Co nového se stalo minulý týden v Asii?

aktualizováno 
V dnešních Asijských novinkách Vám představíme nový notebook značky Toshiba, stolní PC umožňujícího příjem digitálního televizního vysílání od společnosti NEC, nový mobilní I-mode telefon od SONY, nejlehčí a nejmenší digitální kameru na světě od JVC, způs

TOKYO - Toshiba uvádí na trh nový notebook s LCD s vysokou kvalitou rozlišení.  Toshiba Corp. začala s prodejem nového notebooku "Dynabooku" s technickým označením "V1/470PMC".  Výrobek je určen především pro "domácí využití"; jeho LCD s vysokým rozlišením nabízí uživateli vysokou kvalitu obrazu; dalšími rysy této novinky je  multi-drive obsahující buď DVD-ROM, CD-ROM, nebo  CD-R mechaniku. Nový model TFT-LCD obsahuje "wide-field" filtr a  její  povrch je pak "ošetřen", k dosažení nízké reflexivity (low-reflection). Kvalita kontrastu je dvakrát tak vysoká, než u obvyklého modelu, s 50% vyšší rychlostí přepisu (response speed) a rozšíření zorného úhlu o 50%. Takto jsou zvláště animace, nebo-li pohyblivé obrázky, více jasné. Úhlopříčka displeje je 14.1" a rozlišení 1024 x 768 dot. Nový notebook od Toshiby se na japonském trhu prodává za cenu 250.000 jenů (cca. 2.110 USD).


TOKYO - NEC začíná s prodejem LCD stolního PC s plochou obrazovkou, určeného pro digitální satelitní televizní vysílání. 8. března začala společnost NEC Corp. s prodejem "Valuestar T" série "VT1000J/6JD4", prvního japonského stolního PC schopného příjmu digitálního satelitního televizního vysílání. PC obsahuje zdířku externí jednotky na čtení IC karty s z názvem   "B-CAS" - tato karta rozlišuje zákazníky digitálního satelitního vysílání. Zároveň obsahuje funkci k zobrazení elektronického televizního programu pro devět kanálů v jednom obraze.  Barevný TFT-LCD panel o úhlopříčce 15.3" je uzpůsoben tomu, aby jas (svítivost obrazovky) byla zvýšena na 500 candela/m2, což je 2.5 x více, než u předchozího modelu. S použitím tohoto panelu vypadají např. scény filmu, natočené při ztlumeném světle, mnohem jasnější, než u obvyklého modelu. PC obsahuje Pentium III (1.0GHz) CPU a dle volby také "surround" reproduktory - systém s 5.1 kanály, umožňující přehrávat DVD.


TOKYO - SONY vyrobila I-mode mobilní telefon s 65.000 barevným displejem.   

NTT DoCoMo Inc. představila nový model i-mode mobilního telefonu "DoCoMo Sony SO503i", který je kompatibilní s firemním servisem (na principu downloadu) s názvem "i-Appli."Nový přístroj vyrobený společností SONY je čtvrtým v řadě, který  i-Appli servis podporuje - po přístrojích F503i, P503i a N503i. S prodejem se začne 9. března 2001. Zvláštností nového modelu je 65.536 barevný tenký TFT-LCD.Většina přístrojů, které se prodávají, obsahuje panely s pouze 250 barvami. Sony je tak jedním z prvních, po modelu "J-SH05", který koncem loňského roku uvedla na trh společnost J-Phone Group. Modelem s o něco méně kvalitním displejem je pak například mobil společnosti  DoCoMo, která uvedla 3. března na japonský trh přístroj obsahující TFD-LCD panel s  4.096 barvami.


TOKYO - nová "nejmenší a nejlehčí" kamera od JVC přichází na trh.  Společnost Victor Co. Japan Ltd. (JVC) si uplatňuje právo na skutečnost, že uvádí na trh nejmenší a nejlehčí digitální video-kameru na světě. Novinka s názvem "Pocket e-movie! GR-DVP3" váží pouhých 340g, a je tak malá, že se skutečně vejde do náprsní kapsy Vašeho saka. Její rozměry jsou 43 x 80 x 115 mm. Největší výhodou této novinky je zcela jasně její přenosnost. Vývojářům společnosti JVC se podařilo snížit hmotnost s použitím velkokapacitní tenké, lithium-ionové baterie, která se užívá do mobilních telefonů. GR-DVP3 obsahuje funkci, která uživateli umožňuje dočasně ukládat na SD memory kartu obrázky, nahrané na videopásku prostřednictvím jejich konverze do formátu  MPEG4; a přenášet je do PC za pomoci USB interface. GR-DVP3 je vůbec první digitální videokamerou, která je vybavena touto funkcí. Pohyblivé obrázky jsou zachycovány v rozlišení 160 x 120 pixelů. Velikost 20 vteřinového záznamu je cca. 200KB. V praxi by uživatel měl obrázky zachycené "venku" kompresovat s použitím formátu MPEG4, přenést je pak do svého notebooku a poslat je např. do kanceláře jako přílohu emailu. Hlavní technické specifikace jsou následující:  kamera je vybavena CCD o velikosti 1/4" s 680.000 pixely (340.000 účinných pixelů), 10x optickým transfokátorem (F1.8, f=3.7mm-37mm), 2" CLC monitorem 0.44" CLC hledáčkem. Je kompatibilní s SD memory kartou a MultiMedia kartou (MMC). Na japonský trh se kamera dostane již v první polovině března t.r. a bude k dostání za nepříliš nízkou cenu 235.000 jenů (cca 2.025 USD).


