Vyberte si víkendový program na internetu

aktualizováno 
Počasí už se umoudřilo a venkovní teploty se začínají blížit těm tradičním letním. Pučící příroda nás láká ven, poznávat její letošní krásy.

Protože už začala sezona venkovních sportů a turistiky, připravili jsme pro vás výběr stránek, které vám mohou pomoci při rozhodování, co s načatým víkendem.

Než začnete náhodně sázet do prohlížeče adresy známých i neznámých měst, zkuste se zaměřit na stránky větších územních celků.

Regionální servery poskytují často mnohem více informací než samotné obecní a městské stránky. Stejně dobře vám mohou pomoci rozcestníky a specializované turistické servery. Těmi jsou hlavně rozcestníky jako třeba hrady.cz a nebo pamatky.cz. Zajímavě zpracované tipy na výlet najdete i na našem serveru.

Regionální servery s kvalitním turistickým servisem bývají podporovány samotnými krajskými úřady, a proto na nich najdete často kulturní programy, informace o ubytování a nebo o zajímavých památkách v celém kraji.

Co takhle výlet a´la don Quijote?

Stránky jednotlivých krajů

 • Plzeňský kraj
 • Královehradecký kraj
 • Moravskoslezský kraj
 • Vysočina
 • Jihočeský kraj
 • Ústecký kraj
 • Liberecký kraj
 • Zlínský kraj
 • Praha
 • Středočeský kraj
 • Pardubický kraj
 • Karlovarský kraj
 • Olomoucký kraj
 • Jihomoravský kraj 
 •  

  Cestování po hradech a zámcích si většina z nás odbyla během několikaleté školní docházky. Co ale takové větrné mlýny? Nejsou jen doménou země tulipánů, jak by se mohlo zdát. Máme je i u nás a není jich zrovna málo. Proto osedlejte svého koně, a s věrným sluhou Sancho Panchou můžete vyrazit na souboj s českými větrnými mlýny.

  Podobně nečekané zážitky můžete také získat při toulkách po zpřístupněných jeskyních. Na stránkách najdete informace o více než dvaceti podzemních prostorách, které stojí za povšimnutí.  

  Další z možných cílů vaší dovolené mohou být ale samozřejmě třeba rozhledny a vyhlídkové věže. Religiózněji založeným cestovatelům přijde vhod  rozcestník křížových cest.

  Na návštěvě u…

  Nemusíte nikam jezdit, abyste se podívali, jak to vypadá třeba na náměstí v Třebíči. Obecní a městské stránky nabízejí plno vymožeností, kterými jsou především virtuální prohlídky. Používají se různé technologie, ale nejrozšířenější je Javový applet.

  Velký přehled stránek, na kterých si můžete  vychutnat virtuální prohlídku, najdete na adrese www.virtualniprohlidky.cz. Sami jsme byli až překvapeni, kolik měst už tuto službu využívá. Nejsou to ale jenom města. Z domova si můžete projít přes dvacet hradů a  zámků a nebo turistických lokalit u nás nebo ve světě. 

  Z pestré nabídky jsme pro vás vybrali některé zajímavé virtuální prohlídky. Jako první musíme zmínit určitě stránky Nového Města na Moravě. Kromě pohledů na město se můžete projít i muzeem a nebo romanticky probrázdit dva místní hřbitovy. Když už vás nebude bavit město,  stačí nazout virtuální lyže a projet se po novoměstském lyžařském areálu.

  Další zajímavou turistickou lokalitou je město v údolí, město Třebíč. K virtuální prohlídce  ale musíte mít trochu trpělivosti, než se načte Javový applet, ve kterém je galerie vytvořená. 

  Ahooooooj vodáci!!!

  Než vyjedete sjíždět naše dravé vodní toky, je dobré se informovat o tom, jestli má vůbec cenu shánět lodě a vybavení. Důležité je počasí a stav vody. Ty najdete přehledně na stránkách věnovaným vodě a jenom vodě. Praktické jsou i informace o kilometráži jednotlivých řek po celém území České republiky. Před výběrem řeky, kterou chcete pokořit se hodí i komentáře vašich předchůdců.

  Bez jídla to nejde

  Ať už pojedete kamkoliv, určitě nepohrdnete nějakým zajímavým jídlem, které je charakteristické pro navštívený region. Můžete se zapojit do projektu žrací turistiky a záznamník žrací turistiky. 

  „Zastávky v rozličných stravovacích zařízeních se v současnosti zkrátka staly běžnou součástí všech odvětví turistiky. Vydáním tohoto záznamníku bychom chtěli přispět k tomu, abyste na cestách nezapomínali na pravidelné oblažování své tělesné schránky různými turistickými nápoji a pochutinami a zároveň jste při tom měli možnost si zasoutěžit a získat speciální odznak,“ píše se na stránkách příznivců tohoto stylu poznávání nových zážitků. Galerii jedlíků na cestách si můžete prohlédnout zde.

  Nebyla by tato novinka ideálním zpestřením každoroční dovolené pod stan na Lipno?

  Jestliže budete znát zajímavější nebo užitečnější adresy, tak neváhejte a nechte je ostatním v diskusi.

  Turistika v rakouském Národním parku Vysoké Taury

  Autor:
   

  Nejčtenější

  Unikla hesla rekordních 773 milionů uživatelů. Najdete tam to svoje?

  Není heslo jako heslo. Či spíše heslo jako heslo vlastně ani není heslo.

  Více než miliarda unikátních kombinací e-mailu a hesla unikla na web v zatím rekordní databázi přístupových údajů....

  Jeden „drát“ by stačil pro celou ČR. Nové elektrické vedení láme rekordy

  Transformátor pro 1 110 kV vedení v Číně, který postavila firma Siemens. Na...

  Provozovatel čínské přenosové sítě spustil nejvýkonnější a nejdelší vedení světa. Putuje jím elektřina o napětí více...

  Nájemný vrah doplatil na svůj koníček, udaly jej chytré sportovní hodinky

  Mark Fellows na snímku z desetikilometrového závodu v Manchesteru v roce 2015

  Britský běžec a cyklista Mark Fellows byl odsouzen k doživotnímu trestu za dvojnásobnou vraždu. K jeho odhalení a...

  Tito lidé neexistují. Počítač si je vymyslel, napodobí rasu i vlasy

  Fotografie neexistujících celebrit generované neuronovou sítí Nvidia na základě...

  Podívejte se na fotky lidí, které jste nikdy nepotkali a nepotkáte. Počítač si je totiž vymyslel. Generativní...

  Jak ze soustruhu. Vypadá neuvěřitelně, ale ledový disk vznikl přirozeně

  V americké řece Presumpscot plave ledový disk

  Na řece Presumpscot v americkém státě Maine vznikl extrémně velký rotující ledový disk. Vypadá možná nepřirozeně, ale...

  Další z rubriky

  Facebook musel opravit chybu, která dala všanc data milionů uživatelů

  Facebook logo

  Na konci minulého týdne společnost Facebook oznámila, že v září musela opravit chybu, která zpřístupnila fotografie z...

  Facebook se bude muset zpovídat v USA. Málo chránil data

  Facebook logo

  Kauza Cambridge Analytica je noční můrou společnosti Facebook. Vyšetřovat ji nyní budou i ve Spojených státech.

  Facebook dal velkým firmám přístup i k vašim jménům a soukromým zprávám

  Facebook hodlá spustit vlastní kryptoměnu.

  Microsoft, Amazon, Spotify a další velké firmy měly přístup k soukromým údajům uživatelů Facebooku. A to i poté, co...

  Najdete na iDNES.cz