Krátké zprávy

Obrazovka mobilní aplikace, která se zobrazí lidem v místě katastrofy.

Obrazovka mobilní aplikace, která se zobrazí lidem v místě katastrofy. | foto: Facebook

Proč Facebook aktivoval bezpečnostní funkci pro Paříž, ale ne pro Bejrút?

  • 58
Teroristické útoky v Paříži dostaly své místo v aplikaci Safety Check, zatímco útoky v Libanonu o den dříve se této funkce nedočkaly. Proč?

Krátce po teroristických útocích v Paříži aktivoval Facebook funkci „Jste v bezpečí?“ (v originále Safety Check), jak jsme již psali v předchozím článku. Mnoho lidí oceňovalo snadné použití: přátelé lidí, kteří byli v době útoků v Paříži, se mohli rychle přesvědčit, zda jsou jejich blízcí v pořádku.

Jen o den dříve ale došlo k teroristickým útokům i v libanonském Bejrútu. Sebevražední atentátníci (ke kterým se přihlásil Islámský stát) zde připravili o život 43 lidí a dalších 200 jich zranili. Mnoho lidí se proto ptalo, proč Facebook neaktivoval stejnou funkci, jako to udělal o den později v Paříži.

14.listopadu 2015 v 13:52, příspěvek archivován: 16.listopadu 2015 v 09:52

I must admit that I'm a little confused as to why Safety Check was enabled in Paris and not in Beirut.

Na otázku odpověděl přímo Mark Zuckerberg, zakladatel Facebooku: „Mnoho lidí se oprávněně ptá, proč jsme funkci neaktivovali pro Bejrút a další místa. Až do včerejšího dne (myšlen pátek 13. listopadu, pozn. red.) jsme funkci Safety Check aktivovali pouze v reakci na přírodní katastrofy. Teprve nyní jsme tuto politiku změnili a nyní budeme funkci aktivovat i po dalších katastrofách týkajících se lidí. (...) Záleží nám na všech lidech bez rozdílu a pracujeme na tom, abychom pomohli trpícím v tolika situacích, v kolika to jen dokážeme.“

Podrobnosti krátce předtím upřesnil Facebook v samostatném oficiálním vysvětlení, které odkazuje i Zuckerberg.

Více z rubriky Krátké zprávy ZDE