Uplynulý týden v IT - TV Nova to rozjela!

  0:15aktualizováno  0:15
Minulý týden přinesl několik zajímavých zpráv. Podíváme se na zoubek především novému zpravodajskému serveru tn.cz, který minulé pondělí slavnostně spustila TV Nova.

TV Nova | foto: Petr Pilař

Z přehledu novinek to bude vypadat spíše jako začátek okurkové sezony. Prvním tématem je opět Microsoft, jemuž jsme věnovali celý minulý článek. Konečně dal ke stažení Service Pack 3 pro Windows XP, který nejprve zveřejnil a následně stáhnul pro přítomnost chyby. Jsme rádi, že to dobře dopadlo.

Tak jednoznačné zhodnocení ale nemůžeme dát v souvislosti s nezdařenou nabídkou Microsoftu, jenž se snažil koupit Yahoo. Bill Gates se totiž nechal slyšet, že bude lepší podobné snahy neopakovat a soustředit se spíše na vlastní zdroje. V oblasti vyhledávačů (resp. internetové reklamy) tak Microsoft nebude mít i nadále příliš velký vliv. Pokud se však nedočkáme zase dalšího zvratu, kterých byl během vyjednávání bezpočet.

Další informace naleznete v článcích:

Microsoft

Přesně před týdnem TV Nova spustila nový zpravodajský server tn.cz. Ten by se měl podle plánů stát do jednoho roku třetím největším zpravodajským portálem. Dopomoci k tomu mají upoutávky ve vysílání Novy, slogan "rychle, stručně, jasně" bude pro časově zaneprázdněné uživatele jistě lákavý.

Primárním cílem je poskytovat aktuální zpravodajství, nalezneme zde i sekci magazínu, sportu a bulváru. Jednotlivé články mohou obsahovat video. Přítomen je módní blog redaktorů, inovací je část Vaše zprávy. Do té je možné jednoduše vkládat příspěvky obohacené obrázky nebo videem. Pod články je možné navštívit část nazvanou "Diskuze" a přidat komentář.

Pod sluncem tedy není nic výrazně nového, lišit se server může především v obsahu. Na jeho hodnocení je zatím příliš brzy, nechme server se šedesátičlennou redakcí chvíli pracovat. Zatím jde převážně o senzační titulky ke slabším článkům ("V Hostivicích stříleli falešní policisté! Podívejte se na video přímo z místa!" - kvalita videa bez komentáře je až tristní) popř. lehtivě zaměřená témata bez větší informační hodnoty ("Pánové, poznáte, jestli nepředstírá orgasmus?" - do cizích problémů mi nic není).

Vykřičníky z některých článků se staly vzorem i pro dnešní křiklavý titulek, od příště bude jako vždy opět nudný.

Z hlediska designu stránek není rozmístění jednotlivých rubrik příliš intuitivní. Diskuse není nijak moderovaná a pokud ano, nejspíše špatně. Zatím se v ní objevuje až příliš mnoho spamu, reklamy a vulgárních příspěvků. Moderování by si zasloužila i část Vaše zprávy, jejíž hlavní ideu lze naopak hodnotit kladně.

Pokud začne server nabývat na síle, může to znamenat nemilou věc. Konkurenti by na to mohli reagovat podobně "barvitým" obsahem a šokujících zpráv z trapného českého písečku se tak nezbavíme.

 

Nejčtenější

Unikla hesla rekordních 773 milionů uživatelů. Najdete tam to svoje?

Není heslo jako heslo. Či spíše heslo jako heslo vlastně ani není heslo.

Více než miliarda unikátních kombinací e-mailu a hesla unikla na web v zatím rekordní databázi přístupových údajů....

Nájemný vrah doplatil na svůj koníček, udaly jej chytré sportovní hodinky

Mark Fellows na snímku z desetikilometrového závodu v Manchesteru v roce 2015

Britský běžec a cyklista Mark Fellows byl odsouzen k doživotnímu trestu za dvojnásobnou vraždu. K jeho odhalení a...

Čeští vývojáři vylepšili vláček pro koleje z IKEA. Uhání až 90 cm/s

Intelino tým

Vypadá jako obyčejný vláček, ale můžete ho ovládat přes aplikaci v mobilu nebo jen pokládáním barevných terčíků na...

SpaceX začíná zkoušky „superrakety“. Bude se lesknout jako zrcadlo

Stavba pokusné rakety konceptu Starship na raketodromu SpaceX v jižním Texasu.

Fanouškům kosmonautiky přichystal šéf společnosti SpaceX Elon Musk na přelomu roku nečekaný dárek: nové plány na stavbu...

Tito lidé neexistují. Počítač si je vymyslel, napodobí rasu i vlasy

Fotografie neexistujících celebrit generované neuronovou sítí Nvidia na základě...

Podívejte se na fotky lidí, které jste nikdy nepotkali a nepotkáte. Počítač si je totiž vymyslel. Generativní...

Další z rubriky

Tipy na zajímavé weby: tvorba moderních on-line dotazníků

Ilustrační foto - formuláře

Naklikáním vytvořit grafický dotazník, a tak snadno zjistit třeba názor z lidu, umožní služba Click4survey.cz. Položit...

Facebook musel opravit chybu, která dala všanc data milionů uživatelů

Facebook logo

Na konci minulého týdne společnost Facebook oznámila, že v září musela opravit chybu, která zpřístupnila fotografie z...

Nová analýza: Ruská dezinformační kampaň v USA byla plná překvapení

Nové analýzy rozplétají taktiky ruské agentury IRA při dezinformační kampani v...

Před prezidentskými volbami USA 2016 vedli Rusové sofistikovanou dezinformační kampaň. Cílem bylo polarizovat americkou...

Nevíte, co vařit? Inspirujte se
Nevíte, co vařit? Inspirujte se

Uvařte rodině něco dobrého.

Najdete na iDNES.cz