Diskuze

Čína se chystá na technologickou válku. V čipech chce nezávislost na USA

V Číně vznikl ambiciózní plán, který může vést k nezávislosti a v dlouhodobém pohledu k dominanci na trhu s čipy a procesory. Tato oblast polovodičového průmyslu zažívá i přes produkční problémy neustálý rozmach a stojí za určitým napětím mezi Čínou, Tchaj-wanem a Spojenými státy.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Každému státu který má peníze, věděcké kapacity, laboratoře výzkumu, vývoje a zpracovatelský průmysl na vysoké úrovni, přeji vymanění se ze závislosti na komkoli. Moderní doba to vyžaduje jinak následuje vydírání! Dnes a denně se o tom ze zpráv můžeme přesvědčovat. Izrael je malý stát, ale disponuje vším co si současnost žádá. Věda ve válce velmocí je prostě síla.

0 0
možnosti

Nadpis měl být spíš "Čína se chystá na technologickou soběstačnost díky americké technologické válce".

2 0
možnosti

Čína chce byť svetový líder ? 28 nm už zvládla . Tak na svetového lídra je ostáva asi 10 rokov , kým sa dostane na 10nm . A potom ďaľších 10-15 rokov na skutočného lidra? Ale v roku 2050 sa prejde na iné technologie ....?

0 0
možnosti

D60a84v58i59d 59N51o62v23á72k

14. 6. 2021 17:59

Nechce být Leader, ale pouze nezávislá na jiných zemích.

Což se jí vyplatí a výrobcům z jiných zemí zase ne.

1 0
možnosti

Čína je obrovský trh a když jim nechtějí dodávat USA, tak si budou vyrábět samy.

Komu pak USA budou své předražené výrobky prodávat?

Chudé Evropě? Nebo Rusku? Nebo že by do Afriky?

Agresivní chování USA se jim vrátí jako bumerang.

Čína je jedna z nejstarších civilizací na světě. Už se ji snažili podmanit japonci, angličani a jiní lotři. Nikomu se to nikdy ani přes rozsáhlé pogromy nepovedlo.

Nepovede se to ani USA.

1 1
možnosti

Tohle jsem říkal již na začátku uvalení sankcí trampíkem. Co Tě nezabije to tě posílí. V krátkodobém horizontu sankce Čínu oslabí, ale v dlouhodobějším horizontu to oslabí Ameriku. Čína si embargované zboží bude po pár letech vyrábět sama. Možná dokonce lepší a hlavně levnější. Americké firmy v budoucnu tak do Číny nejenom již nic nevyvezou, ale navíc jim Čína začne ve velkém konkurovat na světových trzích. Většina výrobků se dnes produkuje v Číně a proč kupovat drahé americké čipy a vozit je někam, kde si na místním trhu koupím srovnatelné a levnější. Čína má tu výhodu, že je to obrovská ekonomika se spoustou lidí - nějaký zákaz služeb googlu (které v Číně stejně nejsou funkční) a hrstky nejvýkonnějších čipů tamní trh velmi snadno přežije. Ale až bude mít číňan srovnatelné služby a technologie Amerika zapláče.

2 2
možnosti

Postup války ... ukradnout maximální počet patentů,průmyslových vzorů a výzkumů v Evropě a USA , udělat rozbor a zahájit vlastní výrobu. To je klasický postup Číny posledních desetiletí.

7 5
možnosti
Foto

Kdybyste si srovnal počty mezinárodních patentů z Číny a USA v těch posledních deseti letech, asi byste se divil - a tohle byste nepsal.

Ano, dřív kopírovali hodně, ve shodě s asijskou mentalitou. Tam totiž platí, že když od vás někdo něco okopíruje, jste tím potěšen. Je to odměna za vaši dobrou práci.

1 3
možnosti

To je dobře, snad se pak již nebudou objevovat podobné nedostatky čipů jako nyní, to bude podle mě dobře při všechny

2 1
možnosti

Čína se stejně chce separovat od Západu, a to ve všem. V čipech, platebním styku, v internetu (to už je)..., takže by se to mělo udělat již teď a nepomáhat jí růst.

Stáhnout investice, technologie. Lépe ty fabriky zapálit než spolupracovat s PRC.

12 3
možnosti

J82a69n 74N92o68v57á54k

31. 5. 2021 20:57

Čína má víc obyvatel než všechny země počítající se k "Západu".

Takže je to tak obrovský trh, že si ho nedovolí ignorovat nikdo.

10 3
možnosti

R97o47m15a22n 32O30l90á65c57h

31. 5. 2021 18:56

Je potřeba, aby se vše stalo nebinárním.

0 1
možnosti

Jedná se už o druhou pětiletku zaměřenou na čipovou nezávislost. Začali s tím kvůli Trumpovi a jeho sankcím. Hodlají zajistit samostatnost v celém řetězci, tedy od software pro návrh čipu, vlastní výrobu výrobních linek až po konečný produkt.

Obdobným přístupem si EU zajistila u Ruska prakticky potravinovou soběstačnost - dokonce se Rusko stalo největším exportérem pšenice.

7 6
možnosti

Jakože furt dováželi drahou pšenici a najednou zjistili, že by jí mohli levně vyvážet? Ti Rusové, to jsou prostě slovanské hlavy :-)

3 3
možnosti