Tipy na zajímavé weby: Zjistěte, kdo od vás opisuje

aktualizováno 
Jednoduchá služba vám prozradí, zda vám někdo nevykrádá texty a nevystavuje je na internetu. Zda máte dobrou paměť na obličeje, vám může prozradit on-line sestavovač portrétů. A pokud jste narazili na zkratku, kterou neznáte, pak se podívejte, co může znamenat.

Počítač | foto: Profimedia.cz

Nekrade vám někdo texty?
Copyscape.com - www.copyscape.com

Internet je nekonečným zdrojem informací. Přístup k němu má prakticky kdokoliv, a tak se není čemu divit, že se na něm ve velkém opisuje z jiných zdrojů. Chcete-li zjistit, zda i vám někdo nezcizil texty bez vašeho vědomí, můžete zkusit využít službu Copyscape.com.

Ta velmi jednoduchým způsobem umožňuje na internetu vyhledat podobné, ne-li zcela stejné texty. Lehce tak zjistíte, zda například váš blog někdo nekopíruje či jestli někdo neopsal vaši studijní práci a nevystavil ji na internetu bez vašeho souhlasu. Se službou se pracuje velmi jednoduše. Stačí zadat odkaz na internetovou stránku s vaším textem a tlačítkem Copyscape Search ho odeslat. Během okamžiku se zobrazí výsledky. Jestliže text ze zadané adresy někdo na internetu využil, zobrazí se maximálně prvních deset odkazů (kliknete-li na výsledky vyhledávání, zobrazí se stránka, na které bude zvýrazněna zkopírovaná část textu). Nemusí jít však v žádném případě o kompletní výpis. Služba má totiž ve zdarma dostupné verzi toto omezení. V placené variantě tomu tak není, a navíc získáte možnost vkládat texty přímo např. z dokumentů a i vyhledávání poskytuje přesnější výsledky. Využít lze i druhou placenou službu. Ta umožňuje nechat si monitorovat kradení textů z vašich stránek automaticky.

Copyscape.com

Podobné stránky

Cl1p.net – ukládejte texty on-line


Sestavte si vlastní portrét
Flashface.ctapt.de – http://flashface.ctapt.de

V případě spáchání zločinu se vyšetřovatelé snaží nalézt co možná nejvíce svědků, kteří by jim podali informace o tom, co se na místě činu stalo. Jestliže pachatele navíc nechytí, pak potřebují znát jeho totožnost a základní popis. Pro tyto účely používají detektivové lidi, kteří na základě výpovědí svědků sestaví portrét pachatele. Myslíte si, že je to jednoduché? Tak si zkuste sestavit ten svůj a uvidíte.

Na světě je již nějakou dobu beta verze zajímavé služby Ultimate Flash Face. Jak je již z názvu patrné, jde o Web 2.0 aplikaci postavenou na technologii Flash pro tvorbu obličeje. Po nahrání rozhraní se na levé straně nachází část, ve které nejprve vyberete tvar vlasů, následně hlavy, vousů, nosu, očí, pusy apod. Tyto součásti obličeje se kliknutím objevují na pravé straně. Vlevo dole pak díky speciálnímu nástroji můžete předvybrané položky ještě doladit. Takže například nos můžete zvětšit a brýle přesně umístit na oči. Hotový obličej si pak můžete vytisknout, anebo uložit pro pozdější použití.

Flashface.ctapt.de

Podobné stránky

Morphases.com – znetvořte si či jinak upravte obličej
Ratemydrawings.com – kreslete cokoliv ve Flashi


Neznáte význam některých zkratek?
Zkratky.cz – www.zkratky.cz

Víte, co znamenají zkratky lol, jj, btw při chatování? Znáte význam zkratek OSVČ, ZPS či vysokoškolských MBA, BD? Jestliže ne, a rádi byste znali výklad nejen těchto, pak zavítejte na web Zkratky.cz.

