Tipy na zajímavé weby: šlápněte do pedálů, vyrazte běhat či na kolečkové brusle

aktualizováno 
Jaro přichází, a tak je nejvyšší čas se po zimní přestávce začít zase trochu více hýbat. Připravili jsme pro vás seznam webů věnujících se stezkám, trasám a dalším informacím pro turisty, cykloturisty, běžce, inline bruslaře a další.

Českojede.cz | foto: Technet.cz

Cykloturistika a další sporty v ČR

Českojede.cz – www.ceskojede.cz

Česko jede je projekt, který je zaměřen na komplexní podporu cykloturistiky a dalších sportů. Najdete v něm trasy podle typu cílových skupin – pro cyklisty, běžky, turistiku, inline brusle, vodáky, golfisty, sjezdaře, běžce či singletreky. Filtrovat, a tudíž volit aktivity přímo pro vás lze nejen podle těchto sportů, ale také podle krajů či omezit vyhledávání pro určité cílové skupiny (rodiny, senioři apod.). Vyfiltrované výsledky uvidíte v mapě Česka, kde po kliknutí na aktivitu se dozvíte základní info a následně si lze zobrazit úplné podrobnosti. K dispozici je nejen základní popis aktivity, případně trasy, která je často kombinovaná s poznáváním místních zajímavostí a kulturních památek. K dispozici jsou také údaje o povrchu, uvedení přesné trasy s délkou kilometrů a časové náročnosti, aktuálně panujícího počasí v místě a vytyčením na mapě. Navigaci si lze stáhnout do Mapy.cz či Google map a na cesty si vzít i itinerář v PDF (v něm najdete všechny zaznamenané informace o aktivitě).

Českojede.cz
Podobné weby
Bikemap.net – cyklotrasy v mapách
Nakole.cz – zkuste to na kole

Běhej lesy

Běhejlesy.cz - www.behejlesy.cz

Běhej lesy je seriál osmi závodů v přírodě, který láká závodníky (nejde o to vyhrát, ale zúčastnit se a prožít běhání jinak a jinde) na trasy z 80 % na měkkém povrchu a ze 100 % na čerstvém vzduchu. S Běhej lesy máte jedinečnou možnost podívat se do unikátních lokalit na těch nejkrásnějších místech České republiky. Generálním partnerem jsou přitom Lesy ČR.

Závody nabízí vždy kratší trasu kolem 10 kilometrů a delší variantu měřící zhruba 21 kilometrů. Samozřejmostí jsou pak i dětské závody či týmové soutěže. Mezi lákadla seriálu patří běžně uzavřený lom Velká Amerika a hrad Karlštejn, památka UNESCO – Lednicko-valtický areál, dříve uzavřený vojenský újezd v Brdech, rozmanitá trasa ve Žďárských vrších na Vysočině, zapomenutý lovecký zámeček Kladská ve Slavkovském lese, závod Běhej lesy Bílá v srdci Beskyd, kde závodníky vyveze na start lanovka, letní varianta Jizerské 50 s ultramaratonskou 50 km trasou nebo šumavská příroda na pomezí stále aktivního vojenského újezdu Boletice. Seriál každým rokem získává na popularitě a především oblibě běžců i široké veřejnosti. Obdržel i několik ocenění v rámci běžeckých závodů po celé republice.

Běhejlesy.cz
Podobné weby
Rungo.idnes.cz – lifestylový magazín o běhání
Světběhu.cz – vše o běhání

Stezky pro inline brusle

Inlineaerobic.cz – www.inlineaerobic.cz

Jestliže spíše než jízdu na kole, či běhání upřednostňujete jízdu na kolečkových bruslích, potom pro je pro vás právě tento tip. Stezky se čím dál tím více vytvářejí nejen pro turisty či cyklisty, ale také pro inline brusle. Jejich popisy na internetu najdete na různých stránkách. Abyste je nemuseli hledat všude možně, zkuste využít tento web.

