Tipy na zajímavé weby: šlápněte do pedálů, vyrazte běhat či na kolečkové brusle

aktualizováno 
Jaro přichází, a tak je nejvyšší čas se po zimní přestávce začít zase trochu více hýbat. Připravili jsme pro vás seznam webů věnujících se stezkám, trasám a dalším informacím pro turisty, cykloturisty, běžce, inline bruslaře a další.

Českojede.cz | foto: Technet.cz

Cykloturistika a další sporty v ČR

Českojede.cz – www.ceskojede.cz

Česko jede je projekt, který je zaměřen na komplexní podporu cykloturistiky a dalších sportů. Najdete v něm trasy podle typu cílových skupin – pro cyklisty, běžky, turistiku, inline brusle, vodáky, golfisty, sjezdaře, běžce či singletreky. Filtrovat, a tudíž volit aktivity přímo pro vás lze nejen podle těchto sportů, ale také podle krajů či omezit vyhledávání pro určité cílové skupiny (rodiny, senioři apod.). Vyfiltrované výsledky uvidíte v mapě Česka, kde po kliknutí na aktivitu se dozvíte základní info a následně si lze zobrazit úplné podrobnosti. K dispozici je nejen základní popis aktivity, případně trasy, která je často kombinovaná s poznáváním místních zajímavostí a kulturních památek. K dispozici jsou také údaje o povrchu, uvedení přesné trasy s délkou kilometrů a časové náročnosti, aktuálně panujícího počasí v místě a vytyčením na mapě. Navigaci si lze stáhnout do Mapy.cz či Google map a na cesty si vzít i itinerář v PDF (v něm najdete všechny zaznamenané informace o aktivitě).

Českojede.cz
Podobné weby
Bikemap.net – cyklotrasy v mapách
Nakole.cz – zkuste to na kole

Běhej lesy

Běhejlesy.cz - www.behejlesy.cz

Běhej lesy je seriál osmi závodů v přírodě, který láká závodníky (nejde o to vyhrát, ale zúčastnit se a prožít běhání jinak a jinde) na trasy z 80 % na měkkém povrchu a ze 100 % na čerstvém vzduchu. S Běhej lesy máte jedinečnou možnost podívat se do unikátních lokalit na těch nejkrásnějších místech České republiky. Generálním partnerem jsou přitom Lesy ČR.

Závody nabízí vždy kratší trasu kolem 10 kilometrů a delší variantu měřící zhruba 21 kilometrů. Samozřejmostí jsou pak i dětské závody či týmové soutěže. Mezi lákadla seriálu patří běžně uzavřený lom Velká Amerika a hrad Karlštejn, památka UNESCO – Lednicko-valtický areál, dříve uzavřený vojenský újezd v Brdech, rozmanitá trasa ve Žďárských vrších na Vysočině, zapomenutý lovecký zámeček Kladská ve Slavkovském lese, závod Běhej lesy Bílá v srdci Beskyd, kde závodníky vyveze na start lanovka, letní varianta Jizerské 50 s ultramaratonskou 50 km trasou nebo šumavská příroda na pomezí stále aktivního vojenského újezdu Boletice. Seriál každým rokem získává na popularitě a především oblibě běžců i široké veřejnosti. Obdržel i několik ocenění v rámci běžeckých závodů po celé republice.

Běhejlesy.cz
Podobné weby
Rungo.idnes.cz – lifestylový magazín o běhání
Světběhu.cz – vše o běhání

Stezky pro inline brusle

Inlineaerobic.cz – www.inlineaerobic.cz

Jestliže spíše než jízdu na kole, či běhání upřednostňujete jízdu na kolečkových bruslích, potom pro je pro vás právě tento tip. Stezky se čím dál tím více vytvářejí nejen pro turisty či cyklisty, ale také pro inline brusle. Jejich popisy na internetu najdete na různých stránkách. Abyste je nemuseli hledat všude možně, zkuste využít tento web.

