Webujeme: najděte si přes internet nové zaměstnání

  1:00aktualizováno  1:00
Přišli jste o zaměstnání? Sháníte místo s lepším platovým ohodnocením nebo v jiné lokalitě? Hledáte brigádu nebo možnost přivýdělku? Nebo naopak sháníte pracovníka či pracovnici? I v této situaci se vyplatí zapátrat na internetu.

JobDNES.cz - portál pro hledání zaměstnání v nové verzi

Trh práce má svou nabídku i poptávku – neustále se otevírají nová pracovní místa a také lidí, kteří hledají novou nebo jinou práci je dostatek. Jde o to, aby se hledající o otevřené pracovní pozici dozvěděl. Internet je v tomto případě velice silným komunikačním nástrojem.
Ucházíte-li se o místo u konkrétní společnosti, zapátrejte na jejích internetových stránkách. Velké firmy mají často na webu kategorii s názvem Otevřené pozice nebo Nabídka zaměstnání.

Pokud ale víte (alespoň přibližně), co chcete dělat, ale nevíte kde, nebo pokud byste rádi prošli více možností, pomohou vám specializované inzertní portály. Ty nabízejí desetitisíce pracovních míst po celé republice, a umožňují je prohledávat během sekund. Jak vyhledávat práci a zadat svůj profil, si ukážeme na nové verzi portálu jobDNES.cz, člena rodiny iDNES.cz, který obsahuje přes 40 tisíc nabídek práce a přes 100 tisíc pracovních míst.

JobDNES.cz

Na adrese www.jobdnes.cz vás uvítá úvodní stránka a hned na ní se najde velké množství nejnovějších nabídek práce. Systematičtější postup ale bude hledat práci podle našich kritérií. Klikněte na mapu a zvolte region, ve kterém práci hledáte, třeba Karlovarský kraj. Na následující stránce uvidíte nabídky práce z tohoto kraje. Protože jich ale jsou tisíce, trochu je profiltrujeme – klikněte na tlačítko Upřesnit hledání.

JobDNES.cz - vyhledávání

V rámečku můžete vybrat obor, ve kterém chcete pracovat, po kliknutí na požadovaný obor se vpravo zobrazí specializace, ze kterých můžete dále vybírat (např. obor: Domácí práce, specializace: hlídání dětí; nebo obor: Technika, elektrotechnika, specializace: elektromontér). Dále můžete upřesnit typ nabídky (zaměstnání, brigáda, kontrakt) a dokonce i požadovaný plat. Při hledání je ale vhodné postupovat od obecnějšího ke konkrétnějšímu – teprve kdyby vámi vybraná specializace v daném regionu byla nabídkami zaplavena, můžete přidat upřesnění. A konečně můžete zatrhnout možnosti vyhledávat i v nabídkách personálních agentur a úřadů práce (doporučujeme).

Po kliknutí na tlačítko Vyhledat už zde máme nabídku pozic a můžeme z nich vybírat. Jednotlivé nabídky můžeme rozkliknout a zjistit podrobnosti. Za detailním popisem nabídky práce najdete kontaktní informace (obvykle e-mail) a také možnost odpovědět přímo ze stránek, nechat si zaslat nabídku na e-mail nebo si nabídku vytisknout.

Profil

Pokud chcete hledat práci efektivněji, založte si na jobdnes.cz profil. Klikněte na Můj profil (velké červené tlačítko nahoře) a pak na Registrovat nový uživatelský profil, je to podobné, jako když si registrujete nový e-mail: zvolíte si přihlašovací jméno, heslo, zadejte elektronickou adresu, na kterou vám přijde aktivační e-mail. Po přihlášení se vám otevírají nové možnosti: můžete si při již popsaném prohledávání shromažďovat vyhlédnutá pracovní místa do "Oblíbených nabídek“, což umožní rychlejší procházení nabídek a lepší přehled v nich.

JobDNES.cz - registrace

Velkou výhodou je možnost vytvořit si na jobDNES.cz zdarma standardizovaný životopis. Klikněte ve svém profilu v levém sloupci na Správa životopisů a průvodce vás ve čtyřech krocích provede vytvořením životopisu, který vyhovuje kritériím přehlednosti. Životopis můžete vytisknout nebo rozeslat případným zaměstnavatelům, u nichž se ucházíte o práci. A co je důležitější, i zaměstnavatelé mohou aktivně vyhledávat mezi těmi, co mají svůj životopis přístupný (tzv. aktivní).

