnes již klasické optické myši mnohem větší přesnost a registruje mnohem více detailů povrchu. Rozšiřuje tak možnosti použití myši i na jasné a hladké povrchy se kterými si optické myši nedokázaly poradit. Další výhodou laserové technologie jsou výrazně nižší požadavky na energii, takže myš vydrží o 200% déle než standardní optická myš. Dobíjení probíhá prostřednictvím kolébky, která funguje i jako radiový přijímač, a to i v okamžiku, kdy je počítač vypnutý.

Bezdrátová myš Trust MI-7200L je vybavena pěti tlačítky. Dvě tlačítka pro snadnou navigaci jsou přitom umístěna na vrcholku myši. Celkový dojem z myši umocňuje perfektní ergonomie s částečně pogumovaným povrchem. Díky její symetričnosti jí můžete snadno používat levou i pravou rukou. Připojit k počítači jí můžete připojit prostřednictvím USB nebo PS/2. Doporučená maloobchodní cena je 39,95 eur. V českých internetových obchodech tuto myš můžete v průměru pořídit kolem tisíce korun.

Další dvě myši jsou určeni především pro počítačové hráče, kteří mají přece specifické nároky na to, co má myš umět. Prioritou přitom je okamžitá reakce a přesný a plynulý pohyb, protože v některých hrách jde doslova o sekundy a o milimetry.

Optická myš Logitech MX-518 nabízí výkonou optickou technologii s rozlišením 1600dpi a rychlostí zpracování obrazu 5,8 megapixelů/s. Rychlost přenosu je 125 poloh za sekundu. Vaší převahu ve hře navíc zajistí možnost okamžité úpravy citlivosti ve třech úrovních ( 400dpi, 800dpi, 1600dpi), díky čemuž snadno přepnete mezi přesným zacílením a rychlou akcelerací. Profesionální hráči si mohou navíc prostřednictvím softwaru Logitech nastavit pět uživatelských úrovní citlivosti.

Myš je vybavena osmi tlačítky a kolečkem. Její ergonomie byla navržena speciálně tak, aby jste mohli hrát dlouhé hodiny, bez toho, abyste dostávali křeče. Taková hráčská myš musí taky patřičně vypadat. Tato vypadá, jako by jí pomuchlal nějaký silák. K počítači se připojuje přes USB rozhraní. Doporučená maloobchodní cena je 1.690 Kč.

Druhá z optických hráčských myší je od společnosti Logisys a jmenuje se Cool Fan Mouse. Jak vidíte na fotografiích vypadá ještě mnohem více extravagatněji než zástupce Logitechu. Pracuje přitom se světlem modré LED diody pronikajícím dírkovaným tělem myši. Dírky přitom nejsou pouze na efekt, ale mají ryze praktický účel. V nitru myši je malý ventilátor, který vám skrz otvory vhání chladný vzduch do dlaně, což ocení zvláště při delším používání. Větráček si můžete vypnout nebo zapnout pomocí tlačítka na boku. Co se týče rozlišení, je na tom proti Logitechu výrazně hůře, protože nabízí pouze 800 dpi. K počítači se připojuje prostřednictvím USB, ale můžete využít i redukci na PS/2. Tuto myš pořídíte v zahraničních internetových obchodech v přepočtu za zhruba 620 Kč.

Poslední dnes představená myš není zvláštní ani tak svými myšími parametry, ale tím co s ní můžete dělat po práci. Průvodním jevem sedavého zaměstnání bývají bolavá záda a právě japonský počítačový hlodavec Kinniku Muscular mouse vám od této bolesti pomůže pořádnou uvolňující masáží. K myši pouze připojíte polštářky přes které stimulujete svaly elektrickými impulsy, což snižuje napětí ve svalech. Celé se to přitom ovládá pomocí tlačítek myši přes kterou se to také z USB konektoru počítače napájí. Z dalších parametrů můžeme zmínit rozlišení 800 dpi a pracovní frekvenci 6500 fps. Pokud vás tato myš zaujala budete se pro ní muset vypravit do Japonska. Její cena je v přepočtu zhruba 1 360 Kč.

Autor:
 

Nejčtenější

Čeští vývojáři vylepšili vláček pro koleje z IKEA. Uhání až 90 cm/s

Intelino tým

Vypadá jako obyčejný vláček, ale můžete ho ovládat přes aplikaci v mobilu nebo jen pokládáním barevných terčíků na...

U Sony mi nacpali mikrofony do uší a já pochopil nadšení slavného rapera

360 Reality Audio

Hudební hvězda Pharrell Williams přišel na tiskovou konferenci Sony na veletrhu CES podpořit nový projekt 360 Reality...

SpaceX začíná zkoušky „superrakety“. Bude se lesknout jako zrcadlo

Stavba pokusné rakety konceptu Starship na raketodromu SpaceX v jižním Texasu.

Fanouškům kosmonautiky přichystal šéf společnosti SpaceX Elon Musk na přelomu roku nečekaný dárek: nové plány na stavbu...

Ochutnali jsme hamburger z umělého masa. Ani masožrout se neušklíbne

… i po kousnutí.

Před stánkem „Impossible burger“ na lasvegaském výstavišti byla k vidění nevídaná věc. Vegetariáni i „masožrouti“ jedli...

Těšte se na bezdotykové ovládání, revoluční radar od Googlu má zelenou

Miniaturní radar v čipu Soli

Miniaturní radar s názvem Google Soli umí rozpoznávat jemná gesta lidské ruky. Hodí se jako vstupní zařízení pro...

Další z rubriky

Do hospody daleko? Kapslový pivovar od LG pivo uvaří i načepuje

Vypadá trochu jako pákový kávovar, nalévá se do něj voda a vkládají kapsle, ale...

Vypadá trochu jako pákový kávovar, nalévá se do něj voda a vkládají kapsle, ale teče z něj pivo. Domácí pivovar LG Home...

Už brzy bude mít den „25 hodin“. Trendy, které vás potěší, ale i vyděsí

Přímé přenosy jsou extrémně oblíbené od té chvíle, kdy Facebook funkci Live....

V Česku jsou to zatím jen slova, která plní titulky technologických i zpravodajských webů. Letos se však řada z nich...

Asus překvapil desktopem, který se promění v notebook. A naopak

Jako „mothership“, tedy mateřskou loď, označuje Asus svůj ROG GZ-700, špičkový...

Jako „mothership“, tedy mateřskou loď, označuje Asus svůj ROG GZ-700, špičkový herní desktop přepracovaný do snadněji...

Najdete na iDNES.cz