Zde máte možnost stezky zobrazit podle kraje. Stačí vybrat na mapě. Poté se objeví jejich výpis. V záznamu nechybí informace o délce trasy, úrovni obtížnosti, kvalitě povrchu, vzdálenosti, a především popis a fotografie z místa. Neméně důležité jsou také GPS souřadnice pro parkování či celá trasa vyznačená na mapě. Zejména díky textovému popisu a přiloženým fotografiím si lze udělat dokonalou představu o tom, zda je trasa vhodná, respektive pro vás zajímavá. Perličkou na závěr je seznam bruslařských stezek v Evropě.

Inlineaerobic.cz
Podobné weby
Nabruslích.cz – server o inline bruslení + stezky
Výlety-zábava.cz – in-line trasy

Uwwwízlo v síti

Pokud vás baví zelenina, rádi posilujete zdravý přístup ke kvalitním a lokálním potravinám ve městech a jejich okolí, potom by vám mohla přijít vhod mapa komunitních zahrad a kompostáren, kde se aktivně pěstuje a kompostuje.

Televizní program s možností si vybrané pořady pustit online z archivu a další informace ze světa tuzemských televizí (co se připravuje, které seriály a filmy točí či koprodukují) najdete na webu Spustit.cz.

Nejen jak jsme na tom s kriminalitou v České republice, odhalí speciální mapa kriminality Policie ČR. Zobrazit si je možné prostřednictvím přepínačů vybrané jednotlivé trestné činy a vidět, kde se odehrály a kolik jich bylo a nechybí ani další informace.

Mapa kriminality Policie ČR
 

Nejčtenější

Největší výpadek kolem Facebooku končí. Způsobila jej chyba v konfiguraci

Pro Twitter je zatím situace příznivá - využívají ji pro komunikaci s uživateli...

Populární služby Facebook, Messenger, Instagram, WhatsApp jsou stále pro některé uživatele po světě nedostupné, nebo...

Neuvěřitelná fotografie. Vznikala 26 let, je krásná a vylepší letadla

Americká agentura pro letectví a vesmír (NASA) zveřejnila fotografii, která na...

Americká agentura pro letectví a vesmír (NASA) zveřejnila fotografii, která na první pohled upoutala celý svět....

Letos začíná velké vypínání televize. V DVB-T se nejdřív odmlčí Praha

Mapa pokrytí signálem DVB-T2 na konci roku 2018.

Letos se budou vypínat první vysílače, které šíří signál první generace digitálního pozemního televizního vysílání,...

Kolik je 4 % ze 75? S tímto primitivním trikem to spočítá každý zpaměti

Proč by měl vůbec ještě někdo počítat něco zpaměti, říkáte si možná. Tento...

Proč by měl vůbec ještě někdo počítat něco zpaměti, říkáte si možná. Tento jednoduchý trik vám ale usnadní každodenní...

MySpace ztratil všechna data, co na něj uživatelé za dvanáct let nahráli

Aktuální homepage MySpace.com.

Kdysi to byla největší sociální síť na světě. Začínající umělci na ni nahrávali svoji tvorbu, odstartovala tu sláva...

Další z rubriky

Česká tisková kancelář chce nechat vyrábět zprávy robotem

Logo ČTK

Pomocí šablon a do nich doplňkových dat a fotografií chce Česká tisková kancelář vytvářet určitou část svého...

Tipy na weby: zjistěte, kam na dovolenou, či kde pojistit mazlíčka

Ilustrační foto - cestování

Zajímavá a netradiční místa dovolené vám pomohu objevit cestovatelé na portálu Hedvábnástezka.cz. S louskáním přesmyček...

Twitter umožní automaticky sledovat diskusi bez viditelné interakce

Ilustrační snímek

Sociální síť Twitter testuje novou funkci, která umožní nechat se upozorňovat na nové příspěvky v diskusi pod tweetem.

Najdete na iDNES.cz