Vysílání mohli slyšet posluchači v éteru (na FM či DAB) i na internetu. Český rozhlas vysílal i živý videostream, jehož záznam najdete zde.
Technickou libůstkou pak bylo speciální vysílání výkonem jeden kilowatt přes parabolickou anténu radioteleskopu Ústavu fyziky atmosféry Akademie věd v Panské Vsi. Vysílalo se na frekvenci 1296 MHz směrem k Měsíci. Odražený signál mohli slyšet posluchači po celém světě v místech, kde byl v daný okamžik pozorovatelný Měsíc. Signál urazil vzdálenost téměř dvakrát 400 tisíc kilometrů a na Zemi se vrátil za přibližně 2,5 sekundy.
Ze Země na Měsíc byla již druhá živě vysílaná hra Českého rozhlasu. Loni si mohli posluchači naladit v „přímém přenosu“ Sherlocka Holmese. „Díky nadšeným reakcím od posluchačů i diváků z toho plánujeme udělat každoroční tradici,“ uvedl ředitel Programu ČRo Ondřej Nováček.
Dramatizace slavných textů Julese Verna i režie rozhlasové inscenace se ujal Vít Vencl. Ve hře role skvěle ztvárnili Kamil Halbich, Tomáš Pavelka, Marek Němec, Miroslav Hanuš a řada dalších.
Český rozhlas nabízí posluchačům kromě tradičního vysílání i celou řadu dalších aktivit, kterými oslovuje mladší i velmi specifické publikum. K nejzajímavějším počinům patří Rádio Retro vysílané v rámci DAB a na internetu. Tematická stanice běží jen občas a je vždy věnována konkrétnímu výročí (aktuálně například 55. výročí legendárního vzdělávacího pořadu Meteor) nebo jednomu tématu. Předposledním speciálním vysíláním byly pořady a záznamy pořízené v srpnu 1968 během okupace ČSSR. K tomu vznikla i multimediální aplikace využívající možnosti rozšířené reality (AR) pro chytré telefony Návrat 68. Verzi pro PC i pro mobilní platformy najdete zde.