Topolánek s Paroubkem tančí tradiční havajský tanec Hula

aktualizováno 
Podařilo se nám zachytit dva přední politiky, jak spolu nacvičili havajský tanec Hula. Jedinečné video, které jen tak nikde jinde neuvidíte. Chtěli byste vidět, jak by si vedl Klaus se Švejnarem?

Havajský tradiční Hula tanec v podání Topolánka s Paroubkem. | foto: Jakub Dvořák, Technet.cz

Internet obsahuje mnoho lákavého obsahu. Prakticky denně vznikají nové stránky, tu se zajímavým obsahem, tam zase s užitečným či zábavným. Dnes bychom vás chtěli seznámit se službou, díky které můžete někoho obdarovat vtipnou animací, legračně mu popřát, zesměšnit ho či mu dokázat, že třeba umí tančit.

Možná, že i vy jste již někdy viděli animaci, která ukazovala osobu při nějaké činnosti, ale na postavě bylo něco divného. Ano, ta hlava vám tam jaksi neseděla. Patřila k jinému tělu. V tom případě mohlo jít o podařený kousek z dílen JibJab.

JibJab se představuje
Že jste doposud o JibJab neslyšeli? Pak tedy vězte, že jde o společnost, kterou založili dva bratři, Gregg a Evan Spiridellisovi. Ti jednou viděli na internetu taneční šou a tento zážitek jim změnil život. V internetovém prohlížeči totiž uviděli neuvěřitelně zábavné taneční legrácky, ale také příležitosti pro nové kreace v průkopnickém světě zábavy. Od té doby vytvářeli krátké zábavné filmy. V roce 1999 v brooklynské garáži založili JibJab. Shromáždili celý tým malířů, fotografů, animátorů, ilustrátorů a o rok později vytvořili první animované interaktivní video o deklaraci nezávislosti Spojených států amerických. Pak vše nabralo rychlý spád a úspěchy zaznamenali především s animací o prezidentských volbách při souboji Bushe s Karrym. Od té doby na svých stránkách nabízejí ke zhlédnutí desítky vtipných animací. Některé z nich však mají jednu velkou výhodu. Můžete v nich účinkovat třeba vy. Postavičky nemají obličeje, ale pouze obrysy a otazníky. Na tato místa lze libovolně umístit vybraný obličej.

JibJab animace

Máte zájem vidět zábavnou koulovačku vašich dětí? Chcete si představit, jak byste našlapovali do rytmu La Cucaracha? A lidé z kanceláří se mohu podívat například na vlastní kancelářskou párty. Bohužel každá legrace něco stojí, stejně jako její vývoj. A tak za srandovní videa s vámi vybranými tvářemi je zapotřebí zaplatit. Ještě však než tak učiníte, máte jedinečnou možnost si vyzkoušet jednu animaci, která je naprosto zdarma. Jde o povedenou koulovačku.

JibJab animace

Jak na první animaci
Přejděte na stránky JibJab a v části Staring You klikněte na odkaz Snowball Fight (můžete využít i tento odkaz). Počkejte chvilku, než se animace načte. Prohlédněte si ji. Poté klikněte na tlačítko Get Started. Dojde k načtení editoru, přes který budete vkládat obličeje k jednotlivým trollům.

JibJab animace

Na levé straně si pomocí čísel či šipek vyberte trolla. Na pravé straně přes tlačítko Upload Photo vyberte na pevném disku vašeho počítače fotografii. Nejvhodnější jsou ty s přímým záběrem na obličej osoby – můžete si je i předem připravit v nějakém grafickém programu. Fotografie musí být ve formátu JPG anebo PNG a nesmí být větší než 2 MB. Jestliže nemáte vhodný program na úpravu fotografie, pak využijte integrovaný v JibJabu. Po nahrání fotografie klikněte na tlačítko Prepare Head. Zaměřte obličej osoby na fotografii (můžete i použít otáčení snímků, přibližování) a přes bílé puntíky definujte tu část, kterou chcete použít. Kliknutím na Step 2 upřesněte polohu úst. Ty se totiž v animaci budou dle potřeb otevírat. V předposledním kroku máte možnost si prohlédnout, jak fotografie bude v animaci na postavě vypadat. Po stisknutí Finalize doplňte jméno, pohlaví a další údaje a kliknutím na Done dokončete. Tímto máte připraven první obličej.

