Acer ve formuli 1

aktualizováno 
Většina asociací spojených s formulí jedna má asi několik společných znaků - rychlost, výkon sláva. Přidá-li se k tomu název počítačové firmy, může z toho být velice dobrá promotion.
Acer - Formule1Acer, jeden z největších světových výrobců v oblasti informačních technologií, oznamuje, že podepsal sponzorský kontrakt s týmem Prost Grand Prix. Od začátku sezóny 2001 budou motory týmu Prost Grand Prix, dodané Ferrari, označeny a oficiálně pojmenovány Acer. Tým i monopost, označený AP04, vstoupí do šampionátu Formule 1 pod názvem Prost Acer.
Společnost Acer byla založena v roce 1976 a v současné době je třetím největším výrobcem PC na světě. Společnost vyvíjí a produkuje servery nejvyšší třídy, PC, notebooky, periferní a multimediální zařízení, stejně jako součásti těchto zařízení, počítačové komponenty, síťové prvky a další. Acer je také přední dodavatel internetových technologií.

FotoÚspěch Acer Group stojí na více než 35 000 zaměstnanců, kteří pracují ve více než 232 pobočkách ve 41 zemích, a také na síti distributorů, která pokrývá více než 100 zemí.

Gianfranco Lanci, prezident Acer Europe, k podpisu kontraktu řekl: "Inovace a pokrok jsou charakteristickými znaky pro oba světy, jak pro Formuli 1, tak pro informační technologie, a vedou k rozvoji technologií, které nacházejí uplatnění v každodením životě. Jsem si jist, že sponzoring tak slibného týmu, jako je Prost Grand Prix, výrazně zviditelnění značku Acer a posílí naši pozici na trhu IT."

Alain Prost přiznává: "Jsem hrdý na to, že jsem do Formule 1 přivedl novou značku, přední IT společnost, Acer. Nadšení a odhodlání nového partnera perfektně zapadá do cílů celého týmu. Jsem přesvědčen, že sdílíme stejnou filozofii cesty k dokonalosti a výsledkům. Těším se na dlouhodobé a úspěšné partnerství."

Acer Inc. byl založen v roce 1976 a dnes je třetím největším výrobcem PC na světě. Společnost vyvíjí a produkuje servery nejvyšší třídy, PC, notebooky, periferní a multimediální zařízení, stejně jako součásti těchto zařízení, počítačové komponenty, síťové prvky a další. Úspěch Acer Group stojí na více než 35 000 zaměstnanců, kteří pracují ve více než 232 pobočkách ve 41 zemích, a také na síti distributorů, která pokrývá více než 100 zemí. Díky inovativním produktům z vlastních vývojových středisek a silné orientaci na zákazníka vyrostl Acer za posledních několik let o 50-80%. V roce 1999 zveřejnila firma svůj souhrnný obrat ve výši zhruba 8,4 miliardy USD.

Na českém trhu je Acer posledních letech třetí nejprodávanější značkou notebooků*. Pobočka Acer Computer Česká republika sídlí v Praze a je plně zodpovědná za aktivity firmy Acer na českém a slovenském trhu.

* Zdroj: Dataquest, 1998, 1999, 2000

Acer a logo Acer jsou registrované ochranné známky společnosti Acer Inc. Ostatní ochranné známky jsou registrované ochrané známky příslušných společností.

Autor:
 

Nejčtenější

Ochranka prezidenta Putina mate GPS. Lodě se přemístily na pevninu

Obrázek ukazuje pozice rušených lodí na letišti ruského města Gelendžik, ležící...

Americká nezisková organizace C4ADS si všimla, že když se ruský prezident Vladimir Putin přiblíží k přístavu, satelitní...

USA budují Vesmírné síly. Evropa ani Rusko nemají potřebné technologie

Nejsilnější raketou současnosti je Falcon Heavy od společností SpaceX. Motory...

K zahájení budování samostatných Vesmírných sil Spojených států zbývá už pouze jeden legislativní krůček. Základní...

Neuvěřitelné množství chyb! Jako zázrakem většina lidí havárii přežila

Pohled na kokpit, patrný je splasklý skluz. Boeing 707 společnosti BOAC...

Piloti letu BA712 společnosti BOAC udělali koncem šedesátých let jednu fatální chybu. Neaktivovali hasicí zařízení...

OBRAZEM: „Největší“ letadlo světa se vydalo na svůj první let

První let stroje Stratolaunch (13. duben 2019)

Speciální letadlo Stratolaunch, které bude sloužit jako platforma pro vypouštění kosmických raket, absolvovalo v sobotu...

Přistál, ale neudržel se. SpaceX přišla o centrální stupeň rakety

Falcon Heavy u startovní rampy LC-39A

Společnost SpaceX přišla o prostřední stupeň rakety Falcon Heavy. Incident se stal až po návratu z kosmu, když nosič...

Další z rubriky

Do Česka míří nová značka notebooků. Huawei uvede hned tři modely

Do Česka míří notebooky čínské firmy Huawei.

Dva notebooky z loňské edice a zatím jediný letošní model. To bude startovací nabídka společnosti Huawei, která se v...

Jedno kliknutí a obraz zmizí. Protišmírovací displeje chrání soukromí

HP Sure View Privacy Screen - srovnání.

Podívejte se, jak funguje systém Sure View Privacy Screen společnosti HP, který zařídí, aby byl obraz na displeji...

Huawei kouzelně propojil notebook s telefonem. Stačí zatřepat

Huawei Matebook 14

Ke konci minulého týdne společnost Huawei oznámila vstup svých notebooků na český trh a jen chvíli poté na veletrhu v...

Najdete na iDNES.cz