Určitě jste již slyšeli, jaké metody žehlení používají samostatně hospodařící chlapi, a to i řad vysokých manažerů.
Pro vyžehlení košile vyprané někde v hotelovém pokoji tak existuje několik "zaručených" návodů.
Jedním z nich je třeba ten, že částečně uschlou košili si majitel oblékne a nechá doschnout a "vyžehlit" na těle. Najdou se i "puntičkáři", kteří vezmou do ruky žehličku a část košile, která je vidět pod sakem, vyžehlí ryze chlapskou metodou na svém těle. Právě těmito nepříliš pohodlnými postupy se inspirovali konstruktéři automatického žehliče Dressman (druhé generace) společnosti Siemens.
Hedvábný panák žehlí za vás
Vtip spočívá v tom, že vypranou košili navléknete na žehlicího panáka, jehož tělo je vyrobeno ze silného padákového hedvábí. O vše ostatní se spotřebič postará sám.Vy pouze stisknete tlačítko a materiálem začne profukovat horký vzduch, kterým uhlazuje povrch oděvu a zároveň ho suší. LED displej ukazuje čas zbývající do vyžehlení košile a konec programu oznámí akustický signál. Proces trvá kolem 6 minut.
Manžety a límečky se perfektně vytvarují díky speciálnímu držáku límečků a integrovanému držáku manžet. Spotřebič pracuje s nízkými teplotami, díky kterým látka je tedy chráněna tak, jak si zaslouží. Pro hedvábí, viskózu, bavlnu, len, flanel a další neelastické materiály existují samostatná nastavení. Spotřebič obsahuje tři programy pro provětrání či vysušení sportovních kabátů a sak.
Orginalitu řešení ocenili v nadaci Stiftung Innovation, kde přístoj získal cenu Kolumbovo vejce. „Prostřednictvím Dressmana učinili vývojáři společnosti Siemens další logický krok směrem ke snížení zátěže neoblíbených domácích prací,“ řekl Thomas Bailey, výzkumník trhu nadace, která uděluje cenu Kolumbovo vejce od roku 2004.