Funkce Street View umožňuje uživatelům Map Google podívat se, jak vypadá daná ulice, křižovatka nebo silnice. Od roku 2012 je takto nasnímáno skoro celé Česko, celosvětově Google pokrývá Severní Ameriku, většinu Jižní Ameriky, celou Evropu, Austrálii, většinu Asie a velkou část Afriky.
Auta Street View nepořizují jen fotografické záznamy. Zaznamenávají také informace o dostupných wi-fi sítích, podle čehož pak mobilní telefony mohou přesněji zjistit aktuální polohu i bez použití GPS. Neobešlo se to bez skandálů.
Nyní Google ve spolupráci s kalifornským startupem Aclima připravuje další využití aut Street View. Budou měřit kvalitu ovzduší. „Kvalita ovzduší se může v rámci jednoho města nesmírně lišit,“ uvedl zakladatel firmy Aclima pro TechCrunch. „Toto měření může pomoci s plánováním rozvoje měst i s pochopením toho, jak znečistění ovzduší ovlivňuje vás osobně.“
Interně Google měření ovzduší testoval v Kalifornii od roku 2015. Vědci v roce 2017 publikovali studii, kde ukázali, jak lze tato data využít k tvorbě velmi přesných a podrobných map znečištění ovzduší. Konkrétně auta měřila úroveň CO2, CO, NO2, NO, O3 a pevných částic.
Na podzim 2018 auta se senzory znečištění ovzduší vyjedou do západních USA a do Evropy. Zatím není jasné, kde a jakým způsobem budou výsledky měření dostupné, ani jak se Google vypořádá s momentálními fluktuacemi naměřených hodnot.
Aktualizace: Doplnili jsme odkaz na studii a informace o měření.