Čtvrtek 22. dubna 2021, svátek má Evženie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Čtvrtek 22. dubna 2021 Evženie

Tipy na zajímavé weby: naklikejte si profesionální vzhled životopisu

Online a zdarma vytvořit životopis na míru s možností vybrat si z různých šablon, které mu dodají moderní podobu, pomůže služba Hloom.com. Galerii různých infografik najdete na serveru Českéinfografiky.cz. A školáci a absolventi najdou pro studiu podporu na portále Infoabsolvent.cz.

Ilustrační foto - profese | foto: Creative Commons

Tvorba profesionálních životopisů

Hloom.com – www.hloom.com

Říká se, že štěstí přeje připraveným. A tak jestliže aktuálně přemýšlíte o změně pracovní pozice, potom byste si měli připravit životopis (CV). Aktuální ekonomická situace navíc přispívá k dalšímu osobnímu růstu nebo změnám v životě. Objevíte-li nějakou vypsanou pracovní pozici, která by se vám líbila, můžete personalistovi firmy poslat ihned e-mail se životopisem. Pokud ho však máte připravený.

Jestliže si nyní myslíte, že ze „šuplíku“ vytáhnete váš léta starý a lehce ho oprášíte, tedy doplníte aktuální pozici a máte hotovo, jste na omylu. Profesionální a moderní životopisy dnes vypadají zcela jinak. Výhodou je, že je však už nemusíte nutně vytvářet ve Wordu či jiném tabulkovém procesoru, ale lze je nechat vygenerovat či naklikat v jedné ze služeb, do které zadáte informace. Ta je vloží do vybrané šablony a výsledkem je životopis v kýžené podobě.

Služba Hloom.com disponuje obrovskou sbírkou více než 400 šablon CV se všemi druhy stylů – od klasických po moderní, od minimalistických po zdobené. Obsahují prvky, jako jsou sloupce (aby na každé stránce bylo více informací), nebo grafické prvky, které jim dodají originální nádech. V prvním kroku si vyberete váš styl, respektive požadovaný vzhled a v dalších potom jen vyplňujete – služba se vás ptá na základní informace, kde jste pracovali, zkušenosti atd. Zvolit si lze i předpřipravené činnosti (ty jsou dostupné v angličtině, a tak si je musíte v případě, že chcete mít CV v češtině, upravit). Po dokončení vyplňování se zobrazí náhled. Životopis máte možnost stáhnout si jak ve formátu PDF, tak TXT či DOCX.

Hloom.com
Podobné weby
Jobdnes.cz – generátor životopisů
CVMaker.com – životopis za pár minut

Databáze infografik

Českéinfografiky.cz – www.ceskeinfografiky.cz

Světem hýbe nepředstavitelné množství informací. Denně se jejich počet zvyšuje – neustále přibývají nějaké nové, stávající se aktualizují. Chcete-li být v obraze, potom se musíte probrat mnoha zprávami. Přitom nejde pouze se jimi probrat, ale také je zpracovat – pochopit. A v tomto pomáhá grafika. Jeden obrázek totiž obvykle vydá za tisíc slov. Tento fakt dal vzniknout fenoménu jménem infografika (informační grafika).

S infografikou se léta setkáváte. Například velmi rádi ji používají novináři v článcích, na internetu, ale i v tištěné podobě, kde vizualizují určité informace a data. Pracují s ní také další obory, kde grafika dává větší smysl než texty. Všem umožňuje pojmout různé druhy informací. Infografika má za cíl jasně a ve stručnosti podávat informace tak, aby se u nich nemuselo namáhavě přemýšlet. Konkrétně jde o obrázek v dostatečné kvalitě, který představuje tiskovou zprávu, zajímavá data, novinky na trhu, různé zajímavé informace nebo problémy z nového úhlu. Tento server slouží k jejich uveřejňování. Jde tedy o jakousi databázi různých infografik vytvořené pro Čechy. Pro přehlednost jsou zatříděny do rubrik, jako např. business, finance, cestování apod.

Českéinfografiky.cz
Podobné weby
Infogram.com – tvořte zdarma vlastní infografiku
Piktochart.com – naklikejte si infografiku

Podpora po školáky a absolventy

Infoabsolvent.cz – www.infoabsolvent.cz

Pro všechny žáky škol a následně absolventy tu je informační webový systém, který nabízí pomoc při hledání vzdělávací a kariérové cesty.

Informace jsou rozdělené do sekcí jako žáci ZŠ, žáci SŠ, pedagogové atd. Přináší informace o nabídkách školských zařízení u nás a oborů vzdělávání, ale i profesionálně zpracované analýzy o potřebách trhu práce a ukázky reálných pracovních prostředí. Žákům základních škol tak může pomoci vybrat školu a obor vzdělání, absolventům začlenit se do pracovního procesu či řešit problémy při studiu. Zajímavá jsou videa, která pomohou vytvořit si představu, co všechno je potřebné při volbě povolání zvažovat. V systému nechybí ani rady a doporučení pro všechny zájemce z oblasti kariérového rozhodování, příklady dobrých praxí zaměřené na problematiku vzdělávání a uplatnění zdravotně postižených či na prevenci předčasných odchodů ze vzdělávání.