JibJab animace

Nahrajte požadovaný počet obličejů opakováním tohoto procesu. Následně si vyberte trolly a přidělte jim obličeje. U posledního se zobrazí tlačítko Finish. Klikněte na něj a animace se spustí. Následně ji můžete upravit, případně, jste-li spokojeni, tak zvolte Add Message. Přidejte text, který se zobrazí na závěr videa.

JibJab animace

Abyste se mohli o svoji animaci podělit s přáteli, tak využijte tlačítko Send to Friends. Ve formuláři vyplňte políčka od koho, pro koho (zadejte e-mailové adresy), případně zprávu pro příjemce a klikněte na Send. Příjemci přijde e-mail s odkazem na animaci a může si ji ihned spustit. V boxu Post It naleznete HTML kód, který můžete využít. Stačí ho vložit do HTML stránky (například pokud máte svoji osobní stránku či blog) a díky tomu se zobrazí tam, kde budete chtít.

JibJab animace

Závěrem
Líbí se vám tento způsob zábavy? Chcete využít další, již placené šablony? Tak proveďte registraci. Pokud tak totiž učiníte, získáte 50 kreditů zdarma. Některé ze šablon stojí pouhých 30, ty draží potom 50 kreditů, takže máte vlastně dle vašeho výběru jednu zdarma. K dispozici je celkem na 18 šablon s různou tématikou. Pokud kredity budete chtít nabít, můžete posláním 10, 13 či 19 dolarů získat 100, 150 anebo 250 kreditů. Platit však musíte pouze kreditní kartou. Nezbývá tedy než popřát hodně zábavy a dobrou ruku při výběru šablon a tváří…

A nyní již slibovaný Hula tanec v podání našich dvou politiků

Don't send a lame eCard. Try JibJab Sendables!Tančící krasavce P a T naleznete také na této stránce.

 
Témata: tanec, Interaktivní

Nejčtenější

Jednosměrná letenka na rudou planetu se odkládá. Mars One krachuje

Ilustrace základny na Marsu, jak si ji představují v organizaci Mars One...

Firma Mars One, která slibovala soukromý let na Mars už v roce 2024, zkrachovala. Plány dostat na Mars lidské obyvatele...

Lokální předpověď počasí se razantně zpřesní, možná pomáhá i váš telefon

GRAF

Nejpřesnější lokální předpovědi počasí dnes nabízejí aplikace v našich telefonech - i proto, že s nimi samy pomáhají....

Tančík pro vnuka poručíka Grubera. Němci ho nasadili i proti Tálibánu

Lehké obrněné vozidlo Wiesel s 20mm kanonem

V množině bojových vozidel Bundeswehru nalezneme s trochou štěstí i malé, ale o to více zajímavé tančíky Wiesel. Do...

Kapitán nedosáhl na pedály. Začátek proudové éry přinesl zvláštní nehody

B-707 N7071  Braniff

Nová technika není vždy nutně bezpečnější. Dokládá to vývoj v letectví na přelomu 50. a 60. let. Piloti se s novými...

V Perském zálivu spustili největší baterii světa. Virtuální a bez lithia

Sodíko-sírové bateriové systémy japonské firmy NGK. Systém, který se vejde do...

Ve Spojených arabských emirátech byla připojena do sítě největší „virtuální“ baterie světa s obřím výkonem a úctyhodnou...

Další z rubriky

Exkluzivní síť pro 2,3 miliardy. 15 let Facebooku očima Zuckerberga

Facebook slaví desáté narozeniny. Podívejte se s námi na to nejdůležitější z...

Už patnáct let uplynulo od spuštění sociální sítě TheFacebook.com na Harvardově univerzitě. Dříve exkluzivní síť se...

Nový doplněk do prohlížeče Chrome vám zkontroluje bezpečnost hesel

Google upozorní na kompromitované heslo v rozšíření, které vám v prohlížeči...

Google připravil nové rozšíření do svého prohlížeče Chrome. Novinka má prozradit, zda vaše heslo nebylo kompromitováno.

Některé stránky ruské televize RT zmizely z Facebooku. Síť je zablokovala

Jak zrušit účet na Facebooku?

Sociální síť Facebook v rámci své snahy o boj s dezinformacemi zablokovala několik stránek s napojením na Rusko. Mezi...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz