Acer s novým logem

aktualizováno 
Společnost Acer je dynamickou společností, která pružně reaguje na potřeby a výzvy trhu. Nyní přichází s novým logem.
Logo AcerSpolečnost Acer oznámila změnu své corporate identity. Změna firemní značky je součástí dlouhodobých obchodních plánů; hlavním cílem je dosažení stabilního obchodního růstu jak společnosti Acer, tak i jejích zákazníků. Nové logo a firemní styl jsou vizuální prezentací obchodní strategie společnosti Acer budovat inovativní, zákaznicky orientovanou společnost, konkurenceschpnou v celosvětovém měřítku.

"Zákazník a inovace - toto jsou dvě naše hnací síly, jimiž odpovídáme na výzvy trhu a které přináší dlouhodobé výsledky pro naše zákazníky, partnery, akcionáře a zaměstnance." řekl Stan Shih, prezident a CEO Acer Group. "Nedávná restrukturalizace, jejímž výsledkem je oddělení značkového a OEM obchodu, znamená, že společnost Acer je schopna zvládnout proces výběru strategických segmentů trhu a soustředit se nové způsoby uspokojování potřeb svých zákazníků."

Stan Shih pokračuje: "Součástí strategie společnosti Acer je zaměření se na trh malých a středních společností (SMB), jejichž úspěch a stabilita jsou příslibem pro budoucnost. Acer vyrostl z malé firmy založené před 25 lety do nadnárodní společnosti, orientace na malé a střední společnosti však zůstování. Právě díky dlouholetým zkušenostem a spolehlivosti je Acer ideálním obchodním partnerem. Nová corporate identity je odrazem tohoto faktu."

Nová corporate identity
Na první pohled je patrné, že symbolický diamant v novém vizuálním stylu chybí. Na rozdíl od konkurence je nový vizuální styl v zelené barvě. Zelená symbolizuje život, růst, prosperitu, nezdolnost a odráží cíl společnosti Acer - poskytovat nejnovější technologie každému, kdekoliv. Jedinečně stylizované písmeno "e" v kurzívě zosobňuje zaměření společnosti Acer poskytovat svým zákazníkům inovativní e-řešení. Zřetelná malá písmena a kulaté písmo znamenají přátelský přístup a požitek z akce.

Pro posílení nové identity a klíčových hodnot zahájila společnost Acer před více než rokem kampaň na podporu značky Acer. Pro podporu cílů, kterých má být změnou corporate identity dosaženo, motivuje společnost i všechny své zaměstnance.Koncept nového logotypu vytvořila Landor Associates, celosvětová poradenská společnost v oblasti corporate identity, a autorem nového systému corporate identity je Australian Business Theater.

Acer Group
Acer byl založen v roce 1976 a dnes je jedním z největších výrobců PC na světě. Společnost vyvíjí a produkuje servery nejvyšší třídy, PC, notebooky, periferní a multimediální zařízení, stejně jako součásti těchto zařízení, počítačové komponenty, síťové prvky a další. Acer jako přední dodavatel internetových technologií a služeb, nabízí různorodá koncová zařízení, mobilní telefony, plazmové a TFT displeje, digitální projektory, zařízení pro bezdrátovou komunikaci a podniková řešení pro elektronický obchod.Úspěch Acer Group stojí na více než 37 000 zaměstnancích, kteří pracují ve více než 232 pobočkách v 41 zemích celého světa, a také na síti distributorů, která pokrývá více než 100 zemí.

Na českém trhu je Acer posledních letech třetí nejprodávanější značkou notebooků*. Pobočka Acer Computer Česká republika sídlí v Praze a je plně zodpovědná za aktivity firmy Acer na českém a slovenském trhu.

* Zdroj: Dataquest, 1998, 1999, 2000

Acer a logo Acer jsou registrované ochranné známky společnosti Acer Inc.
Autor:
 

Nejčtenější

Ochranka prezidenta Putina mate GPS. Lodě se přemístily na pevninu

Obrázek ukazuje pozice rušených lodí na letišti ruského města Gelendžik, ležící...

Americká nezisková organizace C4ADS si všimla, že když se ruský prezident Vladimir Putin přiblíží k přístavu, satelitní...

Hodinky, které zachránily astronautům život, když vše ostatní selhalo

Budoucí legenda. Omega Speedmaster za nedlouho těmto hodinkám nikdo neřekne...

Před čtyřiceti devíti lety se ve vesmíru odehrála jedna z nejnapínavějších událostí. Havárie Apolla 13 mohla lehce...

Vědci nejspíš objevili nový druh člověka. Žil před 50 tisíci lety

Kost z prstu zřejmě nově objeveného druhu člověka, Homo luzonensis. (11.4.2019)

Vědci nejspíš objevili další druh člověka. Ten žil na ostrově Luzon na Filipínách před 50 tisíci lety. Podle jejich...

Neuvěřitelné množství chyb! Jako zázrakem většina lidí havárii přežila

Pohled na kokpit, patrný je splasklý skluz. Boeing 707 společnosti BOAC...

Piloti letu BA712 společnosti BOAC udělali koncem šedesátých let jednu fatální chybu. Neaktivovali hasicí zařízení...

Černé díry mohou ovlivnit celé galaxie, řekl astrofyzik v Rozstřelu

Astronom Jiří Svoboda v diskusním pořadu Rozstřel (12. dubna 2019)

Ve středu astronomové z projektu Event Horizon Telescope ukázali vůbec první fotografii černé díry. Co to pro vědu...

Další z rubriky

Přichází USB 4, jeho součástí bude Thunderbolt 3 a dvojnásobná rychlost

Logo USB 3.1

Specifikace další generace rozhraní USB se dostává do závěrečné fáze a mohla by být hotova zhruba za rok. S čím se...

Vylepšený standard microSD slibuje rychlost přenosu dat 985 MB/s

Nový standard microSD Express.

Tento týden byla představena vylepšená verze paměťových microSD karet popsaná ve specifikaci SD 7.1. Novinka nese...

Bláznivý nápad, nebo dobré řešení? Vysunutím klávesnice zlepšíte chlazení

Predator Helios 700

Z nově představených modelů herních notebooků Predator nás nejvíce zaujal Helios 700 s výsuvnou klávesnicí. Tou uhnete...

Najdete na iDNES.cz