Premium

Získejte všechny články mimořádně
jen za 49 Kč/3 měsíce

Asijské novinky

Casio začíná s prodejem 1.3M digitální kamery o velikosti kreditní karty; NTT přichází s novým modelem mobilního telefonu se zabudovanou kamerou; Sony začíná prodávat "modrozubého" pejska; Toshiba vyvinula ohebný 8,4" TFT-LCD ... to jsou Asijské novinky m

TOKYO - Casio začíná s prodejem 1.3M digitální kamery o velikosti kreditní karty. Tato zajímavá "hračka" s názvem "EXILIM EX-S1" je vybavena CCD s rozlišením 1,24 milionu pixelů a 1,6" LCD. Pro náročnější uživatele je připraven model "EXILIM EX-M1," který navíc obsahuje MP3 přehrávač a funkci rozeznání hlasu. 

V porovnání s digitálními kamerami podobné třídy jsou tyto modely "rychlejší", neboť jsou připraveny fotografovat pouhou jednu vteřinu po zapnutí a fotografie se skutečně zachytí po 0,01 vteřiny po stisknutí spouště. Specifikace obou modelů jsou následující: oba mají funkci 4x digitálního zoomu; podporují SD Memory card nebo MultiMedia card a oba mají zabudovanou flash paměť (12MB). Kamera dokáže zachytit  snímky s rozlišením 1,600 x 1,200 dots, 1,280 x 960 dots a 640 x 480 dots. Životnost baterie je 480 záběrů (se zapnutým LCD). EXILIM EX-S1 má rozměry 55 x 88 x 11,3 mm a hmotnost 85g. EXILIM EX-M1 má rozměry 55 x 88 x 12,4 mm a váží 87g. Oba modely přijdou na Japonský trh 21. června t. r. - EXILIM EX-S1 se bude prodávat za cenu okolo 30.000 jenů (cca. 235 USD) a EXILIM EX-M za 40.000 jenů (cca. 313 USD). 


TOKYO - NTT přichází s novým modelem mobilního telefonu se zabudovanou kamerou. Jedná se o i-mode model "D504i NTT DoCoMo", který byl veřejnosti představen u příležitosti konání výstavy "Business Show 2002 Tokyo". Na té se v průběhu 4 dnů představilo celkem 494 vystavovatelů, kteří měli jedno společné - téma výstavy, které bylo ""Broadband" Energizes Business and Society."

Jako jedni z prvních si můžete na obrázku vpravo prohlédnout tuto novinku, která má podobné vlastnosti jako Sha-mail společnosti J-Phone. Přesné technické specifikace ani cena zatím nebyly oficiálně zveřejněny. Jistá je však komunikační rychlost, se kterou tento přístroj dokáže stahovat internetové stránky, obrázky a hry - ta se zvýšila z 9600bps na příjemných 28.8kbps.


TOKYO - "Haf!.. jsem nový Bluetooth AIBO pejsek od SONY". Fenomén Bluetooth se nevyhnul ani v Japonsku stále populárnějším robotům, o jejichž podobách a schopnostech Vás pravidelně v Asijských novinkách informujeme. Na přelomu května a června na Japonský trh dorazí dva nové modely domácích mazlíčků typu AIBO: "ERS-311B" a "ERS-312B" (na obrázcích). Oba se dají ovládat za pomoci přiložených terminálů. Zájemcům, které odrazuje pejskův umělý zjev, je určen model "ERS-311B/X" - ten má stejné vlastnosti, ovšem jeho povrch je v koženém provedení. V porovnání se staršími modely mají tyto novinky zvýšenou výkonnost CPU. 

Všichni tři "pejskové" jsou - jak již zmíněno - vybaveni rozhraním Bluetooth a uživatel s nimi komunikuje prostřednictvím bezdrátového terminálu "Aibo Handyviewer." Majitel tak nyní může svému "psíkovi" zadávat "povely" dle potřeby buď hlasem, a nebo přímo zadáním do terminálu a psík pak "pobíhá", "tancuje", nebo "fotografuje" - dle požadavků svého pána. "ERS-311B" a "ERS-312B" se budou prodávat za cenu 98.000 jenů (cca. 776 USD); "ERS-311B/X" pak za 108.000 jenů (cca. 855 USD). 


TOKYO - Společnost Toshiba vyvinula ohebný 8,4" TFT-LCD. Jedná se o ohebný displej s rozlišením 800 x 600 dot. Společnost usilovně pracovala na vývoji podobné technologie, ale původní koncept se nepodařilo "dotáhnout" do konce. První vývojové pokusy totiž směřovaly ke zformování LCD na ohebné plastové podložce - to se ale ukázalo jako neproveditelné ,vzhledem k teplotám, kterým mohl plast odolat. Konečná kvalita produktu byla špatná. 