Zaměstnavatelé

Pokud jste na opačné straně barikády, tedy zaměstnavatel, který shání lidi na určité pozice, můžete se na jobDNES.cz zdarma zaregistrovat, a to pod tlačítkem Zaměstnavatelé (je nutné vyplnit IČO). Poté můžete zdarma procházet profily uchazečů a kontaktovat je. Vkládání nabídek práce je zpoplatněno dle ceníku. Pro zaměstnavatele může být zajímavé, že jejich inzerát může (za příplatek) vyjít také v příloze MF DNES, v Lidových novinách a dalších tiskovinách.

Další možnosti

Další stránky nabízející desetitisíce nabídek zaměstnání jsou sprace.cz, jobs.cz nebo prace.cz. Hledat práci můžete on-line také na příslušných úřadech nebo u specializovaných agentur. K prohledávání nabídek úřadů práce poslouží i již zmíněný jobdnes.cz, můžete ale zkusit portál Ministerstva práce a sociálních věcí. Na internetu najdete i mnoho rad pro tvorbu životopisu, pokud míříte i do ciziny, zkuste Europass.

Europass - mezinárodní životopis

Europass - mezinárodní životopis

Internet vám může pomoci také při vyhledávání dalšího zaměstnávání nebo rekvalifikací. A pro další rady pro zaměstnance i zaměstnavatele se podívejte na články v rubrice Práce. Hodně úspěchů!

Autor:
 

Nejčtenější

Sexuálně nejvýkonnější vyzvědače přebrali československé rozvědce Sověti

Býval agent československé rozvědky v USA Karel Köcher

Československým komunistickým rozvědčíkům se ve špionáži proti Spojeným státům dlouho nedařilo. Nakonec ale zaznamenali...

Našel na půdě 35 let starý Apple II, zapnul ho a dohrál uloženou hru

Spoustu let ležel na půdě, po zapnutí funguje „jako zamlada“.

Newyorský učitel našel u rodičů na půdě starý počítač Apple II. Zkusil ho zapnout a překvapivě mohl pokračovat ve hře,...

Lokální předpověď počasí se razantně zpřesní, možná pomáhá i váš telefon

GRAF

Nejpřesnější lokální předpovědi počasí dnes nabízejí aplikace v našich telefonech - i proto, že s nimi samy pomáhají....

V Perském zálivu spustili největší baterii světa. Virtuální a bez lithia

Sodíko-sírové bateriové systémy japonské firmy NGK. Systém, který se vejde do...

Ve Spojených arabských emirátech byla připojena do sítě největší „virtuální“ baterie světa s obřím výkonem a úctyhodnou...

Tančík pro vnuka poručíka Grubera. Němci ho nasadili i proti Tálibánu

Lehké obrněné vozidlo Wiesel s 20mm kanonem

V množině bojových vozidel Bundeswehru nalezneme s trochou štěstí i malé, ale o to více zajímavé tančíky Wiesel. Do...

Další z rubriky

Nový doplněk do prohlížeče Chrome vám zkontroluje bezpečnost hesel

Google upozorní na kompromitované heslo v rozšíření, které vám v prohlížeči...

Google připravil nové rozšíření do svého prohlížeče Chrome. Novinka má prozradit, zda vaše heslo nebylo kompromitováno.

„Chlape, jsi přece vědec!“ Internetoví šmejdi nabízejí zázrak na počkání

Chcete zhubnout bez námahy? Zbohatnout bez jakýchkoli znalostí? Omládnout o...

Chcete zhubnout bez námahy? Zbohatnout bez jakýchkoli znalostí? Omládnout o patnáct let? Nebo platit méně za benzin...

Některé stránky ruské televize RT zmizely z Facebooku. Síť je zablokovala

Jak zrušit účet na Facebooku?

Sociální síť Facebook v rámci své snahy o boj s dezinformacemi zablokovala několik stránek s napojením na Rusko. Mezi...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz