A budoucnost je taktéž neméně zajímavá, i když překonat současný Celeron s jeho Pentium III jádrem, velkou 256 KB vyrovnávací pamětí a 133 MHzovou vnější sběrnicí bude chvíli trvat, trvalé zvyšování frekvence zde jistě dodá sílu i zatím lehce pokulhávajícímu jádru Pentia 4. Posledním krokem v tomto směru je zvýšení rychlosti Celeronu s jádrem P4, který se vyšplhal k 1,8 GHzům. Je však stále vyráběn starší technologií 0,18 mikronu a oproti 533 MHzové sběrnici Pentia 4 nabízí pouze 400 MHz.
Tímto směrem se bude nepochybně ubírat i mobilní Celeron, jakmile se na trhu prosadí dostatek notebooků s paticí pro Pentium 4. Zatím si musí Intel dláždit cestu levnými Celerony s jádrem Pentia III a pomalu dosluhujícími Pentii III-M, které mají těžký čas prosadit se mezi stále rychlejšími a minimálně odlišnými Celerony, a nastupujícími Pentii 4-M. Dokud však Pentium 4-M nezíská dostatečný rychlostní náskok oproti současný Celeronům - a to mu může soudě podle výsledků našich testů ještě dostatečnou chvíli trvat - nemůžeme čekat, že by Intel pospíchal s přenosem Celeronů na platformu Pentia 4-M a jeho patic.
Současná situace tak připomíná poněkud paradoxní pat, kdy současné Celerony jsou téměř stejně rychlé jako Pentia III-M a Pentia 4 nenabízí ve většině aplikací dostatečný přírůstek výkonu, aby ospravedlnily vyšší cenu. Dokud Intel nepřitlačí na ceny a frekvence, zůstane situace stejně bezvýchodná - Pentium III se přestane prodávat, Pentium 4-M se bude prosazovat pomalu a Celeron bude útočit na nejlevnější segment, s produkty, které nabízí dostatek výkonu za nejlepší ceny.