UMAX vábí fotografy laciným domácím kinofilmovým skenerem

aktualizováno 
Levné digitální kompakty, zajímavý filmový skener s rozlišením 1800 dpi, nové skenery všech výkonnostních tříd, mobilní Pentium 4 2,2 GHz... Společnost UMAX měla na svém stánku mnoho zajímavých věcí - pro každého něco.

Na svém stánku vystavovala firma UMAX novinky určené pro konec letošního a začátek příštího roku. Mezi perličky patří notebook ActionBook 830T s vestavěným modulem GPRS, ActionBook 950T s mobilním Pentiem 4 na 2,2 GHz, nové modely LCD počítačů ZEN. Zajímavé výrobky jsme našli také v oblasti digitální fotografie a zejména mezi skenery.

Levné digitální kompakty
UMAX už nějakou dobu obohacuje náš trh levnými digitálními kompakty. S jedním z nich, modelem AstraPix 420, jste se mohli seznámit i prostřednictvím naší recenze. Pro letošní podzim si UMAX připravil dva nové modely.

AstraPix 480 je vybaven CMOS čipem s megapixelovým rozlišením, hardwarovou interpolací lze dosáhnout dvojnásobné velikosti obrazu. Fotoaparát má interní paměť 8 MB, kterou lze rozšířit kartami Compact Flash typu 1 o max. 128 MB. Kromě statických fotografií lze točit i sekvence v rozlišení 288 x 208 bodů i se zvukem, ale pouze při frekvenci 10 snímků za sekundu. Přístroj může také sloužit jako webová kamera.

AstraPix 490 a 480
AstraPix 490 a 480

Model AstraPix 490 má kromě většího rozlišení čipu (1,3 MP, bez interpolace obrazu) a menší paměti (7 MB) také přehrávač hudby ve formátu MP3. Video nahrává v rozlišení 320x240 a snímkové frekvenci 20 fps. Fotoaparát je stejně jako předchozí typ vybaven fixfocus optikou, ale obraz lze přiblížit 2x digitálním zoomem.

Oba fotoaparáty jsou vybaveny bleskem a náhledovým barevným displejem. K softwarové výbavě patří český grafický prohlížeč a editor Zoner Media Explorer 4.5.

Nové stolní skenery
Žhavými novinkami byly dva skenery řady Astra s 48bitovými barvami a rozhraním USB 2.0. Astra 4700 disponuje rozlišením 1200 dpi, poloprofesionální Astra 6700 pak snímačem s 2400 dpi. Kromě základních verzí existují další dvě modifikace. Ve verzi Plus je k přístrojům dodáván silný skenovací software SilverFast SE a grafický editor Photoshop Elements firmy Adobe. Verze Pro pak přidává ještě dianástavec, s jehož pomocí lze skenovat průsvitné materiály až do velikosti 10,1x12,7 cm.

Profesionálům je určen nový PowerLook 1000 s vysokým rozlišením 2400x4800 dpi. S počítačem může komunikovat pomocí rozhraní USB 2.0 nebo FireWire. Skener je dodáván v několika modifikacích podle toho, pro jakou činnost bude typicky využíván (digitalizace, pre-press apod.). V základu je dodáván software SilverFast Ai, další verze obsahují např. retušovací aplikaci binuscan PhotoPerfect, Photoshop Elements či SCSI kartu.

PowerLook 180 a 1000
Filmový PowerLook 180 a profesionál PowerLook 1000

To nejlepší na konec
UMAX uvádí nový kinofilmový skener PowerLook 180 s rozlišením 1800 dpi. Jako jediný ve své třídě obsahuje kromě držáku na proužky 35mm filmu také průchozí automatický podavač na celý svitek! Uživatel může použít funkci manuálního ostření na rovinu filmu (USM). Příslušenství skeneru tvoří aplikace SilverFast 6 s unikátní technologií SDR, jež dokáže softwarově odstranit škrábance a nečistoty z naskenovaného obrazu. Cena skeneru by se neměla příliš vzdálit hranici deseti tisíc korun bez DPH.

Nejčtenější

Na Měsíci je život. Pochází ze Země, zanesla jej tam izraelská havárie

Na Měsíci je nyní tisíce želvušek (Milnesium tardigradum), které přežijí...

Člověk na Měsíc nevkročil od roku 1972. Přesto lze říci, že na něm je pozemský život. Izraelská sonda Berešit totiž na...

Družici se marně snažili dostat pod kontrolu. Jaderný reaktor zasáhl Kanadu

Druhý největší nalezený díl Kosmosu 954 na zamrzlém Velkém Otročím jezeře....

Co se stane, když satelit s jaderným reaktorem na palubě spadne na Zem? O tom se mohli nejlépe přesvědčit Kanaďané v...

Byl mocný a vlivný. Poprvé můžete vidět, jak se v Evropě zatýká diktátor

Zadržení Slobodana Miloševiče

Když přistáli v Bosně, Milošević si demonstrativně utřel kapesníkem boty, jakoby mu je tento stát zamazal něčím...

Na prahu objevu. Hledali středověký příkop, narazili na neznámé podzemí

Nejen na svatého Jiří vylézají hadi a štíři. Na snímku odhalený průhled do...

Mohla to být jen zavezená díra nebo bezcenné zbytky pobořeného zdiva. Na místě georadarem nalezené anomálie se však...

První test v ČR: Sennheiser Ambeo je soundbar z kategorie zázraků

Sennheiser Ambeo

Třináct reproduktorů, třináct zesilovačů, roky vývoje algoritmů a obvodů pro zpracování prostorového zvuku, reprodukce...

Další z rubriky

Twitter a Facebook blokují čínské účty o protestech v Hongkongu

V Hongkongu protestují statisíce lidí proti vládě. (21. července 2019)

Sociální sítě Facebook a Twitter zablokovaly stovky účtů. Chtějí tak zabránit šíření propagandy o protestech v...

Facebook a spol. postihl velký výpadek. Problémy měli lidé v Evropě a USA

Logo Facebooku

Sociální síť Facebook postihl výpadek. Problémy měly tisíce uživatelů po celém světě. Nejvíce potíží hlásili uživatelé...

Tipy na weby: interaktivní mapa poštovních schránek či situace v dopravě

Schránky.nastojte.cz

Najít poštovní schránky České pošty pomůže mapa na webu Schránky.nastojte.cz. Vytvořit a zkompletovat vzpomínky o svém...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz