Ano, je to přesně tak šílené, jak to zní. A dost možná i ještě trochu víc. Bryan Kaufman, CEO společnosti In-tail, chtěl podle svých slov odmalička vědět, jaké to je mít ocas jako zvířátko. Děti jsou prý ocasy fascinovány (to skutečně s vážnou tváří říkal) a chtěly by ho také mít.
Proto Bryan založil výše zmíněnou firmičku a začal ocasy vyrábět. Zatím dělá jen jednoduché s tažnými lanky, které mechanicky reagují na to, jak se hýbete. Podle Bryana je takový ocas ideální na cvičení rovnováhy při tanci v klubu, nebo při chůzi po městě (ano, to skutečně říkal).
Takový ocas si jednoduše připnete opaskem na tělo, a když přes pásek dáte tričko, nikdo podle Bryana nepozná, že ocas není pravý (ano, to skutečně řekl).
Zásadní novinkou, kterou Kaufman chystá pro všechny fanoušky ocasů na letošní rok, je chytrý motorový ocas. Bude nejen umět napodobovat různé druhy pohybů podle vybraných zvířat, například vrtění ocasu podle psa, mávání podle kočky, ale bude reagovat i na vaši náladu.
Jen si to představte, vysvětluje Bryan, systém bude napojený například na snímač vašeho tepu a podle něj se upraví i vrtění vašeho ocasu. Typ senzoru a druh dat, podle kterých budou pohyby koordinovány, prý Bryan ještě němá přesně rozmyšlené. Zato konstrukci ocasu již dotáhl do prvního prototypu. V části, kterou si připnete na zadek, jsou servomotorky, které ovládají jednotlivá lanka a ocas se tak hýbe. Vše nastavíte v mobilní aplikaci, se kterou se spojí přes Bluetooth. Nutno přiznat, že pohyby vypadají opravdu věrohodně.
Protože od Bryana už víme, že ocasy děti milují, připravuje firma In-tail ocas poloviční velikosti a za poloviční cenu, určený právě pro dětské fanoušky. První fronty se na chytrý digitální ocas budou stát ještě letos. Zatímco dospělá verze vyjde na 499 dolarů (12 300 Kč), dětská bude za 200 babek (5 000 Kč). K ceně za ocas si připočtěte obal, který může imitovat ohon nějakého skutečného zvířete nebo může ladit s vaším outfitem. Ceny budou v rozmezí od 20 do 50 dolarů (500 - 1 200 Kč).
Kaufman zdůrazňuje, že všechny jeho ocasy byly ručně vyrobeny v Santa Cruz v Kalifornii.
Nebyli jsme jediní, kteří jen těžko při Bryanově prezentaci zadržovali výbuchy smíchu. Pokud je to celé jen nějaký sociologický experiment, pak se opravdu povedl. O ocasu mluvil každý, kdo jej v labyrintu obřího výstaviště (CES se letos rozprostírá na 2,4 milionech čtverečních metrech!) viděl. Jak poznamenal náš kolega z konkurenčního média: „Tohle se skutečně nevidí každý den. Ten chlap to myslí evidentně vážně.“