Proto se vývojáři rozhodli jít jinou cestou -  extrémně tenkou skleněnou podložku připevnili na plastový ohebný materiál. Tak vznikl tento nový LCD, který si i přes svou tenkost zachoval dostačující kvalitu. Výhodou této zajímavé novinky je především skutečnost, že je o celých 75 až 80 % lehčí, než současné LCD a samozřejmě také fakt, že je ohebný a tak jej lze dle potřeby tvarovat. Tato nová technologie umožní díky svým vlastnostem v budoucnu výrobu mobilních telefonů, PDA a PC se zaoblenou, tenkou a lehkou obrazovkou / displejem. Také umožní praktické využití, jako je umístění LCD na zakřivených podkladech (např. na budovách a v dopravních prostředcích).   


-mr

Autor:
  • Nejčtenější

KVÍZ: Zapomenuté funkce domácí techniky, po kterých se už nikomu nestýská

v diskusi je 19 příspěvků

13. května 2024

Byly běžnou součástí životů vás, vašich rodičů nebo prarodičů. Většinu z nich dnes však nikdo...

Sověti neuměli zkonstruovat těžký tank. Pomohl jim až německý inženýr

v diskusi je 49 příspěvků

19. května 2024

Když je řeč o sovětských těžkých tancích, výčet zpravidla začíná pětivěžovým typem T-35. Jenže...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Pět věcí, které byste s Windows měli dělat, ale možná neděláte, a naopak

v diskusi je 10 příspěvků

15. května 2024

Možná prakticky ihned po instalaci, při prvním spuštění nového PC nebo později deaktivujete některé...

Umělá inteligence od OpenAI má nový pohon. A rovnou ho dává zadarmo

v diskusi je 9 příspěvků

13. května 2024  20:34

Společnost OpenAI vůbec poprvé pořádala živé představení svých pokroků. Hlavní novinkou se stala...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Panasonic překvapil, jeden opuštěný operační systém nahradily dva nové

v diskusi je 14 příspěvků

17. května 2024

Düsseldorf (Od zpravodaje Technet.cz) Když odhlédneme od kvality zobrazovacího panelu a obvodů zpracovávajících obraz, je operační systém...

Věci, které by ve Windows 11 měli ihned opravit

v diskusi je 10 příspěvků

20. května 2024

Windows 11 z uživatelského pohledu nastavuje zrcadlo budoucnosti. Nacházejí se v něm věci uživateli...

Beneš se Mussoliniho neštítil. Před 100 lety s ním vyjednal mezistátní smlouvu

v diskusi je 34 příspěvků

19. května 2024  10:30

V polovině května 1924 jednal československý ministr zahraničí Edvard Beneš v Římě s italským...

Sověti neuměli zkonstruovat těžký tank. Pomohl jim až německý inženýr

v diskusi je 49 příspěvků

19. května 2024

Když je řeč o sovětských těžkých tancích, výčet zpravidla začíná pětivěžovým typem T-35. Jenže...

Jak Muskova firma vyřešila problém prvního čipu v mozku člověka

v diskusi je 5 příspěvků

18. května 2024

Neuralink je jedna z firem Elona Muska, o které se mnoho mluví. V lednu totiž zavedli její...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Bohužel nám to nevyšlo, oznámili manželé Pagáčovi rozchod po šesti letech

Herečka Patricie Pagáčová (35) a dramaturg Tibor Pagáč (32) se rozešli po pěti letech manželství. Žádost o rozvod zatím...

Zemřel Vlastimil Harapes. Baletní mistr Národního divadla i českých filmů

Ve věku 77 let zemřel tanečník a herec Vlastimil Harapes. Dlouhá léta byl sólistou baletu Národního divadla. Zahrál si...

Anální sex je výzva. Nejvíc tabu je však v Česku jiná praktika, říká průzkum

Erotické hračky nepředstavují podezřelou exotiku, v ložnicích jsou jako doma. Ostatně jako masturbace. I orální sex....

Svěrák se na mě nedíval jen jako na hezkou buchtu, říká Radka Pavlovčinová

Jan Svěrák ji vidí jako robotku. Radka Pavlovčinová v nové hře filmového a teď už i divadelního režiséra hraje umělou...

Plné divadlo i bazilika. Nad rakví Postlerové mluvila dcera, Töpfer i Šťastný

S herečkou Simonou Postlerovou se v prostorách Divadla na Vinohradech rozloučili kolegové i veřejnost. Nad rakví...