Zde máte možnost stezky zobrazit podle kraje. Stačí vybrat na mapě. Poté se objeví jejich výpis. V záznamu nechybí informace o délce trasy, úrovni obtížnosti, kvalitě povrchu, vzdálenosti, a především popis a fotografie z místa. Neméně důležité jsou také GPS souřadnice pro parkování či celá trasa vyznačená na mapě. Zejména díky textovému popisu a přiloženým fotografiím si lze udělat dokonalou představu o tom, zda je trasa vhodná, respektive pro vás zajímavá. Perličkou na závěr je seznam bruslařských stezek v Evropě.

Inlineaerobic.cz
Podobné weby
Nabruslích.cz – server o inline bruslení + stezky
Výlety-zábava.cz – in-line trasy

Uwwwízlo v síti

Pokud vás baví zelenina, rádi posilujete zdravý přístup ke kvalitním a lokálním potravinám ve městech a jejich okolí, potom by vám mohla přijít vhod mapa komunitních zahrad a kompostáren, kde se aktivně pěstuje a kompostuje.

Televizní program s možností si vybrané pořady pustit online z archivu a další informace ze světa tuzemských televizí (co se připravuje, které seriály a filmy točí či koprodukují) najdete na webu Spustit.cz.

Nejen jak jsme na tom s kriminalitou v České republice, odhalí speciální mapa kriminality Policie ČR. Zobrazit si je možné prostřednictvím přepínačů vybrané jednotlivé trestné činy a vidět, kde se odehrály a kolik jich bylo a nechybí ani další informace.

Mapa kriminality Policie ČR
 

Nejčtenější

Dětem škodí obrazovky a displeje. Ale jinak, než si rodiče obvykle myslí

Jak všudypřítomné displeje ovlivňují výchovu dětí? (ilustrační fotografie)

Světová zdravotnická organizace vydala nová doporučení ohledně aktivit vhodných pro malé děti. Nejvíce pozornosti si...

Třímachový zabiják letadlových lodí Suchoj T-4 byl velkým žroutem rublů

Suchoj T-4

Historie letectví se pozoruhodnými stroji jenom hemží. Jedním takovým byl i sovětský bombardér Suchoj T-4. Vznikl pouze...

Poslední vrtulník. Začíná předehra zcela zapomenuté letecké tragédie

Reklama NYA zvoucí k cestování v proudové době.

Byla to budova, kterou by někteří obyvatelé New Yorku nejraději hned po dokončení nechali zdemolovat. Místní bar s...

Aktualizujte si WhatsApp. Kvůli chybě vás mohli útočníci odposlouchávat

Aplikace WhatsApp (ilustrační obrázek)

Nový trik využívající chybu v komunikační aplikaci WhatsApp umožnil na základě zmeškaného hovoru nainstalovat do...

Statisíce posluchačů přišly o svá internetová rádia, náprava je pomalá

DAB rádio Pure Oasis Flow

Mnoha posluchačům internetových rádií zmizely předvolené stanice i jimi přidané streamy. Největší výrobce čipů pro...

Další z rubriky

Počet lajků schováme, budete pak víc sdílet. Instagram bude privátnější

Šéf Instagramu, Adam Mosseri, ukazuje experiment se skrytým počtem lajků u...

Sociální síť Instagram hledá způsoby, jak povzbudit uživatele ke sdílení. Šéf Instagramu ukázal změny, které mají...

Tipy na weby: mixujte skladby na „gramcích“ nebo poznejte Česko

Ilustrační foto - hudba

Zásoba hudby s možností nahrát svoji, dva gramofony a řada funkcí. To jsou přednosti služby You.dj pro míchání hudby....

Amazon se chystá spustit hudební službu zdarma

Hudební služba Amazon Music Unlimited zamířila do Česka 8.12.2017.

Amazon připravuje vážnou konkurenci bezplatné hudební službě Spotify. Doplní tak své portfolio placeného streamovaného...

Najdete na iDNES.cz