Zde totiž máte možnost snadno nalézt význam neznámých zkratek. Stačí jednoduše zadat slovo do vyhledávacího řádku a odeslat. Případně lze využít vyhledávání dle oborů – prostě si ho vyberete a zobrazí se dostupné zkratky. Pokud zkratku nenaleznete a zjistíte její význam, pak můžete ostatním návštěvníkům stránek pomoci tím, že ji do databáze zadáte sami. Vyplňte veškerá požadovaná pole a klikněte na tlačítko Uložit návrh. Může se i stát, že vyhledaná zkratka není nadefinována zcela přesně. Vy ji však můžete upravit. Stačí kliknout na odkaz Navrhnout úpravu.

Zkratky.cz

Podobné stránky

Slovnik-cizich-slov.abz.cz – slovník cizích slov
Slovník cizích slov – 40 000 cizích výrazů


Uwwwízlo v síti
Mít nějaké peníze navíc, se kterými jste nepočítali, je vždy pozitivní zpráva. Získat je lze všelijak. Jednou z možností je šetřit tam, kde s nimi zbytečně plýtváte. Další možností je například přivýdělek. Jak však na to? To by vám mohl pomoci prozradit blog Chcivydělatpeníze.cz. Zde naleznete články a konkrétní tipy, jak získat více peněz, udržet si je a případně zhodnotit.
Přemýšlíte-li o tom, že byste vyrazili do světa na zkušenou, pak byste neměli minout web Nazkušenou.cz. Naleznete na něm řadu informací o zahraničních výjezdech za účelem výdělku, vzdělávání se nebo dobrovolnické činnosti.
Cyklisté na adrese Cykloserver.cz mají k dispozici zajímavou službu, díky které si mohou naplánovat výlet na kole. Zadat lze průjezdné body, zobrazit výškový profil, exportovat data do GPS navigace či naplánovanou trasu rovnou někomu poslat.

Cykloserver.cz

 
Témata: blog, GPS, Li Na, Slovník

Nejčtenější

Unikla hesla rekordních 773 milionů uživatelů. Najdete tam to svoje?

Není heslo jako heslo. Či spíše heslo jako heslo vlastně ani není heslo.

Více než miliarda unikátních kombinací e-mailu a hesla unikla na web v zatím rekordní databázi přístupových údajů....

Nájemný vrah doplatil na svůj koníček, udaly jej chytré sportovní hodinky

Mark Fellows na snímku z desetikilometrového závodu v Manchesteru v roce 2015

Britský běžec a cyklista Mark Fellows byl odsouzen k doživotnímu trestu za dvojnásobnou vraždu. K jeho odhalení a...

Čeští vývojáři vylepšili vláček pro koleje z IKEA. Uhání až 90 cm/s

Intelino tým

Vypadá jako obyčejný vláček, ale můžete ho ovládat přes aplikaci v mobilu nebo jen pokládáním barevných terčíků na...

Tito lidé neexistují. Počítač si je vymyslel, napodobí rasu i vlasy

Fotografie neexistujících celebrit generované neuronovou sítí Nvidia na základě...

Podívejte se na fotky lidí, které jste nikdy nepotkali a nepotkáte. Počítač si je totiž vymyslel. Generativní...

SpaceX začíná zkoušky „superrakety“. Bude se lesknout jako zrcadlo

Stavba pokusné rakety konceptu Starship na raketodromu SpaceX v jižním Texasu.

Fanouškům kosmonautiky přichystal šéf společnosti SpaceX Elon Musk na přelomu roku nečekaný dárek: nové plány na stavbu...

Další z rubriky

Šéf Googlu tvrdí, že nyní neplánuje spuštění vyhledávače v Číně

Čínská vlajka před budovou firmy Google v Pekingu

Již několik měsíců se spekuluje, že by se společnost Google mohla se svým vyhledávačem vrátit na čínský trh, ale se...

Facebook musel opravit chybu, která dala všanc data milionů uživatelů

Facebook logo

Na konci minulého týdne společnost Facebook oznámila, že v září musela opravit chybu, která zpřístupnila fotografie z...

Vytvořte fotoknihu jako dárek v prohlížeči. Od Technetu s velkou slevou

Rajče.net, služba, kde si snadno vyrobíte nejen fotoknihu.

Pokud přemýšlíte nad tím, čím své blízké obdarovat, zkuste se podívat po nějakých pěkných fotkách, které by je...

Najdete na iDNES.cz