Co uvidíme na CeBITu? (část čtvrtá)

aktualizováno 
Dnes opět pokračujeme v našem mini-seriálu, věnovanému CeBITu 2001; tentokrát Vám ukážeme oblast webových kamer a digitálních kamer, které nám představí značky Sony, Philips, Kodak a Hitachi.

Sony CMR-PC1 USB-Cam 

Společnost SONY představuje CMR-PC1; novou kamerovou soupravu pro notebooky s výkonným softwarovým balíkem a obsáhlým příslušenstvím. Ten má představovat další "průlom" v technologii webových kamer. Jedná se o kompletní řešení pro video-konference a obrazovou telekomunikaci a je dodáváno s obsáhlým softwarem, určeným ke zpracování videa, stejně tak jako se softwarem pro biometrické rozlišování obličeje a řeči. Samozřejmostí je také funkce video streamu. Video-software umožňuje  "Peer-to-Peer-Video-Streaming". Data ve formátu video mohou být živě "natažena" na internetovou síť, takže se snímaných událostí může bez nadsázky účastnit skutečně celý svět.

Philips ToUCam PCVC 750K 

Nový model od Philipse nabízí kromě obvyklých vlastností webové kamery také  scanovací funkci. Dokáže v "Real-Time" na obrazovce ukázat texty, obrázky a malé objekty. Pro optimální odstup slouží teleskopické "nožičky" stativu, který je součástí dodávky. Obrázek, text atd. se jednoduše umístí před kameru bez toho, aby se do obrazu dostaly části stativu. S pomocí funkce Drag and Drop lze text editovat (vybírat jeho části a přesouvat je). Bez problémů lze scanovat dokumenty do velikosti až A6. Výrobek byl za svůj Design oceněn cenou "IF-Design-Award". Kamera se v obchodech objeví začátkem června a bude se prodávat za cenu 249 DM.

Kodak MC3 

Také Kodak nyní vybavuje digitální kameru funkcí audio přehrávání. Nový model "MC3" (na obrázku) se již začal na americkém trhu prodávat a to za cenu 300 USD. Součástí dodávky je  Compact-Flash paměťová karta s obsahem 64 MB. Může zaznamenat až  600 obrázků nebo 20 minut video - záznamu ve formátu Quicktime-Video.

Na zadní straně přístroje je umístěn reproduktor, s jehož pomocí lze využít MP3 přehrávače bez pomocí sluchátek. Přenos hudby z PC do kameru funguje prostřednictvím rozhraní USB. Bohužel zatím není známo, kdy se kamera dostane i na Evropský trh. Bližší informace o této kameře jsme Vám již na svých stránkách přinesli, zkuste náš archív.

Sony DCR TRV 325 

Další zajímavý nápad předvádí opět firmy SONY: na nový digitální 8 camcorder lze totiž připevnit tiskárnu na fotografie - jednoduše jako blesk. Tiskárna okamžitě tiskne zachycené obrázky, které dosahují dobré "polaroidové" kvality. Součástí dodávky je kromě kamery také 4 MB Memory Stick a infračervené dálkové ovládání; k technické specifikaci lze uvést 25 x zoom. Přístroj lze zakoupit za cenu 1.999 DM.

Hitachi Camcorder DZ-MV100A 

Hitachi uvádí na trh camcorder s vypalovačkou DVD - místo obvyklého páskového nosiče dat tedy obsahuje DVD jako paměťové médium.  Zajímavou je skutečnost, že camcorder používá DVD s průměrem 8 centimetrů. Díky malé úložné ploše lze tedy uložit jen 1,46 GB. To postačuje na zachycení 30 minut videa ve vyšší kvalitě, nebo 60 minut videa ve standartní kvalitě. Rozlišení 2 megapixelů poskytuje dobrou kvalitu obrazu. Přístroj lze připojit jak na televizor, tak i prostřednictvím USB kabelu (verze 1.1) na PC. DZ-MV100A se prodává za cenu 4.999 DM.
Autor:
 

Nejčtenější

Ochranka prezidenta Putina mate GPS. Lodě se přemístily na pevninu

Obrázek ukazuje pozice rušených lodí na letišti ruského města Gelendžik, ležící...

Americká nezisková organizace C4ADS si všimla, že když se ruský prezident Vladimir Putin přiblíží k přístavu, satelitní...

Hodinky, které zachránily astronautům život, když vše ostatní selhalo

Budoucí legenda. Omega Speedmaster za nedlouho těmto hodinkám nikdo neřekne...

Před čtyřiceti devíti lety se ve vesmíru odehrála jedna z nejnapínavějších událostí. Havárie Apolla 13 mohla lehce...

Neuvěřitelné množství chyb! Jako zázrakem většina lidí havárii přežila

Pohled na kokpit, patrný je splasklý skluz. Boeing 707 společnosti BOAC...

Piloti letu BA712 společnosti BOAC udělali koncem šedesátých let jednu fatální chybu. Neaktivovali hasicí zařízení...

Černé díry mohou ovlivnit celé galaxie, řekl astrofyzik v Rozstřelu

Astronom Jiří Svoboda v diskusním pořadu Rozstřel (12. dubna 2019)

Ve středu astronomové z projektu Event Horizon Telescope ukázali vůbec první fotografii černé díry. Co to pro vědu...

OBRAZEM: „Největší“ letadlo světa se vydalo na svůj první let

První let stroje Stratolaunch (13. duben 2019)

Speciální letadlo Stratolaunch, které bude sloužit jako platforma pro vypouštění kosmických raket, absolvovalo v sobotu...

Další z rubriky

Ticho, výkon, kalibrované barvy. Acer uvedl zbrusu novou značku počítačů

ConceptD 500

ConceptD je nová značka stolních počítačů, notebooků a monitorů Acer, určená zejména pro tvůrce obsahu a náročné...

Bláznivý nápad, nebo dobré řešení? Vysunutím klávesnice zlepšíte chlazení

Predator Helios 700

Z nově představených modelů herních notebooků Predator nás nejvíce zaujal Helios 700 s výsuvnou klávesnicí. Tou uhnete...

Přichází USB 4, jeho součástí bude Thunderbolt 3 a dvojnásobná rychlost

Logo USB 3.1

Specifikace další generace rozhraní USB se dostává do závěrečné fáze a mohla by být hotova zhruba za rok. S čím se...

Přibývá dětí s psychickými poruchami. Pomůžou rodiče, nebo školy?
Přibývá dětí s psychickými poruchami. Pomůžou rodiče, nebo školy?

Mezi nejčastější psychické onemocnění u dětí patří úzkost. Pokud se neléčí, může se rozvinout v depresi. Na tuto problematiku reaguje ministerstvo školství novinkou, která by se měla objevit ve školních osnovách.

Najdete na iDNES.cz