TOKYO - Nový způsob reklamy - zasílání na mobilní telefony - se v Japonsku setkal s velkým úspěchem. Na rozdíl od způsobu "click" reklamy na internetových stránkách, která ustupuje zájmu uživatelů se reklama rozesílaná na mobilní telefony setkala v Japonsku s velkým úspěchem a to jak u uživatelů, tak i u firem, které reklamy zadávají. Úspěchu vděčí tento způsob reklamy možná právě její kombinaci s nejrůznějšími elektronickými "kupóny" na slevy, a možnosti získání drobných dárků, či soutěžemi o hodnotné ceny. Jedním ze zadavatelů reklamy je i u nás známá značka Wella Japan Co., Ltd (její japonskou reklamu si můžete prohlédnout na obrázku). Akcí této společnosti byla reklama na výrobek s názvem "Bleach & Color" - výrobek určený pro obarvení vlasů - a zahrnovala distribuci elektronických kupónů prostřednictvím mobilních telefonů. Akce se setkala u zákazníků s obrovským úspěchem a Wella Japan má nyní v úmyslu vytvořit databázi svých zákazníků (nebo lépe řečeno jejich vlasů, barvy vlasů a problémy, které s nimi mají), tak, aby mohla začít s marketingem "one-to-one"- tedy osobním marketingem přesně zaměřeným na jednotlivé zákazníky. 


TOKYO - Sanyo uvádí na trh bezpečnostní kameru s vysokým rozlišením a zabudovaným 10 GB HDD. Sanyo Electric Co., Ltd. začne od 1. června prodávat digitální kameru se zabudovaným HDD - "DSR-A1000" - je určena především jako prevence proti rostoucí kriminalitě. Kamera je vybavena  1.5 milionu pixelů CCD a 10.2GB HDD. Může zaznamenávat SXGA nepohyblivé obrázky (1,360 dot x 1,024 dot) - až 17.000 záběrů při rychlosti nahrávání 3 záběrů za vteřinu. Kamera se bude prodávat za cenu 350.000 jenů (cca. 2.985 USD). Cena to není zrovna nízká, přesto je tato kamera cenově výhodná a to díky skutečnosti, že odpadá neustálé nakupování a výměna filmů. I kvalita obrazu je lepší, než u obvyklé monitorovací kamery NTSC. Výhodná je také funkce okamžitého přehrání zachyceného záznamu. Kamera je vybavena NTSC "output" terminálem videosignálu pro TV monitor, stejně jako USB interface portem.

Autor:
 

Nejčtenější

Jednosměrná letenka na rudou planetu se odkládá. Mars One krachuje

Ilustrace základny na Marsu, jak si ji představují v organizaci Mars One...

Firma Mars One, která slibovala soukromý let na Mars už v roce 2024, zkrachovala. Plány dostat na Mars lidské obyvatele...

Tančík pro vnuka poručíka Grubera. Němci ho nasadili i proti Tálibánu

Lehké obrněné vozidlo Wiesel s 20mm kanonem

V množině bojových vozidel Bundeswehru nalezneme s trochou štěstí i malé, ale o to více zajímavé tančíky Wiesel. Do...

Poslední Hitlerovy narozeniny nestály za nic. Supertanků se nedočkal

3D model stíhače tanků Jagdpanther, přezbrojeného na kanón ráže 128 mm tak, jak...

Na podzim 1944 se třetí říše hroutí a německé zbrojovky se snaží o nemožné. Hledají recept na zázračné zbraně,...

Kapitán nedosáhl na pedály. Začátek proudové éry přinesl zvláštní nehody

B-707 N7071  Braniff

Nová technika není vždy nutně bezpečnější. Dokládá to vývoj v letectví na přelomu 50. a 60. let. Piloti se s novými...

Severní magnetický pól se vydal na cesty. Co když doputuje až na jih?

Posun severního magnetického pólu

Naši planetu čeká přehození magnetických pólů. Nebude to zřejmě brzy, proč k tomu ovšem vůbec dojde a co může změna...

Další z rubriky

Do hospody daleko? Kapslový pivovar od LG pivo uvaří i načepuje

Vypadá trochu jako pákový kávovar, nalévá se do něj voda a vkládají kapsle, ale...

Vypadá trochu jako pákový kávovar, nalévá se do něj voda a vkládají kapsle, ale teče z něj pivo. Domácí pivovar LG Home...

Brýle od Applu jsou možná v ohrožení, z firmy odchází důležitý člověk

Microsoft zahájil prodej brýlí HoloLens veřejnosti.

Apple údajně stále pracuje na svém projektu pro virtuální a rozšířenou realitu. Není však jisté, kdy se objeví...

Asus se chlubí nejmenším notebookem se samostatnou grafikou

Čtrnáctipalcový Asus ZenBook v rukou slovenské marketingové manažerky.

Asus u notebooků pro rok 2019 sází na jedné straně na tenký design včetně rámečků kolem displeje a na druhé se chlubí...

Najdete na iDNES.cz