Panasonic v Česku představil 4K tablet za 140 tisíc. Chce ho Prada

aktualizováno 
Architekti, návrháři, designéři nebo třeba marketingoví specialisté se mohli od prvních prototypů na CES 2013 těšit na výkonný tablet s displejem s ultravysokým rozlišením 4K. Cena přesahující 140 tisíc korun včetně DPH však mnohé odradí.

Fotografie ve vysokém rozlišení vypadají na 4K tabletu úžasně. | foto: Václav Nývlt, Technet.cz

Má 20" IPS Aplha displej s rozlišením 3 840 × 2 560 pixelů, procesor Intel Core i5-3437U, 8 GB RAM a výkonou grafiku Nvidia GeForece 745M. Zapojený v dokovací kolíbce má zastoupit pracovní stanici, uživatel jej však může odpojit a odnést na jednání nebo ke klientovi. Díky hmotnosti 2,35 kg jej hravě unese i subtilní návrhářka. Při přenosech jej napájí akumulátor, jehož kapacita stačí na dvě hodiny provozu.

Tablet bude dodáván s operačním systémem Windows 8.1 a přibalen nebude žádný speciální software. Vzhledem k úzkému zaměření, a tedy předpokládanému použití je to podle nás škoda.

Fotogalerie

Specifickému zaměření odpovídá i poměr stran 15:10, respektive 3:2, což odpovídá nejen rozměrům fotografického políčka, ale především listu papíru A4/A3. Technický výkres tak zaplní celou plochu displeje.

Důežitý doplněk - speciální elektronické pero, které umožní extrémně přesné kreslení například do plánu a technických výkresů, bude za příplatek zhruba 9 tisíc korun. S tabletem komunikuje přes Bluetooth a díky dvojici kamer dokáže určit pozici na superjemném (230 ppi) displeji zcela přesně.

V přípravě je také certifikace pro standard DICOM, díky kterému by měl být použitelný i v medicínské sféře. Je však otázkou, jak si IPS displej poradí s extrémně širokou škálou stupňů šedé barvy potřebné pro vyhodnocení rentgenových snímků a zda jím tak bude možné nahradit speciální lékařské displeje, které někdy dosahují i vyšších rozlišení (například EIZO RadiForce mají ještě o 2 MPix více).

Na dokovací stanici naleznete tři USB 3.0 porty, HDMI a ethernetový konektor. Na těle tabletu je i slot pro paměťovou SDCX kartu a bezpečnostní Smart Card.

S cenou přesahující 140 tisíc korun včetně DPH to bude bezkonkurenčně nejdražší tablet. Prvních 60 kusů si prý objednala módní společnost Prada. A pokud se podaří zápůjčka, budete si s jedním kouskem moci pohrát na naší expozici na Týdnu vědy od 4. do 8. listopadu 2013.

Nepřehlédněte:

Nejčtenější

Smrt přišla rychleji než zvuk. První rakety V-2 udeřily 8. září 1944

raketa V-2

Nebylo proti nim obrany a podle planých nadějí návykovými látkami „udržovaného“ vůdce třetí říše měly srazit zarputilé...

Kdy ani ochranný oblek nepomůže. Co dokáže granát nebo zákeřná motýlí puma

Podívejte se s námi k pyrotechnikům PČR

„Pokud mě uvidíte utíkat, snažte se mě předběhnout.“ Vtip, který laika pobaví, ale z pohledu pyrotechnika je otřepaný a...

Proč byli někteří dinosauři tak velcí? Měli něco, co savci ne

Jedním z evolučních důvodů gigantických rozměrů sauropodů byla pasivní obrana...

Největší suchozemští tvorové všech dob, pravěcí sauropodi, byli výrazně větší než všechna zvířata, která známe z naší...

Konec krádeží kol? Invoxia představila stopovací zařízení pod sedlo

Invoxia Bike Tracker

Vypadá jako obyčejná odrazka na kolo. Ukrývá však v sobě stopovací zařízení, které vás upozorní, pohne-li se vaše kolo...

Redaktor vibouch! Nevibouch! Jak to bylo v Černobylu podle Oprásků

Opráski z historje svjeta - Černobyl

Od jaderné katastrofy v Černobylu uplynulo letos třicet tři let. Kremelský režim výbuch nejprve tajil a posléze...

Další z rubriky

Notebooky Toshiba se vrací. Jmenují se Dynabook a vyrábí je Sharp

Dynabook

Nabídka na českém trhu se opět rozroste o zajímavé notebooky pro náročnější uživatele. Místo značky Toshiba na nich...

Novinky od Lenova: notebook s výdrží 20 hodin i tablet k zavěšení na zeď

Lenovo Yoga S740

Lenovo v Berlíně představilo inovovanou řadu konvertibilních notebooků Yoga, ale i chytrý displej s Google asistentem....

Nejdéle sloužící internetová kamera přestane vysílat po 25 letech

Nejdéle sloužící webová kamera končí po 25 letech

V kampusu univerzity v americkém San Franciscu začala v roce 1994 přenášet obraz kamera, která slouží s menšími...

Advantage Consulting, s.r.o.
DĚLNÍK MONTÁŽE S NÁSTUPNÍM BONUSEM

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 22 000 - 28 000 Kč

Najdete na iDNES.cz