Infoabsolvent.cz
Podobné weby
Isic.cz – průkaz výhod pro studenty
Vysokéškoly.cz – přehled vysokých škol

Uwwwízlo v síti

Tisíce hraček, oblečení, elektroniky a dalších doplňků najdete v čínském elektronickém obchodě Aliexpress.com. Pracuje na podobném principu jako Amazon či v Česku Aukro. Obchodníci na něm nabízejí své zboží celému světu. Pokud s dodáním nespěcháte, můžete si ho nechat dopravit zdarma.

Ještě jeden obchod na internetu, který se však tentokrát zaměřuje na podivné, šílené, vědecké a další předměty, se jmenuje Thisiswhyimbroke.com. Nacházejí se v něm šílenosti jako hrnek ve tvaru objektivu, Gameboy dress, průhledná kanoe, kráječ na pizzu ve tvaru lodi Star Trek Enterprise, bambusová klávesnice a mnoho dalšího.

Online-convertor.com nabízí uživatelům elektronických čteček online konvertování souborů do formátu podporující konkrétní typ čtečky. Vstupním souborem může být ten s příponou TXT, DOC, PDF, HTML atd. a jako výstupní jsou k dispozici PDF, ePub, HTML, LIT, LRF, MOB atd. Pak stačí kliknout, soubor se nahraje, zkonvertuje a následně máte možnost si ho stáhnout. Na této stránce najdete i další konvertory (videa, audia, obrázků atd.).

Online-convertor.com

Fagradalsfjall online

Sledujte živě aktivní sopku na Islandu. Erupce začala po týdnech otřesů 19. března a zláště pak v noci nabízí fascinující podívanou.

  • Nejčtenější

Už se nemusíte bát pomalého zapínání nebo restartování PC

Jedním z nejvíce frustrujících problémů počítačů s operačním systémem Windows se může stát jeho pomalé spouštění. Od...

Pilot s bombardérem vyrazil do centra Londýna. A proletěl Tower Bridge

Kdo se v pátek 5. dubna 1968 v poledne pohyboval v centru Londýna, nemohl věřit svým očím a uším. Těsně nad věžemi...

Bitevníkem načerno. Nenápadný vojenský dříč dostal zuby přes odpor letců

OV-1 Mohawk se stal během své kariéry platformou pro sofistikované průzkumné systémy, ale osvědčil se i v jiných...

Perseverance na Marsu vyrobil kyslík, stačil by na deset minut dýchání

Stroje, které v únoru dorazily na Mars, se tento týden činí. Po úspěšném testu malého vrtulníčku bylo otestováno další...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Nejen Astra. Co víme o rizikových sraženinách po vakcínách proti covidu

Začíná být jasné, že některé vakcíny proti covidu-19 mají nečekané vážné vedlejší účinky, které klinické studie...

Jsme inspektoři, ohlásili se agenti do Vrbětic. Později se ozval výbuch

Premium Přijeli do muničních skladů ve Vrběticích a prokázali se jako zaměstnanci ostravské firmy Imex Group. Jednalo se však o...

Muž z Imex Group: Do beden k odeslání by se ve Vrběticích nikdo nedostal

Premium Sklady ve Vrběticích na Zlínsku, které podle českých tajných služeb vyhodili do povětří ruští tajní agenti, měla...

Války budoucnosti mohou probíhat v lidské mysli, říká bezpečnostní analytička

Premium Její znalosti sice využívají vojáci a jeden kolega ji prý s nadsázkou navrhl jmenovat čestnou generálkou britské...

  • Další z rubriky

Facebook, Instagram, WhatsApp i Messenger měly výpadky. Twitter se směje

Nejpoužívanější sociální síť a také prakticky všechny ostatní služby společnosti Facebook měly v podvečer výpadky....

Prsa, covid, muslimové. „Nejvyšší soud“ Facebooku vydal nečekané verdikty

Nezávislá dozorčí komise, která má působit jako „odvolací soud“ pro obsahové otázky na Facebooku, vydala první...

Online služby umí převést i upravit PDF soubory. Nově i Adobe

Převádět, měnit pořadí stránek, vyplňovat a dělat další úpravy nebylo s PDF soubory nikdy úplně snadné. Existuje přitom...

Twitter začal testovat hlasovou konkurenci Clubhousu na další platformě

Úspěch sociální sítě Clubhouse, která sází na hlasovou komunikaci, nedá spát jeho konkurenci. I proto se Twitter pustil...

Zlom 3. května. Otevřou se obchody a služby, další žáci se vrátí do škol

Systém PES nahradí šest vln rozvolnění, oznámil ve středu premiér Andrej Babiš. Od 3. května by se mohl vrátit druhý...

Hráče vyloučili z turnaje, protože měl příliš vysoko nastavený jas obrazu

Známý streamer Tfue přišel o vítězství v turnaji o dvanáct tisíc dolarů kvůli tomu, že měl příliš vysoko nastavený jas...

Královna se rozloučila s Philipem bílými květinami a vlastnoručním vzkazem

Královna Alžběta II. se rozloučila s mužem, který stál po jejím boku celých 73 let. Posledními vzkazy pro prince...

Bojím se, že papírové peníze v Česku skončí do pěti let, říká ekonom

Premium Mezinárodní měnový fond již před pár lety poukázal na to, že by papírové bankovky či kovové mince mohly z ekonomiky...

Z Philipova pohřbu odcházeli bratři William a Harry v důvěrném hovoru

Na hradu Windsor byl v sobotu pohřben princ Philip, manžel královny Alžběty II. Velká pozornost se upírala také na...